Skocz do zawartości
kordla

Pomacanthus navarchus & Forcipiger flavissimus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam "chodzą" mi po głowie te Ryby dość mocno mam zamiar stać się posiadaczem jednej z nich ;). Mam związku z tym pytanie do posiadaczy wymienionych rybek - jaki mają wpływ na "rafkę" czy skubią korale. Moja obsada to LPS i SPS-y więc mam troszkę obawy co do tych "MODELI" gdyż z opisów wynika że lubią korale :) więc podpowiedzcie mi cy warto ryzykować ;) pozdrawiam.


500 Liter-ków + ze 100L wody w sump-ie aaaaaaa i graciarstwa trochu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

navarchus będzie wcinał korale na 100%, w szczególności LPS


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ryby wymienione przez Ciebie nie należą to najłatwiejszych, ja może podpowiem ci odnośnie Forcipigera bo go mam. Pływa już (albo "aż) u mnie od 6 miesięcy, był drugą rybą wpuszczaną po Chelmonie, dopiero po miesiącu trafiła do akwarium reszta obsady. Ryba miała ten komfort że spokojnie poznała akwa a ja mogłem spokojnie ją karmić. Efekt jest taki że na dzień dzisiejszy nie ma pokarmu który by nie zjadła począwszy od mrożonego kończąc na suchym. Ryba bardzo płochliwa na początku, nie zaobserwowałem podskubywania korali, cóż można powiedzieć więcej - swoim pięknem potrafi nieraz zepchnąć na drugie miejsce mojego białobrodego :).......

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie ,że będzie wcinał , kwestia czasu

która ;) możesz jaśniej :)


500 Liter-ków + ze 100L wody w sump-ie aaaaaaa i graciarstwa trochu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapewne oba, natury nieoszukasz :)


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupisz bardzo młodoego osobnika - to zdarza się(jak u mnie) ze nic poza krylem i krewetkami go nie ineresuje - no moze zaskubał jedną cornularie, ale to chyba przez weekend z głodu jak mnie nie było.

W przypadku ustników - często jest to cecha osobnicza, jednak uwarunkowania gatunkowe predysponują w większym stopniu lub nie do podgryzania.

Pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis nabylem Forcipiger flavissimus i jedno wiem na pewno - nie minelo 5 minut jak byl w akwa i wszystkie rurowki byly wyskubane :)

Ale nie zauwazylem by skubal korale, wiec chyba bedzie ok, ale ciezko powiedziec po jednym dniu...


Akwarium 120x60x60,sump 80x40x35,cyr:SUNSUN 12000l/h + 6000l/h,AquaBee UP3000,2xMAXSPECT 160W,Bubble Magus BM110

Obsada:Forcipiger flavissimus,Zebrasoma flavescens,Zebrasome Xanthurum,Siganus vulpinus, Paracanthurus hepatus, 3 Anthiasy, 2 Occelarisy

http://mojarafa.blox.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro pewnie w ramach urozmaicenia diety zje sobie pare korali taka ma diete w naturze Dieta: Skorupiaki, robaki, koralowce miękkie / hydroids, małże, rozgwiazdy / ogórek / zawilce, skorupiaki (krewetki / kraby).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykosi zoa.Pytanie czy przyjmuje mrożonki.Ogólnie to nie jest ryba do dojrzewającego akwarium ,po co ten pośpiech.Lepiej ustabilizować zbiornik i wpuścić po trzech czterech miesiącach.Życzę cierpliwości i pozdrawiam(ogólnie fajny zbiornik).


580 L.panel.FO i 73 L.sump.rafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mrożony kryl wcina bez problemu, poczytalem na sieci i opinie sa różne widać zależy od osobnika... Jedni mówia że totalnie reef safe inni ze wcina im slimaki:) wiec chyba nie totalnie reef safe. No nic bede go obserwował, poki co nie zaczepia nic tylko sobie skałe skubie... No i pieknie wyglada;)


Akwarium 120x60x60,sump 80x40x35,cyr:SUNSUN 12000l/h + 6000l/h,AquaBee UP3000,2xMAXSPECT 160W,Bubble Magus BM110

Obsada:Forcipiger flavissimus,Zebrasoma flavescens,Zebrasome Xanthurum,Siganus vulpinus, Paracanthurus hepatus, 3 Anthiasy, 2 Occelarisy

http://mojarafa.blox.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.