Skocz do zawartości
Chemik

jaka kostka?

Rekomendowane odpowiedzi

w midiflatorze mam włożoną kostkę JBL 45mm i podłączyłem do tego brzęczyk TETRA APS 400 (400l/h) no i spod mocowanie wężyka przy kostce ulatniają się duże bąble (aż trzęsie odpieniaczem) jakie kostki wytrzymają tak ażeby ta złączka która wchodzi w która wchodzi wężyk wytrzymała a nie przepuszczała bąble spodem?


40L panel, 160L główny, 22kg LR, Atman AT-203 2000l/h, 2x Marea Stream 2400l/h, A-S 300l/h, odpieniacz AM Midiflotor, 4 x 39W ATI T5, miękkie i twarde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kostka AM


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kupić 45mm czy 65mm bo nie wiem jaka powinna być oryginalnie no i nie wiem która lepsza do takiego brzęczyka no bo raczej to on silny jest.


40L panel, 160L główny, 22kg LR, Atman AT-203 2000l/h, 2x Marea Stream 2400l/h, A-S 300l/h, odpieniacz AM Midiflotor, 4 x 39W ATI T5, miękkie i twarde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupkostke do midi


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie o to chodzi że ja mam przerobiony weipro 2012 na midiflator i nie wiem jaka kostka jest oryginalna w midiflatorze dlatego pytam no i musi być bardzo wytrzymała.


40L panel, 160L główny, 22kg LR, Atman AT-203 2000l/h, 2x Marea Stream 2400l/h, A-S 300l/h, odpieniacz AM Midiflotor, 4 x 39W ATI T5, miękkie i twarde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kostka od midiflotora to AM 65 mm. Testowałem kostkę JBL i totalna klapa. Pierwszego dnia bąble były jeszcze w miarę małe, ale z każdym dniem były coraz większe.

Pozdrawiam

Rafał


320l (124x54x50h); BM200; 2x6045; 2xSunsun; T5 ATI: 6x54W.

8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AM robi bardzo dobre kostki, dobre kostki robi tez Sander.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi jak głęboko powinna być krawędź górna wewnętrznej rurki w takim odpieniaczu od tafli wody do uzyskania jak najlepszych wyników? bo mi mimo że mam kostkę 65mm napowietrzacz 400L/h (robi bardzo drobne bąble które są wszędzie w środku odpieniacza a przy samym wierzchtu to aż bulgoce:)) to ta piana która się zbiera to tylko na jakieś 2cm (na razie nie mam w środku skłały, woda jest tylko posolona i filtrowana)


40L panel, 160L główny, 22kg LR, Atman AT-203 2000l/h, 2x Marea Stream 2400l/h, A-S 300l/h, odpieniacz AM Midiflotor, 4 x 39W ATI T5, miękkie i twarde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć. Jak szukałem wśród forumowiczów ustawień dla midiflotora to okazało się, że każdy ma ustawiony na innej głębokości. Ostatecznie ustawiłem metodą prób i błędów, ale tak naprawdę to zaczął działać gdy pojawiły się zwierzaki i rozpocząłem ich karmienie.

pzdr

Rafał


320l (124x54x50h); BM200; 2x6045; 2xSunsun; T5 ATI: 6x54W.

8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz w środku życia to co ten odpieniacz ma Ci odpieniać.Włożysz skałe to będziesz regulował.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.