Skocz do zawartości
MiQ

Oświetlenie nocne + T8

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jaką żarówkę macie za oświetlenie nocne ?? Kupiłem lampę i w niej jest miejsce na żarówkę z małym gwintem na 230V. na tą chwilę była tam wsadzona żarówka PHILIPS softwhite 25W. zastanawiam się czy nie lepsza byłaby jakaś niebieska a niekoniecznie biała ??

i jeszcze tak przy okazji: lampa ma 2 świetlówki t8 i 2 x 250W HQI. jakie najlepiej wsadzić t8 do tych HQI (będą to chyba Giesemann MEGACHROME coral - żarnik 250W, 14.500K).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...ja kombinowalem z oswietleniem nocnym kupujac zarowke z ledami mr16-21led chodzaca na transformator.Ledy sa niebieskie i bardzo podobalo mnie sie noca,ale przeciez ksiezyc swieci bardziej bialo,wiec kupilem taki mini leflektor hydora (tez ledy)bialy i dokleilem cienka warstwe niebieskiego plastiku,teraz wyglada bardziej naturalnie.Widzialem tez w leroy'u chyba lampe sloneczna na diode,sliczny bialo niebieskawy kolor,zastanawiam sie czy ladowalaby sie ona od HQI.Lampka ta wlacza sie automatycznie,kiedy jest ciemno i swieci cala noc,kosztuje raptem 15 euro,chyba sprobuje...mozna tez kupic zestaw ledow do akwa na ebay'u,jakis Wloch robi i sprzedaje (cos kolo 20 euro).Jest o tyle fajne ze nakleja sie taki pasek z diodami pod lampe...ledy sa niebieskie ale kolor to kwestia gustu...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak tylko ja mam w mojej lampie miejsce na żarówkę na mały gwint na 220V i tak chciałbym zostawić - kwestia jaka żarówka i czy może to być ta softwhite czy lepszy byłby inny kolor - a może odblask wykleić w części niebieską folią i wtedy będzie niebiesko biało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozesz pobawic sie az uzyskasz kolor ,ktory Cie zadowoli.W Leroy'u dostaniesz cala game zarowek z roznymi gwintami.Ta moja,chyba gwint GU3 (albo 10,nie jestem pewny)jest tez w innych wersjach.Wiem ze jest na gwint do 220V.Teraz ledy zasypuja rynek i dobrze,bardzo lubie te lampki i powoli wymieniam cale oswietlenie domu na ledy.Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MiQ ja na Twoim miejscu wybrałbym się do porządnego sklepu zoologicznego z porządnym dziąłem terrarystycznym. Dla terrarystyki sam Hagen robi kilka rodzajów światła nocnego, (dla niektórych gadów jest ono niezbędne) i w wersji świetlówkowej i żarówkowej. Żeby mieć pogląd możesz poszperać na allegro, sporo tam tego. :wink

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem mozna wsadzic nocne do terarii,tez o tym myslalem ale przerazilo mnie "zarcie" pradu,taka swietlowka,calkiem grzecznie wygladajaca ciagnie 30x tyle co led,poza tym zabiera miejsce...takie swietlowki chyba philipsa "nocne" tez widzialem w Leroy'u kolo moich ledow...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak się da to wolę świetlówkę, ale na ledy poprostu nie mam miejsca i musiałbym przerabiać lampę a tego nie chce

seb: dzięki za radę, faktycznie poszukam w dziale terrarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej zrobic sobie oswietlenie nocne na diodach LED.Bo jednak zarowki sporo pradu ciagną.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam już w lampie miejsce na żarówkę nocną i nie chciałbym lampy przerabiać/rozwalać tylko żeby wisiała w całości - mogę ewentualnie do kabelków od żarówki podpiąć transformator i ledy, ale to takie połowiczne rozwiązanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt nie ma zwykłej żarówki jako nocne ?? niech rzuci okiem co to za żarówka :)

no i T8 też nikt już nie ma ?? a jak macie T5 w lampach HQI to jakie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MiQ moim zdaniem diody są najleprzym rozwiązaniem.Proste ,tanie i doskonale spełniają swoją rolę.


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AAAAAAA !!!!

ale jak mam miejsce w lampie to po co doklejać diody ?? które jeszcze jak niektórzy piszą dają za bardzo skupione światło ??

daje chyba świetlówkę http://www.aqva-light.pl/shop.php?UID_c=e9d74d3868ff&UID=223cc4abad19&UID_p=be77bc65a1bc i powinna być dobra i pasuje do lampy :)

a T8 ?? jakie macie dajecie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MiQ

T8 - Osram kolor: "67".

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np. ta http://catalogx.myosram.com/zb2b/b2b/start.do;jsessionid=(J2EE6750100)ID2015286253DB12818150883411470996End;saplb_*=(J2EE6750100)6750153?browsername=mozilla%2F4.0%2520%2528compatible%253B%2520msie%25207.0%253B%2520windows%2520nt%25205.1%253B%2520.net%2520clr%25201.1.4322%2529&browsermajor=4&browserminor=4

według producenta ich trwałość użytkowa to 16000h czyli 3 lata. Czy to prawda ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.