Skocz do zawartości
sebastian wieden

kupilem Di chyba

Rekomendowane odpowiedzi

1931-di.jpg1931-di2.jpg1931-di3.jpg

Mam pytanie,oczywiscie szukalem w archiwum,ale nic nieznalezlem.Kupilem takie cos,a ile musialem sie natlumaczyc o jaki filtr mi chodzi.Firma aqua medic,chodzi mi o ten zulty proszek,jesli mozna to tak nazwac,czy jest to zywica,poniewaz tak sie sklada ze nigdy niewidzialem zywicy.

Moje drugie pytanie,jak podlacze po osmozie czy moge odrazu nabierac wode,czy musi iles tam litruw przeleciec przez di.

Iostatnie pytanie,posiadam osmoze aquamedic,w archiwum znalazlem ze osmoza,znaczy memrana musi zawsze byc mokra.Ja mam podlaczona osmoze w kabinie,jesli chce wode robic,odkrecam sluchawke z weza,i podlaczam do osmozy.Ale po skaczeniu odkrecam,i przykrecam spowrotem sluchawke.Czyli moja membrana jest bez wody.Pytam poniwaz w instrukcji nic otym napisane bylo.Pisze aby przeplukac,filtry,membrane,ale zeby caly czas mokra byla,to nic.

Dzieki


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyglada dokladnie jak zywica, wiec pewnie to zywica :D

z tym wysychaniem membrany to troche trwa, zanim wyschna prefiltry to pewnie minie kilka tygodni, wiec raczej nie powinno jej nic grozic


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki,a jak z ta woda po di.Moge odrazu nabierac,czy musi troche zleciec.


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jak podlaczam nowe DI to pare litrow przepuszczam - tzn tyle zeby TDS pokazal 0, ale dla nowej zywicy to naprawde niewiele z reguly jest.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też tak samo podpinam osmozę - 2 razy w tygodniu. Woda zawsze pozostaje w prefiltrach i membramie też. Wyschnięcie - nie ma szans.

Ciekaw jestem ile kosztowało Cię w tych Austriach to Entmineralisierungsharz:) _ uwielbiam ten język:D

http://allegro.pl/item329178463_zywica_jonowymienna_mb400_mb_400.html

pozdrawim

Grzesiek


200l + sump, AM HQI150W AM16K, T5 2x39W AM Reef White, T8 Arcadia Marine Blue,

odpieniek Weipro przerobiony +p. 1500l/h, pompa obiegowa 3000l/h,

cyrkulacja mj1200l/h+2xPH402, mixer KM500, UV,PHmetr, osmoza AM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.