Skocz do zawartości
Jacek_Lublin

od początku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie mam zamiar zacząć zabawe w akwarystyke morską ,obecne posiadam zbiornik 120x40x50 oraz 80x35x45.Czy da się przerobić takie zbiorniki???Chodzi o to że jeden będzie zbiornikem głównym a drugi sumpem.Wiem że trzeba będzie wiersić i wklejać nowe elementy,tylko nie bardzo wiem jak to zaprojektować i jaki sprzęt dobrać do tego.Za wszelkie rady z góry dziękuje i pozdrawiam Jacek.


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

ok, w takim razie pierwsza rada :)

1. wpisz w wyszukiwarkę "sump" i masz na tydzień czytania

2. potem kolejno wpisz "cyrkulacja" "oświetlenie" "filtracja" "odpieniacz" i też masz na miesiąc czytania....

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardziej chodziło mi o jakiś gotowy projekt bo może już ktoś przerabiał taką 240


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedyś przerabiał bo spotkałem podobny opis w necie ale rozklejał szyby chyba by wywiercić dziury po hydraulikę. MOżna nie wiercić i zrobic przelew ale chyba będzie wygodniej podjechac na ul Uroczą - tam jest świetny szklarz który wg Twojego projektu zrobi nowe akwa na dowolny wymiar.

BTW jestem z Lublina tak jak Olek, Osad, Rutilus, Skoczek PL, pewnie jeszcze kilku


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć lubelaku :)

JAk masz "jaja ze stali" - taki program był :D to sobie sam zrobisz otwory , ale jak nie i bedziesz chciał zlecić to szklarzowi to u nas w Lublinie będzie problem.

MI nikt nie chciał zrobić, a jak już chciał ( trzeba było akfa rozklejać ) to koszt rozklejenia i sklejenia był prawie równy zamówieniu nowego baniaka ( oczywiście sprzedając za grosze stary baniak)

Gotowych projektów nie ma - każdy ma coś innego. Kop to forum bo tu dużo rzeczy jest....tylko w różnych wątkach.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeden z kolegów podją się pomocy czego pierwszym owocem był spis okrojony na moje potrzeby (finanse)więc powoli będziemy pchać w tym kerunku

> Projekt 240L SPS.

> 1. Szkło:

> a) akwarium:

> - wymiary: 80/50/60 cm (dłg/szer/wys);

> - objętość: 240L;

> - grubość szkła: 8mm;

> - rodzaj szkła: FLOAT/OPTI-WHITE;

> - komin trójkątny w lewym tylnym rogu;

> :) sump:

> - wymiary: 60/40/55 cm (dłg/szer/wys);

> - objętość: 130 L;

> 2. Filtracja:

> a) odpieniacz:

> - AquaMedic MidiFlotor; :D Żywa Skała (ok 25kg);

> 3. Oświetlenie:

> a) HQI 250W:

> - lampa AquaMedic AquastarLight 250W;

> - żarnik Pacific Sun 14kK;

> :D 2 x 24W T5:

> - 2x AquaMedic Blue Actynic; - 1x statecznik T5 2 x 24W - 4x oprawka

> bryzgoszczelna; - 4x uchwyt metalowy;

4. Cyrkulacja & Obieg:

> a) pompa obiegowa AquaMedic OceanRunner 2500; :D pompy cyrkulacyjne Marea

> Stream 4400 x 2;


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił 80/60/50 (dłg/szer/wys)

W głębi siła. :)

Moja przyszłe akwarium będzie miało 100/60/50 lub 120/60/50.

Szczególnie, że planujesz 250W HQI.

Pozdrowienia :D


112 l, Biostar Flotor + surface skimmer, Jebao WP-25,T5 - 4x24W 20 kg LR, 16 kg LS, parę miękasków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W miejscu gdzie będzie stało może mieć tylko takie wymiary 80x50x60 moge tylko zrobić niższe o 10 cm czyli 80x50x50 .a jaką metode filtracji byście mi polecili ,bo ja biore pod uwage glonowy w sumpie.


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glonowy swoja droga, ale i tak glowna czesc filtracji to zywa skala + odpieniacz - glonowy tylko dodatkowo do eliminacji azotanow.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobry odpieniacz ,dobra cyrkulacja wody skała żywy piach i cierpliwość:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak wogóle ja mu pomagam to założyć:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli żeby nie pisać że całość do bani :)

sump bym zrobił jak największy i tam DSB + glonicha wsadził i wygląda dobrze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bedziesz przyklejał grzebień do komina to zaprojektuj tak, by przykleić go od środka akwarium a nie od środka komina. Ja miałem tak mieć ale wyszło inaczej i trochę chlupie woda przy przelewie bo sie tworzy taka banieczka powietrza. Gdyby było jak trzeba to spływała by po szybie cichutko. Nie chce mi się przeklejać bo musiłbym skombinowac 5cm grzebienia lub zaślepic.


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Roman Rozek

"2. potem kolejno wpisz "cyrkulacja" "oświetlenie" "filtracja" "odpieniacz" i też masz na miesiąc czytania...."

Samych odpowiedzi na temat "dopieniacza" jest 19!!! :(

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jednak będe zmuszony do zbiornika bez sumpa 120x40x50 czy dam rade z takim zbiornikiem?


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogłbyś zrobić panel na tylniej scianie i niekoniecznie na calej długosci, 40 cm to szerokość zbiornika i już bedzie problem z ułożeniem skały.

Przemyśl sprawe z sumpem a napewno nie będziesz żałował.


225l+60l sump,6x39W T5,OR 3500,2xMarea 3200,Beast 400p,sterownik skalar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panel na bocznej scianie :( tak jak Filavandrel ma komin


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium bez sumpa to jak harcerz bez latarki.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacek_Lublin :

Witam jednak będe zmuszony do zbiornika bez sumpa 120x40x50 czy dam rade z takim zbiornikiem?

Jacek no to witam w klubie :( Myślę że krótko bo ja niedługo będę uciekał z akfa 120x40x50 i też bez sumpa - do rozwiązań bardziej ludzkich :( czyli szerzej i z sumpem.

Czy dasz rade - Pewnie ale będzie to na dłuższą metę lekko upierdliwe - mowa o obsłudze takiego szkiełka.

Ja wstawiłem komin na tylniej szybie 32 cm długosci i 15 cm szerokosci. W środku jest odpieniacz, dolewka, grzałka, pompa która wywala z niego wodę i dwa kraby :(

Wszystko ładnie działa, korale rosną parametry OK.

Ale tak jak pisałem - obsługa lekko upierdliwa. Ale daje radę.

@ Stani - latarka latarką - jak ma dobry kompas to po omacku "dojdzie" :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie boje sie,

choc ciemno jest,

bo mam latarke i GPS.

Z kompasem to w pokrzywy :(


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stani :

Akwarium bez sumpa to jak harcerz bez latarki.

srutututu :haha


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra widze że nie ma wyjścia będzie z sumpem.Cały sprzęt zamówiłem tylko nie mam pompki do odpieniacza (midiflotor)i nie wiem jaka tania by się nadała,może ktoś chce sprzedać.


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek przeżyjesz bez sumpa, nie słuchaj ich:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek

Sluchaj tylko Nas!!!:haha Tom+Olek

I zrob po bozemu 120x60x60 to nie bedziesz za rok fajnego akwarium z sumpem :( zmienial na wieksze.

Powodzenia


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz coś do mnie Stanisławie:)?

Nie widziałeś nigdy akwarium bez sumpa?

Rozmawiałem z Jackiem i to akwarium jest jako początek przygody z morskim, zresztą i tak już jest szkło zamówione;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.