Skocz do zawartości
Adam777

catalaphyllia

Rekomendowane odpowiedzi

nie rozwija mi sie od wczoraj... i nie bardzo widze powod. Parametry w normie (no, moze troche za wysoki Ca - 530). Pozostale korale czuja sie dobrze.

Moze ktos ma pomysl, co moze byc nie tak?


560 l., Red Dragon 4500, Bubble Master 200, 2x WorTech, Koralia 3, Koralia 4, UV AM 9W, 2x SunPower T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmień prad wody-najlepiej na bardzo delikatny, zobacz czy jakaś centropyga, ustnik albo pokolec(często im sie to zdarza) jej nie podgryza. poza tym to bardzo delikatny koral i jeśli osobnik jest świeży to mugła wdać sie jakaś infekcja -jak wygląda tkanaka-nic nie ochodzi??wstaw najlepiej jakieś foto.


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze jak ty Ca 530 uważasz za normę to ciekawe jaką norme u Ciebie maja inne parametry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie inne parametry - ksiazkowe, Ca za wysokie od dwoch , moze trzech dni (problem z dozownikiem)


560 l., Red Dragon 4500, Bubble Master 200, 2x WorTech, Koralia 3, Koralia 4, UV AM 9W, 2x SunPower T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stoi za Nemenzophillia, ktora jest pieknie rozwinieta w bardzo delikatnym pradzie, takze to raczej nie ten powod


560 l., Red Dragon 4500, Bubble Master 200, 2x WorTech, Koralia 3, Koralia 4, UV AM 9W, 2x SunPower T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koral jest u mnie piaty dzien, cztery dni bylo wszystko w porzadku. Kupilem ja po trzy tygodniowej aklimatyzacji w Acroporze wiec mam pewnosc ze byla zdrowa. Moze faktycznie to normalne i za dzien lub dwa znow sie rozwinie


560 l., Red Dragon 4500, Bubble Master 200, 2x WorTech, Koralia 3, Koralia 4, UV AM 9W, 2x SunPower T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz napisać co z twoją catalaphylią mam podobny przypaek też z Acropory kupiona 1.04. do tej pory słabo się rozwija gubi tkankę (wypuszcza farfocle) trochę jest napompowana lecz w sklepie wyglądała dużo lepiej. Przestawiałem w różne miejsca nic nie pomaga.

Parametry wody:

Ca- 390 mg/l

Mg- 1230 mg/l

Może inni użytkownicy forum mogą mi coś poradzić?

Pozdrawiam


Akwarium 300l+70l sump+żywa skała ok 45kg+cyrkulacja 1x3500l+wave meaker WM-3 +UV18W +1x150w HQI+2x39W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli odpada od niej tkanka t raczej oznaka umierania. Jak długo masz akwarium?


akwarium 150x50x50,

Sump 120x40x40

Oświetlenie : Aqua Medic 2x150W HQI + 2x54 T5

Cyrkulacja : Tunze

Obieg : Tunze 1073.040

Sterowanie : Profilux II

Reaktor wapnia : Deltec FP509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium mam od początku listopada 2008. Proces dojrzewania się zakończył inne koralowce mają się dobrze. Nie jestem pewien czy jest to gubienie tkanki postaram się dzisiaj wieczorem zrobić i zamieścić zdjęcie.


Akwarium 300l+70l sump+żywa skała ok 45kg+cyrkulacja 1x3500l+wave meaker WM-3 +UV18W +1x150w HQI+2x39W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze kilkumiesieczne akwarium jest za mlode na takie delikatne korale. Poza tym, jezeli dopiero od dwoch dni masz Ca na poziomie 530 to znaczy, ze dwa dni temu Ca bylo ksiazkowe i gwaltownie wzroslo, a tego nie lubia zadne korale.

Wzrost Ca mogl miec wplyw na poziom kH, takze od ksiazkowych perametrow niestety odbiegamy coraz dalej. Zobacz, inny kolega napisal, ze ma podobne klopoty, ale Ca ma 390. To 390 jest o wiele bardziej do przyjecia niz 530. W zasadzie to obydwie wielkosci sa do przyjecia, ale nie gwaltowne skoki. W sklepie te parametry tez moze troszke odbiegaly od ksiazkowych, to jeszcze jeden skok w ciagu kilku dni. Jeszcze mozna doliczyc blad pomiaru... Kto to wytrzyma?

Moim zdaniem sa to super piekne korale przeznaczone do starych, duzych i stabilnych zbiornikow.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi mówi że nie ma czym się przejmować skoro o takim zachowaniu meldują wszyscy.Ja swoją pieszcze od 3m-cy i zauważam cykliczność takiego zachowania.2-3dni to pompuje sie na max to znowu kapcieje,i na 2tyg spokój,a potem od nowa.Podobnie zachowują się sorco i lobo


150/50/60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.