Skocz do zawartości
hajtaler

filter kubelkowy

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wyłączą na pare godzin to syf i tak już nie zaszkodzi bo wszystko padnie z braku tlenu :D

Ja wate wymieniam codziennie, teraz mam w sumpie na przelewie dwóch komór, więc jeśli chodzi o mnie to nie widze problemu, raz na tydzień to za rzadko, tak jak pisałem max 2 dni i wata do wymiany.


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marti

Masz calkowita racje. Tylko ze z biegiem lat czlowiek staje sie wygodniejszy, potrzebuje ciepla, miec sie do kogos przytulic, a nie co drugi dzien moczyc rece w akwarium i zmieniac wate :D

Mysle, ze sporo osob jest za jak najprostszym rozwiazaniem filtracji. Czasami wyjedziesz na urlop itp. - takie dodatkowe czynnosci tylko przeszkadzaja, choc wode bedziesz mial napewno bardziej przejzysta, ale nie czystsza chemicznie.

Jak na kilka godzin wylacza prad, a potem wlacza, to cale to bagno wyladuje w akwarium...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczę się z tym, ale Stani bez kubełka całe te bagno zalega w akwarium :D

Zawsze jest jakies ryzyko, tak samo odpieniacz moze zwariować i caly syf wleci do akwa, ale z tego powodu mam rezygnować z odpieniacza ?

Ja stawiam kubelek, co więcej zastosuje 3 warstwy waty i zobaczę czy da się robic wymiany raz na tydzień.

Ulatwiłoby to mi życie, bo podczas cotygodniowej podmiany wody opróżniałbym cały kubełek lącznie z wodą i napełnial świerzą solanką.


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uparciuch:D


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D

Taki już jestem.

Niestety nie ma gotowego przepisu na akwarium morskie.

Wiele razy ktoś borykal się z jakims problemem i na swoje pytanie otrzymywał dziesiątki różnych odpowiedzi.

wiele razy nie korzystamy z nich tylko obieramy własny kierunek.

Ja pare razy tak zrobilem, nieraz byla porazka nieraz sukcesy.

Np. jestem zwolennikiem wsypywania piachu odrazu, by dojrzewal razem ze skałą

Jeśli dopada moje akwa jakas plaga, nigdy nie odsysam tego z akwa, czekam az samo się zabije z powodu wyssania pożywienia, glony zielone mialem tylko 2 tygodnie, teraz nowe akwarium napełniłem wodą z uszkodzonej membramy, pojawiło mi sie cyjano, okrzemki i choroba wie co.

Nie odsysam, nie drażnie :D i po 2 tygodniach widze wymieranie w/w paskudztwa.

Tak samo z kubelkiem, nie upieram się że jest to dobry pomysl, ale w moim przypadku decyzja zapadła, czy prawidlowa ? nie wiem, okaże się wkrótce :D

Poprostu obieram swój własny kierunek :D


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

To może ja :D, jako że byłem użytkownikiem takowego "kubełka" więc kilka słów, w momencie zakładania mojego pierwszego akwa morskiego a w zasadzie przejścia z słodkiego na morskie było sprawą oczywistą aby wykorzystać jak najwięcej sprzętu, i dlatego zostawiłem do obsługi morksiego Fluval 240, wypełniłem go po brzegi ceramiką i.... i o dziwo działało efekty widać było kiedyś na mojej stronie, pytanie jest tylko na jak długo, czy obrany kierunek filtracji nie pokaże nam kiedyś na co naprawdę go stać (zacznie oddawać to co skumuluje), wielka zagadka, choć pomysły włączenia w system nie potępiam ale efekty późniejsze są mało bezpieczne, choć z drugiej strony czy DSB jest bezpieczne :D

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczescie jest nam wszystkim wiadome, ze taki kubelek stosujemy do filtracji mechanicznej (wata itp) a nie biologicznej. I jezeli bedzie w miare czesto czyszczony to oczywiscie nic sie nie stanie, najwyzej wewnatrz zywej skaly bedzie glosniejsza impreza :drink

Jak nie mialem natriumnitratu zeby podniesc NO3 to napchalem do kubelka waty i nie czyscilem ponad 2 miesiace, a testy nadal sie nie zabarwialy. Ale korale wygladaly lepiej, czyli troche NO3 chyba jednak produkowal.

Gorzej jest, gdy ktos nieswiadomie kombinuje z "powiekszeniem skutecznosci filtracji" i jako zasade przyjmie wate w kuble, gabke w kominie i rurki ceramiczne w sumpie. Tam testy szybciej zareaguja i co gorsze, beda to robic bez przerwy, mimo coraz silniejszego odpieniacza, reduktora nitratu itp.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.