Jump to content

Efendi

Szlachta Morska
 • Content count

  503
 • Joined

 • Last visited

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.milman.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  3miasto
 • Akwarium
  600L

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Efendi

  Jakość skaly RRR

  Teraz hasło cyt: Cechuje ją dużą porowatość nabiera innego znaczenia:)
 2. Efendi

  Jakość skaly RRR

  a możesz dodać jeszcze w jakich ilościach masz skałę, kulki itp
 3. To jaki jest sens moczenia (solanka + bakterie) przed wsadzeniem do baniaka?
 4. Idąc tym tokiem to cały bełkot związany z "cudowną" produkcja i porowatością tej skały możemy wsadzić w ....e. Jak za taka kasę to oczekujemy zupełnie innych rezultatów. Reasumując jeśli całą filtracje muszę wrzucić do sumpa to bardzo droga jest to dekoracja, tylko jak się to ma do filtracji która miałem w baniaku (cztery bloki oraz 1 kg Makspect'a)
 5. Skała była kupiona z pewnego źródła ale może coś podczas produkcji dokładnie tej partii poszło nie tak, aktualnie wymieniłem tylko skalę więc zobaczymy jak zareaguje baniak.
 6. hmm...wszystko wcześniej opisałem.
 7. Co wskoczyło na miejsce ??? sucha skała z erybki
 8. Niestety ale moja przygoda z RRR dobiegła końca, mimo różnych prób nie mogliśmy się dogadać(bakterie, podmiany). Wczoraj skała wyleciała z baniaka - szkoda tylko kasy. Poniżej trzy fotki zrobione w ciągu 15 dni i cuda związane z dojrzewaniem:(
 9. Efendi

  Roller mat opinia użytkownika .

  Potwierdzam, w moim baniaku nowe rolki XL starczają na dwa miesiące
 10. Moje wszystkie przypuszczenia idą właśnie w tym kierunku:( skała coś oddaje do wody (dziwne żółtawe zabarwienie wody). W sumpie mam zainstalowany od początku clarisea ale i tak pełno różnych śmieci cały czas jest w wodzie co widać na zdjęciach. Widocznie etap produkcji skały nie jest za każdym razem identyczny i zdarzają się takie "kwiatki". Na priv dostałem informacje że mój przypadek tylko potwierdza maje przypuszczenia:( wszystko juz sprawdzałem i bez rezultatów.
 11. Baniak na reaktorze, lampa ATI 10x54, skoku temperatury nie odnotowałem. zrobiłem dokładnie tak samo - tylko włożyłem do świeżej solanki.
 12. Od samego początku wsadzenia skały do świeżej solanki zaczęły się problemy z mętną wodą która utrzymywała się tygodniami, dopiero zainstalowanie lampy UV rozwiązało problem, pózniej nadeszły różne plagi (dino, cyjano), w maju podbiłem za mocno Ca do 500 co spowodowało lekkie szok dla SPSów. Dokonałem kilkunastu podmian ale etap dojrzewania jakby wracał do początku. I tak to wyglada do teraz:(
 13. na ICP test pokazał zawyżoną wartość tylko w RO, dodałem miedzy osmozą a DI wkład na krzemiany sery, zrobiłem dużą podmianę ale jak widać brak efektów.
 14. Mam pytanie dla osób które miały styczność ze skałą real reef rock aby podzieliły się doświadczeniem jak przebiegał proces dojrzewania w baniaku. Niestety próbuje ogarnąć ten temat ale bez powodzenia a wręcz z odwrotnym skutkiem. Baniak zalałem świeżą solanką (sól Red Sea) w marcu i do tej pory nie mogę wyjść na prostą. Myślałem że przeszedłem już wszystkie plagi ale końca nie widać. Na dzień dzisiejszy temat wygląda następująco wszystkie SPSy (szczepki) wyglądają tragicznie, ledwo polipują a część traci tkankę, a jeśli chodzi o LPS wszystko wyglada OK. Co pare dni woda robi się mętna i ma kolor żółty (co widać na zdjęciach). Parametry badane na ICP nie pokazują żadnych diametralnych odstępstw od tzw książkowych. W sumpie oprócz odpieniacza mam cztery bloki i jeden kg nano-tech Makspect'a, 0,7 Biopellets XL oraz węgiel.
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.