Skocz do zawartości
baz

Produkty Kenta

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy tylko ja wyłapałem ale chyba coś się pogorszyła jakość produktów tej firmy

Rozrobiłem dziś do podmiany ze 20litrów wody i sól po rozpuszczeniu zostawia na dnie nierozpuszczalny osad

a parametry Mg i Ca dużo poniżej tego co by się chciało

39799950uf1.th.jpg

Drugi produkt to kent liquid reactor już kiedyś o nim pisałem chodziło o kolor roztworu w środku w jednej butelce jest gęste mleko a w drugiej półprzezroczysty płyn

,teraz kupiłem kolejną butelkę i co płyn w środku znowu jest mleczny:D

i na koniec phytoplex to samo choć nie wiem może się zmieniła produkcja płynu bo wygląda jak rozcięczony z woda z Ro:)

Chyba jednak zmienię produkty na inna firmę tak na wszelki wypadek,szkoda akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opakowanie te 3,5kg próżniowo zapakowane, raczej nie otwierane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde u mnie też jakiś osad sie pojawił. NIe mam doświadczenia bo to dopiero pierwsze solenie, ale wolę wiedzieć czy to dobra sól , jak nie to zmieniam na inną.

Grzegorz.


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może za duzo soli naraz wsypałeś?


140l SHALLOW TANK :p 100x55 28h, Vortech MP10 es, Oswietlenie led 80w (*** loccutus),odpieniacz Deltec MCE300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, sól do akwa sypałem przez dwa dni, żeby właśnie nie było osadu. Jest go trochę na pompach bo z dna usunąłem za pomocą gąbeczki.

Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm - ciekawe, dorzucę kamyk od siebie.

Zmiany zaobserwowane przeze mnie:

Pewne:

1/ Zmiana sposobu pakowania wiadra, do tej pory w wiadrze zawsze był worek z grubej folii zamknięty za pomocą opaski zaciskowej wielokrotnego użycia. Ostatnie wiadro nie ma worka foliowego sól jest wsypana bezpośrednio do środka.

2/ Zmiana konsystencji soli - trudno mi to opisać ale wygląda trochę inaczej, jest jak gdyby trochę bardziej miałka.

3/ Zapach świeżej solanki do tej pory sól Kena zaraz po rozpuszczenia dziwnie śmierdziała "proszkiem do prania" ? lub coś koło tego. Sól z ostatniego opakowania nie ma tego specyficznego zapachu zaraz po rozpuszczeniu

4/ Wytrącający się osad na ściankach beczki (szro-białawy)

Na koniec obserwacja której nie jestem w 100% pewny ale wydaje mi się, że nowej soli potrzebuję minimalnie mniej w stosunku do starej aby osiągnąć odpowiednie zasolenie.

Tyle z mojej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1/ Zmiana sposobu pakowania wiadra, do tej pory w wiadrze zawsze był worek z grubej folii zamknięty za pomocą opaski zaciskowej wielokrotnego użycia. Ostatnie wiadro nie ma worka foliowego sól jest wsypana bezpośrednio do środka.

2/ Zmiana konsystencji soli - trudno mi to opisać ale wygląda trochę inaczej, jest jak gdyby trochę bardziej miałka.

3/ Zapach świeżej solanki do tej pory sól Kena zaraz po rozpuszczenia dziwnie śmierdziała "proszkiem do prania" ? lub coś koło tego. Sól z ostatniego opakowania nie ma tego specyficznego zapachu zaraz po rozpuszczeniu

4/ Wytrącający się osad na ściankach beczki (szro-białawy)

Potwierdzam te obserwacje szczególnie zapach się zmienił i „konsystencja” soli!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerując się ilością soli z opakowania na ilość litrów to miał bym asolenie ok 1,022. Musiałem dać więcej soli do wody niz sugeruje to producent i to około 20 %. Oczywiście około gdyż dokładnie nie da sie zmierzyć sumpa i akwa co do ilości wody, zawsze te kilka literków ucieknie. Czy ktoś ma podobne spostrzeżenia.

Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja Preissa sypie okolo 20% mniej niz Kenta zeby otrzymac takie samo zasolenie


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ze sypiesz 20% mniej Preissa oznacza ze w Preissie jest wiecej czystego Nacl niz w Kencie co oznacza mniej wapnia magnezu itd.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Muniek :

to ze sypiesz 20% mniej Preissa oznacza ze w Preissie jest wiecej czystego Nacl niz w Kencie co oznacza mniej wapnia magnezu itd.

Czyli wychodzi na to, że Preiss jest do bani? :wink


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Czarek - chyba trochę prowokujące jest twoje pytanie :wink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert może rzeczywiście coś z tą solą jest nie tak. Może ktoś zrobił badania labolatoryjne świeżej solanki i ma wyniki. Ja w piątek robiłem u siebie podmianę prawie 50% (ok. 500l) i parametry (jeśli chodzi o Ca i Mg) praktycznie się nie zmieniły ale to wszystko i tak mierzyłem testami Saliferta, którym do końca nie wierzę. Ja tam nie jestem "przyspawany" do jednej soli i jak coś to mogę ją zmienić tylko na jaką? Do tej pory Preiss uchodził raczej za jedną z najlepszych soli na naszym rynku i jeśli tak nie jest to chętnie przeskoczę na coś innego - najlepiej najlepszego :(


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Muniek :

to ze sypiesz 20% mniej Preissa oznacza ze w Preissie jest wiecej czystego Nacl niz w Kencie co oznacza mniej wapnia magnezu itd.

Pozdrawiam

Skąd Ci to przyszło do głowy ? Preis ma więcej i Mg i Ca przynajmniej u mnie :(


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Muniek :

to ze sypiesz 20% mniej Preissa oznacza ze w Preissie jest wiecej czystego Nacl niz w Kencie co oznacza mniej wapnia magnezu itd.

Pozdrawiam

Hehe, dobre :( A na czym opierasz swoja opinie? To, ze w Preis'ie jest "wiecej soli w soli" to jak dla mnie kwestia uwodnienia wykorzystanych zwiazkow chemicznych - np. zamiast heksahydratu chlorku wapnia uzyto di lub tetra hydratu - czyli w soli jest mniej wody, a wiecej samych soli.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i chyba tym optymistycznym akcentem można zakończyć temat co by nie przekształcić wątku w wyższość świąt wielkanocnych nad innymi. Ze swojej strony dodam, że kilka osób które bardzo szanuję używają właśnie Preisa i pomimo testowania kilku innych soli wybrali właśnie tą. Reasumując, ponieważ w moim wiaderku Kenta powoli zaczyna widać dno oraz dzięki temu wątkowi potwierdziłem swoje obserwacje odnośnie Kenta. Idę obstalować woreczek Preisa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS - Ocelocik full respect. Przyznam się szczerze, że jak Andrzej powiedział mi, że Preisa wychodzi mniej wagowo na litr solanki pierwsza moja myśl również oscylowała w rejonach "więcej NaCl - mniej reszty". A tu wystarczyło skojarzyć Ballingowy roztwór "Ca" bełtany z trzech różnych odczynników.

Dziękuję :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wam nie pasuje kent to jedzcie do wieliczki

Ja używam kenta od początku.

Nie interesuja mnie jakies zapachy kolory i inne teorie nie jestem koxownikiem żeby oceniać towar po zapachu.

Nigdy nie mialem problemu z kolorami , osadami itp - a już kilka paczek otwieram bo nigdy nie mam kasy na wieksze

Odnosze też wrazenie że jest lepsza od tropic marin które ma na przynęte dobrze wypicowane pudelko - wiecej jej nie biore.

Każdy producent ma jakieś odchylki i czasem slabsze partie a czasem lepsze.

Myśle że to już nie byle szajs żeby pozwolil sobie wypuscić trefną serie.

Tutaj wystarczy kilka niewypałów i po kent spalony by był. - nie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.