Skocz do zawartości
Pama

0 solidarności w dziale kupno/sprzedaż ?

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie zaznacze ze nie mam wystarczającej ilosci punktów dlatego nie moge napisać w sprawach organizacyjnych.

Ostatnio wystawiłem rybke na sprzedaż.

Jaki typ wszedl na posta i napisał ze warta jest polowe ceny jej wartosci.Zaniża bez celowo co jest wielkim chamstwem i z kolei spamem bezsensownym!

Napisalem o tym do moda z prosbą o usunięcie posta.

Jednak zostalem lekko mówiąc obsiusiany!

Zrobiłem to samo temu facetowi zeby poczuł to co ja i zrozumiał że jest idiotą.

Co zobaczyłem? ma skasowanego posta.

Chciałem napisać do tego moderatora że albo jest idiotą albo nie zna swojej funkcji i sytuacji.

Ja tez na produkty coca coli mam zniżki 50% ale nie wpi...lam sie do sklepu i nie mówie butelka coli kosztuje 50gr tyle moge dać.


98L ale ale ladne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Pama, masz prawo umieszczać ogłoszenia z ceną jaka Ci pasuje tak osoba zainteresowana ma prawo się targować. Przeczytałem wątek, o którym piszesz i uważam, że przesadziłeś w nim z tekstami. Jak bym miał okazję uczestniczyć w tamtej rozmowie to niestety dostałbyś upomnienie. Trzeba pamiętać, że to forum czytają także dzieci i nie można pisać co komu ślina na język przyniesie.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę racji ma bo wiem o jakim skasowanym poście mówi i skoro został skasowany post jego to czemu ktoś nie skasował i drugiego posta ??

były w podobnym tonie

edit

nie mówię tutaj o formie posta w tym topicu bo jest z deka przesadzony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli np. ja wystawiam coś na sprzedaż za kwotę x, a ktoś mi proponuję kwotę 1/2x nie oznacza to, że po pierwsze - muszę pisać rzeczy, którymi nie posługują się w normalnej dyskusji kulturalni ludzie, a po drugie - nie oznacza, że zaraz w odwecie będę zaśmiecał wątek sprzedaży osoby, która mnie zdenerwowała. Po co te odwety?

Jeszcze jedno. Podejrzewam, że posty - bo ja też jeden sam wywaliłem - usuniete zastały dlatego, że kolega Pama piszę nieprawdę w swoich "odwetowych" wypowiedziach. Jeśli podważamy cenę nowej rzeczy wystawianej na sprzedaż to nie róbmy szopki i podawajmy fakty jeśli koniecznie chcemy cokolwiek pisać. Forum nie jest piaskownicą.

Kolego Pama jeśli na drugi raz uznasz, że ktoś przesadza to możesz napisać do mnie i postaram się obiektywnie do sprawy podejść. Niestety nie czytam wszystkich tematów w dziele "handlowym".


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie na małą uwagę ponieważ brałem udział w jednym z opisywanych wątków.

Pama jesteś od niedawna na forum a już zdążyłeś spowodować że musimy podejmować interwencje. Na tym forum staramy się (ostatnio coraz mocniej) dbać o miłą atmosferę i uśmiech. Niestety Ty nie dostosowałeś się do panujących reguł, o ile odpowiedź kolegi Andrzej58 była zabawna i nikogo nie obrażała dodatkowo niosąc informację dla Ciebie od klienta ile jest wstanie za taki towar zapłacić o tyle Twoja reakcja przekroczyła dopuszczalne granice. Słowa: "Prosilbym moderatora o porządek i skasowanie durnego posta jeśli tu taki istnieje" [tu akurat sam się zaplątałeś bo tego zdania wynika że prosisz o usunięcie durnego posta o ile taki post istnieje (zastanów się co jest podmiotem w zdaniu które napisałeś)] albo "karmił jakimś gównem za 2zl" są obraźliwe w pewnym stopniu, jednak nazywanie kogoś "sadystą, szczeniakiem" i napisanie mu że "napalił sie jak pies na suke" jest powodem na czasowego bana a przy "powtórkach z rozrywki" i całkowitego usunięcia z forum.

Dlatego:

Pama, o ile chcesz się z nami bawić w akwarystykę morską to panuj nad sobą.

Mam nadzieję, że rzeczowo Ci odpisałem.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pama wyraża się dosadnie, @qbab stara się mu to wytłumaczyć, @rebciu tłumaczy się ze swoich decyzji a ja twierdzę, że to forum jest stronnicze i tyle :(

czy nie mam racji ?:( :( :)


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alef ależ masz rację, na tym forum panuje niczym nie uzasadnione uwielbienie dla akwarystyki morskiej - całkowicie dyskryminując słodkowodną - stronniczość to za mało powiedziane - to już pod interwencję ze strony Komisji Europejskiej podpada. Choć gdyby to uwielbienie było dla mojej osoby to było by to całkiem naturalne i żadne interwencje nie były by potrzebne.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Etam zaraz uwielbienie :( Aczkolwiek już całkiem poważnie mówiąc, to wydaje mi się, iż 'słodkie doświadczenia' są wbrew pozorom bardzo przydatne w słonej wodzie i ta dyskryminacja nie jest aż tak bardzo zasadna. Ostatnio zwróciłem uwagę na pewną tendencję w morszczyźnie, która wg mnie jest nie do końca uzasadaniona - chodzi mi mianowicie o dobory obsady rybnej. Wszyscy piszą o ilości ryb na ilość litrów, o 'reef safe', o tym, że ten i ten rybomorderca zabije tą i tą ryboofiarę, ale niewiele osób pisze o doborze obsady pod względem żywienia ryb/ich preferencji i zagrożeń wynikających z faktu trzymania ryb mięso i roślinożenrych w jedym zbiorniku.

W słodkim zbiorniku to jest pewna baza - nie trzyma się tropheusów z paletkami, albo pielęgnic Zebra z Frontosami. I nie chodzi tu o to, że jedna drugą zje, tylko o to, że na dłuższą metę albo jeden gatunek, albo drugi wyciągnie kopyta ze względu na złe karmienie.

To taki malutki kamyczek do ogródka wszstkich morszczaków pełną gębą, którzy ewolucję słodkowodną zakończyli na etapie gupików i skalarów albo nawet jej wcale nie zaczęli.

pozdrawiam


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@alef

Chcesz mi powiedziec, ze jako czlowiek z zerowym doswiadczeniem w slodkiej wodzie powinienem czuc sie gorszy? :(

Osobiscie nie zgodze sie, ze w morszczynie powinno znalezc sie dzielenie ryb na miesozerne/glonozerne itp, jak dzieli sie pielegnice i paletki w akwarystyce slodkowodnej. Z jednego powodu - o ile pielegnice i paletki zyja w zdecydowanie roznych srodowiskach, to rafa to zawsze rafa - jest jednym wielkim tyglem ryb miesozernych/roslinozernych. I te wszystkie ryby na rafie zyja obok siebie. Ekosystem rafy jest zbyt zlozony, zeby dzielic go prostymi liniami.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe a o co chodzi:)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Qbab :

Niestety Ty nie dostosowałeś się do panujących reguł, o ile odpowiedź kolegi Andrzej58 była zabawna i nikogo nie obrażała dodatkowo niosąc informację dla Ciebie od klienta ile jest wstanie za taki towar zapłacić o tyle Twoja reakcja przekroczyła dopuszczalne granice. Słowa: "Prosilbym moderatora o porządek i skasowanie durnego posta jeśli tu taki istnieje" [tu akurat sam się zaplątałeś bo tego zdania wynika że prosisz o usunięcie durnego posta o ile taki post istnieje (zastanów się co jest podmiotem w zdaniu które napisałeś)] albo "karmił jakimś gównem za 2zl" są obraźliwe w pewnym stopniu, jednak nazywanie kogoś "sadystą, szczeniakiem" i napisanie mu że "napalił sie jak pies na suke" jest powodem na czasowego bana a przy "powtórkach z rozrywki" i całkowitego usunięcia z forum.

To forum jest po prostu elitarne, prywatne i moderatorzy zarządzaja nim w imieniu właściciela. Jęśli ktoś zachowuje się wyjatkowo nieodpowiednio- a tak oceniam to czytajac cytaty nalezy usunąc go na stałe. Nie ma obowiązku należenia do forum. Są rózne inne fora czaty itp gdzie w pełni mozna wyrażać swoją osobowość i zaprezentować całokształt swojej wiedzy i doświadczenia życiowego w dowolnych słowach Np tu :(http://specnaz997.nethit.pl/forum/topic3999331.html


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ocelocik :

Osobiscie nie zgodze sie, ze w morszczynie powinno znalezc sie dzielenie ryb na miesozerne/glonozerne itp, jak dzieli sie pielegnice i paletki w akwarystyce slodkowodnej. Z jednego powodu - o ile pielegnice i paletki zyja w zdecydowanie roznych srodowiskach, to rafa to zawsze rafa - jest jednym wielkim tyglem ryb miesozernych/roslinozernych. I te wszystkie ryby na rafie zyja obok siebie. Ekosystem rafy jest zbyt zlozony, zeby dzielic go prostymi liniami.

ocelocik, widać że nie do końca znasz sie na akwarystyce słodkowodnej - paletki to tez pielęgnice, w śrdodowisku tam gdzie żyją paletki żyje tez wiele innych pielęgnic. W róznych dorzeczach/rozlewiskach Amazonki zyją obok siebie ryby mięsożerne jak i roślinożerne, małe i duże, agresywne i łagodne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ocelocik - nie twierdze, że ktokolwiek z zerowym doświadczeniem słodkim ma czuć się gorszy - twierdzę jedynie, że wbrew opiniom na tym forum - doświadczenia ze słodkij wody są czasem bardzo przydatne - właśnie między innymi po to, żeby pamętać o rzeczach innych niż te, które prezentowane są tutaj jako żelazne zasady. Żelazne zasady obowiązują, ale nie są zasadami jedynymi - warto pamiętać także o tych 'ogólnie uważanych za mało ważne'.

Ryba żyjąca na rafie nie je tego, co akurat przelatuje jej koło pyska, tylko to, co jeść powinna - tak nauczyła ją natura, a rafa dostarcza jej dostateczną ilość pożywienia. Ryby w akwarium są w środowisku typowo 'antynaturalnym' a więc to my powinniśmy dbać o to, żeby ryba ta dostawała jedzenie takie, jakie jest dla niej dobre. Ryby w akwarium mają to do siebie że zjedzą wszystko, lub prawie wszystko - bo ekosystem akwariowy nie jest w stanie jej wyżywić (po to karmimy ryby).

Jeżeli mamy ślamazarne błazny, które karmimy artemią i żółtka, którego szybkość w porównaniu z błaznami jest podobna do porsche w porównaniu do malucha, to żółtek zawsze najpierw obeżre się artemią, a dopiero potem zrobią to błazny. I teraz wyobraź sobie pokolca, którego przewód pokarmowy jest kilkukrotnie dłuższy od przewodu pokarmowego mięsożercy, żywionego głównie mięsem - jego kiszki zastrajkują - artemię wcinał będzie, ale kiszki będą temu przeciwne. Jeżeli żółtek będzie obżarty bananami, spiruliną czy sałatą, to artemie poskubie - będzie miał bardzo zdrowe pożywienie balastowe, ale jeżeli żółtek będzie się żywił tylko balastem to prędzej czy później zmarnieje.

A teraz co z rybami bardziej delikatnymi od żółtka - czy zawsze zdychający białobrody to efekt zbyt małego akwarium czy zbyt ostrego towarzystwa ?? Chyba nie.

pozdrawiam


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alef, czy wydaje Ci się, że wszyscy karmią tylko mrożonkami? Nie rozumiem Twoich wywodów. Przecież są algi nori, spirulina (choć jeśli ktoś ma problemy z fosforanami to bym na nią uważał). Ja rozumiem okresowe karmienie tylko mrożonkami przy problemach z glonami ale wątpie aby akwarysta z głową na karku ograniczał się tylko i wyłącznie do mrożonek. Powinniśmy zapewnić urozmaiconą dietę podopiecznym ale też odpowiedni system filtracji który to "łyknie":(


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rebciu - nic mi sie nie wydaje.

nie rozumiesz moich wywodów - szkoda. Proponuje ci wejść w mój post i wyciąć to, co uważasz za niezrozumiałe - przecież masz w tym doświadczenie (edycja cudzych postów).

Forum, na którym moderatorzy posługują się językiem napastliwym, strofując w tym samym czasie ludzi za posługiwanie się takim samym językiem - a co NAJGORSZE, wchodzą do cudzych postów i edytują w nich jedynie kawałki treści to forum które może wywoływać jedynie zły smak w ustach. Z takimi moderatorami gadać mi się nie chce - to tyle.

Proszę o bana za obrazę majestatu - znikam stąd - papapa

ps. bez urazy dla porządnych moderatorów. nie ich miałem na myśli


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tmk, zabilas mnie tym forum :haha. powrot taty z wywiadowki ... priceless :(


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@alef

Coz, w zaden sposob nie zgodze sie ze stwierdzeniem, ze to z akwarystki slodkiej mozemy sie nauczyc jak zroznicowanie i odpowiednio karmic. Czemu? Bo proporcjonalnie wiecej akwarystkow slodkowodnych sypie 2-3 rodzaje platkow na zmiane, niz morszczakow uzywa 2-3 pokarmow. Zazwyczaj morszczak uzywa sporo wiecej roznych pokarmow.

Jak wedlug Ciebie wyglada strajk kiszek u Z. flavescens? Akurat jedna z kilku ryb, jakich chyba nie widzialem u akwarysty zabiedzonych. Zeby zapewnic odopowiednia ilosc glonow wystarczy zywa skala i przyczepione nori do szyby. Pokolce nieustannie zeruja, a artemi chyba nie dostarczamy im nieustannie, nie?

Pierwsza i najbardziej chyba zelazna zasada akwarystki morskiej jest to, ze jest wiele drog do sukcesu, wiec i zelazne zasady do konca nie obowiazuja. I owszem, mozna wiele zaczerpnac z akwarystyki slodkowodnej, ale nie mozna sie jej kurczowo trzymac - a to czyni wiele osob przesiadajacych sie z slodkiego na slone.

@rafal19

Wogle sie nie znam na akwarystyce slodkowodnej! Odrobine moglbym najwyzej o krewetkach powiedziec, ale i tak niewiele. Nie ukrywam :( Akurat tu piszac o pielegnicach mialem na mysli popularne pyszczaki. Nie zgadzam sie poprostu z tym, ze w akwarium morskim powinnismy zdecydowac sie albo na miesozercow albo na glonozercow - jak to bywa w slodkim, o czym pisal alef. Nie widze sprzecznosci w trzymaniu planktonozercow, takich jak blazenki, wiekszosc babek, garbikow itp. z rybami, ktorych pokarmem w wiekszej czesci sa rosliny - jak pokolce.

Pozdrawiam,

M.

P.S Tak co do wymiany zdan miedzy Rebciem, a alefem - gdzie tu Rebciu Cie urazil? Gdzie tu Cie napastowal? To, ze sie kiedys popsztykaliscie to kiedys, tu jest teraz.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alef jest mi przykro, że forum nano-reef Ci nie odpowiada. Nie będziemy tolerować wypowiedzi, które ubliżają innym i są chamskie. Jeśli ktoś nie będzie się dostosowywał - takie wypowiedzi będą korygowane, a sam piszący może dostać bana. Tak jest na wszystkich forach dyskusyjnych, które chcą zachować poziom możliwy do czytania przez nieletnich.

PS. Alef przestań zachowywać się jakbym cię ciągle krzywdził. Dorośnij i zrozum, że są tu pewne zasady, które musisz przyjąć do wiadomości jeśli chcesz uczestniczyć w życiu forum.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ocelocik :

itp, jak dzieli sie pielegnice i paletki w akwarystyce slodkowodnej. Z jednego powodu - o ile pielegnice i paletki zyja w zdecydowanie roznych srodowiskach

taka dygresja bo bardzo spodobała mi się ta wypowiedź, otóż Paletka jest pielęgnicą właśnie:) i pielęgnice żyją głównie w południowej Ameryce oraz w Zachodniej Afryce.

Ale to taka mała dygresja :(


40L panel, 160L główny, 22kg LR, Atman AT-203 2000l/h, 2x Marea Stream 2400l/h, A-S 300l/h, odpieniacz AM Midiflotor, 4 x 39W ATI T5, miękkie i twarde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.