Skocz do zawartości
Ben_sage

Glony powoli sie wielki syf robi :

Rekomendowane odpowiedzi

Nie sugeruj się tym co pokazał Ci test JBLa na kh bo możesz przedobrzyć w drugą stronę. Czemu chcesz karmić co drugi dzień? Przecież zwierzaki powinny jeść codziennie, a nawet kilka razy dziennie. Jeśli filtracja nie wytrzymuje obciążenia to trzeba pomyśleć o jej przebudowie lub zmianie obsady w zbiorniku.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm zrobiłem kilka razy test kh i pokazalo tak samo.

Narazie jest tylko nemo bo baniak mam mniejszy dopóki nie naucze sie wielu rzeczy.Uważam ze lepiej bedzie na mniejszym.

Planuje 2 parasemy i pseudochromiska.

Jak karmie nemo codziennie to nie chce sie im jeść.Leją na to - czasem cos w pysk wezma...nie bede ich rozpieszczać.Jak co 2 dzien daje widać że ciup bardziej im zależy.Mi miski pod pysk nikt nie podstawia... sam musze gonic do sklepu....

Kilka razy dziennie karmienie nemo to chyba niezla rozpusta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ben_sage: uwazaj na te rybki, ja tez zaczalem od 2x nemo + pseudochromis + parasema, pseudochromis okazal sie strasznym bandyta - zatlukl albo zameczyl wszystko co pozniej probowalem wpuscic (nie wiem czy mi nawet 2 ostatnich krewetek na aiptasie nie skasowal :( ), i dopiero zoltek niedawno wpuszczony mam nadzieje nauczy go respektu.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co byś zrobił gdyby ten sklep był ciągle zamknięty?

Tak czytam to co piszesz i tracę nadzieję, że w przyszłości zrealizujesz te swoje plany związane z akwarystyką morską. Ludzie Ci piszą, że test JBLa jest do d...., a ty twierdzisz, że jest OK; karmienie ustalasz wg własnego "widzimisię"; filtracja kuleje lecz ty tego nie widzisz itp. Po co ktoś ma wogóle odpisywać na twoje posty jak ty i tak zrobisz wszystko po swojemu?


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze od dziś bede nemo kilka razy dziennie karmić.

Moje plany akwarystyczne będzie realizować facet za kase, Nie warto ryzykować przy sporym litrażu samemu.Wole dac pod opieke innym.

Jbl to chyba dobra firma , myslalem ze testy ph i kh wszyskich są dobre bo to prosty test a nie tak skomplikowany jak no3 czy po4....

Wczoraj błąd byl z mojej strony bo dziś na bialej kartce przy dziennym swietle widac przebarwienie.Ten płacz byl niepotrzebny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadnych wiecej ryb, dpieniacz odpowiedni do wynikow testow, rece daleko od wody. To moze pozwoli na jakas stabilizacje.:(

Chyba robisz za duzo rzeczy jednoczesnie, planujac dodatkowo zageszczenie zarybienia. Tymczasem dojrzewanie akwarium powinno inaczej wygladac. Gdy po wlozeniu skaly, odpieniacz i glony tak wyczyszcza wode, ze glonom zaczyna brakowac pokarmu, powinienes wlozyc cala mase miekkich korali, a po jakims pol roku wpuscic pierwsze dwie rybki. Do tego nie potrzeba specjalnego fachowca, tylko cierpliwosc :( i akwarium bedzie stabilne przez nastepne lata. Chyba, ze z czyms przegniesz :(

W takim stabilnym akwarium tez moga sie pokazywac rozne plagi, na te nie ma recepty, ale to przewaznie my jestesmy ich przyczyna.:(

Zamiast rybami, zainteresuj sie koralami i testami, oraz jak reagowac na ich odbiegajace od normy wyniki.:D

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałem sie pochwalić.

Udało mi sie zwalczyć chyba.... skutecznie glony.

Kolejne wnioski :

Oświetlam akwarium 6-7 h bo wczesniej oswietlałem wiele za dlugo(wstyd przyznać się) !!!

Dosypalem 2 łyżeczki sody oczyszczonej w celu podniesienia kh o 2.

Kh z testów wychodziło dosyć niskie.

Narazie niema glonów wogóle.

Na dnie zbiera sie odrobinke syfu - piachu niema.

Czy to normalne przy braku piachu ze zbiera sie odrobinke syfu po 1-2 tyg? Mam nadzieje że jak dodam piach to zniknie w nim i zjedza go bakterie :playing

W akwarium wszystko żyje znakomicie poza 2 krewetkami które w odstepie czasowym około 1 miesiąca odeszły na drugi świat.

Jak zostala jedna lysmata zaobserwowałem u niej brak ruchliwosci.Siedziała w skałce po 2 dniach już odeszła.

Z obserwacji jej nie zaobserwowalem zadnych objawów na skórze itp.(oczywiscie nie była to wina sody bo 1 juz wczesniej odeszła)Być może coś im nie pasowało...

Robie podmiany 35% co 1,5 tyg.

Przyznam że kupilem filtr Ro i zrobilem na nim z 2-3 wieksze podmiany wody.Być może to może być kolejna droga do sukcesu.Wcześniej bralem wode Ro ze sklepu - ale nie ufam.Nie wiem czy zmieniali wklady Ro.Może miał spory przebieg.

Zostane narazie przy tej 112 przez jakis czas i bede dalej poznawać :)

Na wlasne ryzyko zamówilem 2 parasemy :) Z różnymi opiniami sie spotkałem więc loteria bo akwarium niewielkie.

Planuje teraz kupic wundermanii 2 szt by walczyć z ukwialami.No i zamierzam dodać 8 kg piachu.No i może jeszcze jakąś 1 skałke.

p5265944oi8.th.jpg

p5265946ls1.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z czystej ciekawości. Czy w tym akwa nie ma za mało skały i czy pompy cyrkulacyjne nie powinny bardziej "dmuchać" na skały ??

Pzdr


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 pompa pełni 2 funkcje pozbywa sie filmu i robi troszke wirówke z tą drugą parze.

Czasem zmienie ustawienie.Pompy to marea 2400.Jeśli chodzi o korale mają jak najbardziej ok.

A czy pompy mają być ustawione tak że: nic nie może leżeć na dnie?

Jak jest piach to przecież w niego wciska sie brud i po jakims czasie rozklada i wpada do miniflotorka?

Czy musi być idealnie tak żeby wszystko co na dnie fruwało poza piaskiem?

Planuje zakup jeszcze skałki 2-3 kg.

Pompa jedna może nie jest skierowana mocno w skaly ale po koralach widać zwlaszcza po xeni że cala fruwa?czy powinno być centralnie w skały wycelowane? czy wystarczy tak żeby był odpowiedni ruch wody?

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.