Skocz do zawartości
Marti701

TEST Resun 15000

Rekomendowane odpowiedzi

arturo

Pod osłoną jest tuleja , a wniej mocowanie wirnika z łopatkami ustawionymi przeciwstawnie do śruby i właśnie to wywaliłem.

2089-wirnik.jpg

Mialem zrobić mocowanie ale wirnik ładnie pracuje bez tego.

Zobaczymy jak dlugo.

Także jak chcesz to usuwać to na wlasne ryzyko:)

Ja tą pompe przeznaczam do doświadczeń, więc jak sie rozpadnie to trudno.


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście wydaje się że usunięcie oparcia wirnika wpłynie negatywnie na żywotność,ale skoro mówisz że jest cichsza i lepiej dmucha...IMO magnes się szybko zużyje a części zamiennych na rynku niet.Obym nie miał racji:D


pozdrawiam 900l+450 sump-reaktywacja LPS,SPS kilka rybek,strzykwa,wężowidło, RODI+TDS*2,800W HQI+312W T5,profi2exe pH,mV,mS,,odpieniacz DIY(THCSKIBA),absorber PO4 deltec,refugium glonowe,130 kgLR,BALLING 7*GROTECH ,DSB w głównym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos czuje ze usuniecie calego resuna przyniesie najlepszy wynik.

z.....bata nie ukrecisz


225l+60l sump,6x39W T5,OR 3500,2xMarea 3200,Beast 400p,sterownik skalar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeżam temat

dziś udało mi się podłączyć resuna do profka:D

działa w zakresie 1s,ale....

do powerbara podpiąłem prostow nik samochodowy 12V:lampkabo taki tylko posiadam.Do prostownika podpiąłem pompę i chodzi-trochę wolno to wolno bo to 12V.Rodzi się pytanie:czy prostownik 24V długo w tej konfiguracji pożyje?(najprostszy na allegro 150 zeta)

proszę o rady panów bardziej ode mnie elektryków/elektroników


pozdrawiam 900l+450 sump-reaktywacja LPS,SPS kilka rybek,strzykwa,wężowidło, RODI+TDS*2,800W HQI+312W T5,profi2exe pH,mV,mS,,odpieniacz DIY(THCSKIBA),absorber PO4 deltec,refugium glonowe,130 kgLR,BALLING 7*GROTECH ,DSB w głównym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drugie pytanie

Jeśli ustawię powerbar sinusoidę powiedzmy min-50% max-100% to amperaż na wyjściu z prostownika też się zmieni?

Jeśli nie to regulacja sprowadza się do 0-100% czyli włącz/wyłącz a to negatywnie odbije się na trwałości pompy .Ale to i tak lepiej niż na oryginalnym sterowniku.Proszę o podpowiedzi


pozdrawiam 900l+450 sump-reaktywacja LPS,SPS kilka rybek,strzykwa,wężowidło, RODI+TDS*2,800W HQI+312W T5,profi2exe pH,mV,mS,,odpieniacz DIY(THCSKIBA),absorber PO4 deltec,refugium glonowe,130 kgLR,BALLING 7*GROTECH ,DSB w głównym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powerbary chodzą chyba podpiete pod linie np. S1-S4.(nie jestem pewien bo nie mam jej)

Więc bedziesz mieć tylko on-off.

Kolejna sprawa nie zalecałbym podlaczać pod prąd staly, one są zbudowane do pracy z przemiennym.

Jesli uklad końcowy zrobili na triakach to popalisz.

To są tylko teoretyczne spostrzeżenia, bo jak pisalem wyżej nie mam tej listwy, więc troche zgaduje. :)


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem że powerbary mają funkcję płynnej regulacjii napięcia(tym właśnie różnią się od 4 kanałowych listew GHL.

Jeśli są zbudowane na triakach(nawet nie wiem co to jest)to i tak podłaczone jest urządzenie na prąd zmienny czyli prostownik,chyba że piszesz o tych triakach w prostowniku to inna bajka


pozdrawiam 900l+450 sump-reaktywacja LPS,SPS kilka rybek,strzykwa,wężowidło, RODI+TDS*2,800W HQI+312W T5,profi2exe pH,mV,mS,,odpieniacz DIY(THCSKIBA),absorber PO4 deltec,refugium glonowe,130 kgLR,BALLING 7*GROTECH ,DSB w głównym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się tylko po co mialyby mieć powerbary regulacje napięcia.

Co można byloby nimi sterowac, chyba tylko żarówke, jasniej lub ciemniej.

One są podlaczane do lini S czy L profiluxa ?


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

s1-s4 ja podpiąłem.I tu chodzi mi ogrzewanie i chłodzenie ale na zasadzie włącz/wyłącz.W powerbarze są dwa wejścia do profi.A może ja zle podłączyłem.

na naklejce jest napisane:

schutz vor hohem Einschaltstrom nur fór S1,S2,S5 und S6!

Chłodzenie i grzanie mam pod s5 i s6.Co znaczy ten napis po chińsku ?

A sterować można właśnie pompy(220v) i na pewno oświetlenie


pozdrawiam 900l+450 sump-reaktywacja LPS,SPS kilka rybek,strzykwa,wężowidło, RODI+TDS*2,800W HQI+312W T5,profi2exe pH,mV,mS,,odpieniacz DIY(THCSKIBA),absorber PO4 deltec,refugium glonowe,130 kgLR,BALLING 7*GROTECH ,DSB w głównym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterować tak, ale na zasadzie on-off.

Wyjścia S nie mają sterowania analogowego 1-10V.

Ja chinskiego też nie znam :)


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

finał zabawy z resunem-spalona pompa

nabyłem prostownik za 150 zeta i podłączyłem do pompy i chodziła chwilę...

zapomniałem o jednym drobnym szczególe-regulacji amperażu,więc pompka dostała na starcie 5A a jest przystosowana do pracy w ok1.5A i to ją zabiło.Jest wyjście-kupić droższy prostownik z płynną regulacją amperażu i pewnie to by chodziło ale taki już kosztuje 385 zeta i to z sześciostopniową regulacją,płynna pew nie droższa(nie znalazłem)

Takie prostowniki potrzeba 2 szt to chyba zabawa robi się bezsensowna:dontgetit


pozdrawiam 900l+450 sump-reaktywacja LPS,SPS kilka rybek,strzykwa,wężowidło, RODI+TDS*2,800W HQI+312W T5,profi2exe pH,mV,mS,,odpieniacz DIY(THCSKIBA),absorber PO4 deltec,refugium glonowe,130 kgLR,BALLING 7*GROTECH ,DSB w głównym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale pompa nie powinna wziąść wiecej niż pobiera.

Nie sadze by byla to sprawa amperażu, tymbardziej ze ja swoją podlaczałem do zasilacza stabilizowanego który ma wydajnosć 10A.


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no napięcie jej nie zabiło bo stało się to przy 12V więc nie zdążyłem sprawdzić jak śmiga przy 24.Nie wiem jakieś waveboxy dwa muszę kupić i po temacie


pozdrawiam 900l+450 sump-reaktywacja LPS,SPS kilka rybek,strzykwa,wężowidło, RODI+TDS*2,800W HQI+312W T5,profi2exe pH,mV,mS,,odpieniacz DIY(THCSKIBA),absorber PO4 deltec,refugium glonowe,130 kgLR,BALLING 7*GROTECH ,DSB w głównym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

CZy może ktoś podać wymiary RESUNA ?

pozdrawiam


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kazda pompa pobiera tyle pradu ile potrzebuje , i jest wykluczone by prad spalil jakom kolwiek pompe .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

......< LUK4344 >

wymiary wszystkiego :D

pompa: 14cm x 10cm x 7cm (L x W x H)

controller: 16cm x 10cm x 4.5cm (L x W x H)

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.