Skocz do zawartości
Andrzej58

wurdermanni nie lubi apitasia a clavularię ?

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem trochę.. no raczej więcej niż trochę apitasji szukałem na forum porad no i zafundowałem sobie wurdermanni do 500l na początek 2 szt.Wpusciłem je no kilka sekund radości dla oczu z posiadania krewetek. Kiedyś na forum widziałem jak ktoś mocuje grzybieńce szpilkami sam tak zrobilem no i pewnego dnia grzybka wcieło razem ze szpilką w tym stuleciu nie znajde. Potem dostałem następnego grzybka i tak samo szpilką do skały.. 2 dni i go nie ma ale sukces szpilka została. Ale obserwuje od kulku dni że coś ubywa mi clavulari brązowej rozrastała się i obecnie znika. Fajne te wurdermanni chyba były niemieckie! tz.faszystowskie bo nie lubią co inni lubią a co złe zostaje. Apitasia ma się dobrze!! ciągle się łudzę że jest jej mniej...Miałem kiedyś krabki cubanarius diurati takie maluteńkie od kilku miesięcy nie występują..jedzą raczej glony i znikły może to one?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja krewetki widziałem tylko po wpuszczeniu ale aptasie sp. znikają systematycznie (na początku nie było widać ubytków pierwsze pozytywy po około miesiącu)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie 3 wurdemani wyłażą od razu po zgaśnięciu lampy hqi,ale niestety nie zauważyłem żeby jadły aiptasie,za to widzę jak polują na wszystko co żyje w piasku.

czy jest szansa na to że zaczną jeszcze wcinać te ukwiały ? (mam je dopiero tydzień)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja kupiłem chelmona i od 14 lutego jak narazie ma sie dobrze , aiptasja znika wyjadą ją namietnie , do tego zauważyłem , ze łapie z wody artemie :)co jest dla mnie chyba największą radochą , narazie jest dośc nieśmiały wieje jak sie podchodzi do akwa , lecz coraz śmielej z dnia na dzień śmiga po baniaku , praktycznie jedyne widoczne aiptasje zostały na skałkach niedostępnych dla niego , zdaję sobie sprawe że rybka niełatwa w hodowlii ale mam nadzieję , że wszystko będzie z nim dobrze (narazie jest bardzo dobrze jak sądzę :)) no i jakby nie było efkt rybki śliczna a wurdermani skitrają sie i tyle po nich kosztowo jeden chelmon to 2 krewetki , a radości z niego full , nie mówiąc o tym , że "dziubek" jak go nazwała moja 3 letnia córcia jest jej ulubioną rybka i potrafi czekać przy akwa naprawdę długo , aż wypłynie ze skał

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zainwestowałem w walkę chemiczną (Joes Juise) i powiem szczerze że wstrzyknięcie nawet niewielkiej dawki zabija na śmierć :) Naprawdę polecam.


-216L, Aqua Medic Ocean Light 150, 24W ATI Blue Plus T5, Eheim 1250, Marea 4400, Tunze NanoStream Set TNS05, Deltec AP 600, Mikser AM KS-1000, SP-1500, Lajon 111

-10L, 2x11W Lauci, Aquel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rybka fajna,ale nie każdy ma na tyle duże akwarium by ją trzymać,

może znacie jakąś rybę żywiącą sie tym badziewiem którą można trzymać w 100l akwarium?

ja też używam "JoesJuice" fakt że każda która dostanie tego soku ginie,ale po kilku dniach wychodzą w innych miejscach i tak w kółko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam clavularię brązową i wundermani mi jej nie ruszają - kwestia że aptisji też nie bardzo ruszały :) ale miały sporo innego żarcia między skałami, tak widzę po ich ruszeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam w 375l 3 sztuki i widoczne sa po miesiacu ubytki w ilosci aiptazi :) z czego jestem bardzo zadowolony :)a Joes Juista uzywam tylko w miejscach gdzie przeszkadzaja innym koralowca

same krewecie sa widoczne tylko jak HQI zgasnie :D a ubytkow w innych koralowcach nie widze tylko chyba dorwaly kilka stomateli bo skorupki leza...


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to glupota mocowac grzybki szpilkom


akwa 330L hq 2 x 150w rafa 50 korali odpieniacz best 400+paler hed 2500 1x t8 marine glo 2x pompy jvp 102 zeo star 2 sump 200L w sumpie dsb20cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem swego czasu komentarz w necie, ze w sklepach w UK wiekszosc krewetek sprzedawanych pod nazwą peppermint shrimp to faktycznie lysmata californica , ktora definitywnie nie zjada aiptasii, a wszyscy domyslnie zakladają , że to l.wurdemanni.

do tego jeszcze jest podobna lysmata rathbunae, lysmata kuekenthali, lysmata galapagensis, co prawda ta ostatnia nie jest juz tak bliźniaczo podobna, ale jak ktoś wcześniej nie widział na żywo l.wurdemanni to myśle, ze moze sie pomylić tym bardziej, ze w momencie kupna krewetki czesto bywaja zestresowane co w efekcie moze dac wyblakniete barwy. moje l.wurdemanni w momencie kupna byly po prostu szare z lekko ciemniejszym rysunkiem, w ogole nie bylo na nich widac czerwonego.

r.durbanensis z ksztaltu jest zupełnie inna, ale slyszalem ze sa kozacy co i to potrafili kupic jako l.wurdemanni. no comment o tych ktorzy im to sprzedawali.

z tych czterech pierwszych gatunkow, l.wurdemanni zjada aiptasie ponad wszelką watpliwosc. na temat l.kuekenthali sa sporadyczne doniesienia, ze zjada, ale sa tez takie , ze nie zjada. l.californica nie je na pewno. l.rathbunae nie szukalem zbyt doglebnie, ale nic nie znalazlem o tym , ze mialaby zjadac aiptasie, w ogole malo o nich informacji.

i na koniec : w zwiazku z tym , jakich trudnosci przysparza identyfikacja krewetek to tak sobie mysle, ze najwiekszym problemem w dzieleniu sie informacjami jest to , ze ktos kto kupil cos co w sklepie nazwano l.kuekenthali de facto moze byc l.wurdemanni i w efekcie pojawia sie info, ze l.kuekenthali je aiptasie. ktos inny kupuje l.californica pod nazwa l.wurdemanni i sie zastanawia dlaczego u innych jadly a u niego nie jedza aiptasii. a jeszcze inny kupuje l.wurdemanni , ktore rzeczywiscie jest l.wurdemanni , ale tak skarmia akwarium , ze krewetki majac dostep do latwiejszego w zdobyciu pokarmu ktory zaspokaja ich potrzeby zywieniowe po prostu leja na aiptasie nad ktora musza sie nagimnatyskowac. i na koniec jest grupka szczesciarzy , ktorzy kupuja l.wurdemanni, i okazuje sie, ze to jest l.wurdemanni i na dodatek wpuszczaja krewetke kiedy akwa nie jest jeszcze obsadzone, wiec nie ma co karmić i te bidulki nie majac wyboru wcinają aiptasie, az im sie uszy trzesą...

to wszystko mnie zastanawia bo przeciez l.wurdemanni sa jednym z najlatwiejszych bezkręgowcow jesli chodzi o uzyskanie potomstwa w warunkach akwariowych. wiec w sumie nie powinno byc problemu, zeby bez zbednych omylek dostarczac l.wurdemanni na rynek. bo przeciez pod katem dlugofalowej hodowli mozna podjac wysilek i jednoznacznie okreslic gatunek.

l.wurdemanni to chyba jak do tej pory jedyny gatunek krewetki ktorego cala metodologia rozmnażania jest opisana w ksiazce dla hobbystów.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje wygladają dokładnie tak jak na zdięciu n5kjro.jpg

(zdjęcie pożyczone z allegro)

czy to jest wurdemani?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jakiś czas temu kupiłem w AM wundermani, ale okazało się że to nie jest wundermani tylko inny gatunek reklamowałem tą pomyłkę i zrobili mi rabat na inne zakupy, ale facet powiedział mi że błędne jest myślenie że wundermani zjada aptasie natomiast krewetka którą faktycznie mam wyjadła aptasie do zera


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1927-dscf0533.jpg

Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lysmata galapagensis?

jada aiptasie? trzeba zapamietac, bo nigdzie w necie nie ma informacji o tym.

ale za to znalazlem wzmianke, ze niektore gatunki Rhynchocinetes zjadaja aiptasie, ale nie bylo informacji ktore dokladnie.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam bardzo podobne ale kupilem je jako L.Kuekenthali mialem dwie ale one raczej nie sa stadne bo jedna wykonczyla druga Moja ma moze to plamke na grzbiecie bardziej zolta ale jutro sie jej jeszcze przyjrze Jesli chodzi o zjadanie aptasi to nie wiem bo nie mam tego badziewia. Choc ostanio pojawila mie sie pojedyncza sztuka na koralu ktory zakupilem ze trzy miesiace temu i wiem ze tam byly te aptasie. Ta aptasie zalatwielm tym preaparatem juci-cos tam. Wyreczylem krewetke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@luk4344

IMHO to L. kuekenthalli(choc ta plamka jest mylaca), a one zjadają aiptasię - przynajmniej to zaobserwowałem, w przypadku kilkuset osobników które w zeszłym roku sprowadzaliśmy.

pozdr

P.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myslalem , ze kuekenthali wyglada tak :wink :

lysmata-last-shipmentjpg.jpg

:wink

nie są troche inne?


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, wyglada blźniaczo podobnie do tej z fotki jaka wkleil seba. ooops, to ta sama fotka... :wink


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie aiptasie w odwrocie,wygląda na to że krewetki wzięły się do roboty:yes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kaziko

A widzisz jakies róznice pomiędzy tymi krewetkami, pomijając kolorystykę (balans bieli zdjęcia)?

Przypatrz się na zokład wzorów na odwłoku oraz ćetek na korpusie, tuż przy odnóżach.

pozdr

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.