Skocz do zawartości
Marti701

Do adminów forum nt. CYGANUS

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj na targowisku był jego post nt. pomp resun.

Zapisałem się na jedną sztuke.

Dziś patrze jego post jest skasowany, a konto zbanowane.

Czy można wiedziec z jakiego powodu ?

Mam zamiar kupic u niego pompe i troszke obawiam się wysyłac pieniądze.

Bo nie wiem czy kogoś obraził, czy zrobił przekręt.

Pozdrawiam.


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem,u mnie post jest i uzytkownik nie jest zabanowany, ale jakoś to ogłoszenie sie dziwnie pojawiało, miałal wrażenie ze jakby codziennie się pojawiało nowe a stare znikało... ale to tylko wrażenie...


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak ogólnie wiadomo, na forum nie ma ograniczeń co do ogłoszeń typu : sprzedam szczepki, korale, pompy itd, ale wystawianych przez osoby prywatne - dodatkowo pod warunkiem, że ogłoszenia te nie maję charakteru komercyjnego - czyli ktoś sprzedaje pojedyncze sztuki, lub wyprzedaje posiadany sprzęt.

Kolega Cyganus, pomimo upomnienia i skasowania pierwszego z postów, regularnie wystawiał następne.

W sytuacji gdy ktoś daje ogłoszenie, ze sprzedaje 10 pomp, organizuje zapisy itd nie możemy potraktowac tego inaczej, niż jako działalność komercyjną.

Kilka dni temu Azmodan wystawił podobną aukcję - sprawę z nim wyjasniłem na priva i sądzę że obie strony się zrozumiały.

Zasady które są na tym forum(nie ważne, czy akceptowane przez te osoby, czy też nie) musza obowiązywac wszystkich - więc jeśli moderatorzy pilnują porządku w tej sprawie i wyciagają konsekwencje(kasują, bądź edytują) wątki o takim charakterze, to dotyczy to wszystkich postów.

Temat został usunięty przez naszego pracownika , a kolega Cyganus za swoją upartość otrzymał chyba 2 dniowego bana(co zresztą nie przeszkodziło mu założyć nowe konto Cyganus1 dziś rano - nie wiem czy jego jakiś topic był już dziś blokowany).

Pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Resuny nas zalewaja ostatnio:D Mala ciekawostka, przykladowo przy zamowieniu 4szt na ebayu, koszt jednej ze wszystkimi oplatami i wysylka, wynosi uwaga... niecale 190zl(1$=2,3zl). Oferty po 400+przesylka sa troche smieszne, ale biznes rzadzi sie swoimi prawami:). Pozdrawiam


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem u CYGANUSA 4 szt i miały wczoraj lub dziś dotrzeć...

czekam:sad

Podczas gdy przesyłka się opózniała kolega wysłał maila z opcją zwrotu kaski ale ja czekam.Zobaczymy.


pozdrawiam 900l+450 sump-reaktywacja LPS,SPS kilka rybek,strzykwa,wężowidło, RODI+TDS*2,800W HQI+312W T5,profi2exe pH,mV,mS,,odpieniacz DIY(THCSKIBA),absorber PO4 deltec,refugium glonowe,130 kgLR,BALLING 7*GROTECH ,DSB w głównym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli idzie pocztą to możesz poczekac :D

Wczoraj moja małżonka dostała polecony z sądu, który został wysłany 20 lutego:drink

Także, poczta działa jak pędziwiatry :haha


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak,ja dostałem polecony w dniu rozprawy 3 h po rozprawie:D

(w charakterze świadka oczywiście:))


pozdrawiam 900l+450 sump-reaktywacja LPS,SPS kilka rybek,strzykwa,wężowidło, RODI+TDS*2,800W HQI+312W T5,profi2exe pH,mV,mS,,odpieniacz DIY(THCSKIBA),absorber PO4 deltec,refugium glonowe,130 kgLR,BALLING 7*GROTECH ,DSB w głównym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok

wchodzę do domu i pompki na mnie czekają.Lecę zobaczyć jaki wir robią:D


pozdrawiam 900l+450 sump-reaktywacja LPS,SPS kilka rybek,strzykwa,wężowidło, RODI+TDS*2,800W HQI+312W T5,profi2exe pH,mV,mS,,odpieniacz DIY(THCSKIBA),absorber PO4 deltec,refugium glonowe,130 kgLR,BALLING 7*GROTECH ,DSB w głównym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz sprawozdanie, sam jestem ciekaw :D


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

włożyłem dwie i...

dalej mi się nie chce-wiru nie ma.Chłopaki z Chin nad jakością muszą jeszcze popracować.Elementy niedopasowane,łamliwe trochę(może ja mam za dużo siły:D)

Pracują dwie i nie widzę różnicy:con

może ja coś nie tak z tymi pokrętłami robię ale wziąłem na max wszystkie

mam wrażenie że muszę jeszcze takich 10 włożyć


pozdrawiam 900l+450 sump-reaktywacja LPS,SPS kilka rybek,strzykwa,wężowidło, RODI+TDS*2,800W HQI+312W T5,profi2exe pH,mV,mS,,odpieniacz DIY(THCSKIBA),absorber PO4 deltec,refugium glonowe,130 kgLR,BALLING 7*GROTECH ,DSB w głównym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno.Pompa obiegowa 6000l/h h/wznoszenia ok 1.5m robi lepszy wir.

zwykła pompa ogrodowa


pozdrawiam 900l+450 sump-reaktywacja LPS,SPS kilka rybek,strzykwa,wężowidło, RODI+TDS*2,800W HQI+312W T5,profi2exe pH,mV,mS,,odpieniacz DIY(THCSKIBA),absorber PO4 deltec,refugium glonowe,130 kgLR,BALLING 7*GROTECH ,DSB w głównym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatm arturro i reszte kolegów.Widze ze kolega arturro chyba nie bardzo wie jak dzialaja te pompy,pompy typu resun jak i tunze np 6100 czyli tak zwane falowniki nie beda robily wiru w akwa,(bo po co wir w akwa) pompy te maja falowac z rozna wydajnoscia powodujac na przyklad to iz korale nie beda powyginane caly czas w 1 strone,skala bedzie lepiej oplukiwana itp.Natomiast co do jakosci wydaje mi sie ze za cene ok 400zł na dzin dzisiejszy nie kupimy nic innego (podobny zestaw choc na pewno lepszy to tunze 6100+profilux cena ok 2000zł)jakosc elementów mocowania raczej nie odbiega od niemieckiej Tunze.Osobiscie w akwa 450l mam 2 pompy resun i jestem zadowolony moim zdaniem duzo lepszy efekt niz 2xtunze6060+2xMarea 3200.Natomiast tobie proponuje zalozyc 4 poniewaz na akwa 900l 2szt to raczej malo wydaje mi sie ze wtedy efekt bedzie zadawalający.

Pozdr.Cyganus

ps.INFO DO ADMINÓW DLACZEGO JA SPRZEDAJC TE POMPY ZOSTALEM ZBANOWANY A INNI KOLEDZY SWOBODNIE MOGA SPRZEDAWAC NADAL.

Prosil bym o wyjasnienie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj ze zrozumieniem to co napisałem wyżej.

Jeśli kolega Admed będzie dawal ogłoszenia komercyjne(a ma te pompy teraz w sprzedaży) to także jego konto zostanie zablokowane.

Jak pisałem - zasady sa równe.

Jeśli masz więcej pomp - wystaw je na allegro, proszę Cię bardzo.

Zapłacisz za wystawienie i prowizję od sprzedaży.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łamliwe :D

Miałeś kiedyś tunze 6025 ?

Mi po 1 czyszczeniu odpadły zaczepy, a po 2 miesiącach połamała się klamra.

Teraz mam opaską do magnesu przyczepioną pompe:drink

Wole kupic 5 chińczyków niż jedno tunze, które nie dośc że drogie to tak samo łamliwe.

Ciekawe jak w 200 litrach będzie mieszac ?


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CYGANUS

Nie bierz aż tak tego do siebie.Wiem że to są falowniki a nie pompy cyrkulacyjne.Jedna tylko uwaga-myślę że w ,"apogeum" falowania czyli 15000l/h mogę się spodziewać wiru/fali czy czegoś co mi pokaże że łał,ale miesza czy jakoś tak.Zgadzam się cena jest relatywnie niska dlatego nie płaczę tylko jestem troszkę zawiedziony

@MARTI1

Nie,nie mam porównania z tunze 6025:satisfied

Dobra,włożę 4 szt i zobaczymy może ta konfiguracja da zamierzony efekt

pozdrawiam wszystkich


pozdrawiam 900l+450 sump-reaktywacja LPS,SPS kilka rybek,strzykwa,wężowidło, RODI+TDS*2,800W HQI+312W T5,profi2exe pH,mV,mS,,odpieniacz DIY(THCSKIBA),absorber PO4 deltec,refugium glonowe,130 kgLR,BALLING 7*GROTECH ,DSB w głównym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arturro powiedz mi glosne sa te pompy slychac jakies buczenie??

Mysle ze poprzez wylamanie zabkow na obudowie bedzie mogla przepchnac wiecej wody.W tunze wylamalem co 2 zabek i tak na oko z plus 30% wieksza wydajnosc.


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słychać na ucho nuic niepokojącego,raczej cichutka.Mówisz o tym krzyżaku na wylocie?

aaa kumam,tam gdzie woda jest zasysana?


pozdrawiam 900l+450 sump-reaktywacja LPS,SPS kilka rybek,strzykwa,wężowidło, RODI+TDS*2,800W HQI+312W T5,profi2exe pH,mV,mS,,odpieniacz DIY(THCSKIBA),absorber PO4 deltec,refugium glonowe,130 kgLR,BALLING 7*GROTECH ,DSB w głównym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze,to ja mam chyba pecha do pomp.Mam warczące tunze i buczącego resuna.A co do resuna,to jestem odrobine zawiedziony,liczyłem,że będzie lepiej mieszać.


330l rafy + 180l szczepek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jest mała rada-zdjąć osłonę:con

1 o wiele lepiej dmucha

2 wizualnie jest mniejsza

ryzyko:

coś małego może zassać lub ukwiał jak wlizie ale ja nic z tego nie posiadam


pozdrawiam 900l+450 sump-reaktywacja LPS,SPS kilka rybek,strzykwa,wężowidło, RODI+TDS*2,800W HQI+312W T5,profi2exe pH,mV,mS,,odpieniacz DIY(THCSKIBA),absorber PO4 deltec,refugium glonowe,130 kgLR,BALLING 7*GROTECH ,DSB w głównym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.