Skocz do zawartości
Filip

Akwarium na zamówienie we Wrocławiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do nowego, większego, lepszego;) Czy ktoś we Wrocławiu lub okolicach zamawiał gdzieś akwa z szafką, stelażem i może polecić? A może ktoś ma doświadczenia z firmą która wykonuje i wysyła? Za wszelkie informacje z góry dziękuje.


297l + 180l, eksperyment 2x250W + 2x39W, cyrk: koralia 4 i 2x3, obieg Eheim 1260, odpieniacz Blau Aquaristic model? + AM 2500sl, LR 37kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w piątatki na ul.AK była giełda zoo. Teraz ale do końca nie jestem pewny jest na ul. Karmelkowej. Duży wybór producentów szklarzy" zrobią ci jakie tylko wymyślisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filip ..tak jak pisze raclaw bylo by najtaniej

napewno Ci zrobia w aqua-szut ul.Opolska 11/19

ale jak znajdziesz jakiegos taniego wykonawce to daj jakies namiary :)

Gielda zoologiczna jest obok dworca swiebockiego przy gieldzie elektronicznej


225l+60l sump,6x39W T5,OR 3500,2xMarea 3200,Beast 400p,sterownik skalar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

JA robiłem małe akwa we WROMAK to jest na żernikach we Wrocławiu. Widziałem że robili na zamówienie akwa które wyglądało jak fortepian :)


Czesc i dzieki za ryby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zapomniałem dodać że akwa ma być częściowo z OptiWhite, a to znacznie utrudnia poszukiwania.

Tak szczegółowo to mój plan sie sprecyzował na akwarium:

90x60x55wys w tym 2 sąsiednie szyby z opti. Balkon 30cmx5cm + pudełko przelewowe tak jak u kolegi:

'>http://www.nano-reef.pl/pfs.php?m=view&v=608-przelewe%206.jpg

sump: 70x60x40 z 5 szybami przegrodowymi.

szafka 100x75x90 ze stelażem

Szukam dalej a jak na razie przedstawię co znalazłem:

1. Akwaoff..... wyceniła akwa 70x70x60 z 2 szybami z opti, zew kominem + sump 70x70x40 i szafka 100x75x90 ...... powyżej 5tys...

2. Firma Elmar z Wrocławia, bez szafki samo akwa i sump koło 1tys wiec całkiem korzystnie.

Czekam na wycene Aquamedic-u i dzis zadzwonie do AquaBoro.

@Kgb niestety Wromak nie robi z Opti, może jak im dostarcze 2 wycięte szyby to by zrobili. Hmmm niestety nie są zainteresowani wykonaniem nawet jeśli sam bym im dostarczył te 2 szyby z opti.....


297l + 180l, eksperyment 2x250W + 2x39W, cyrk: koralia 4 i 2x3, obieg Eheim 1260, odpieniacz Blau Aquaristic model? + AM 2500sl, LR 37kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja własnie szukam kogos konkretnego do sklejenia w Krakowie,

ceny optiwhita są orientacyjnie ok 220zł za m2 i ok 10zł za mb szlifowania i polerowania. Ale to same szyby jeszcze klejenie itp...a raczej nie wszyscy kleja z dostarczonych szyb

Ktoś zamawiał morskie moze tutaj? http://www.roślinyakwariowe.pl/ jakieś opinie?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam wiele osób ,które tam zamawiały i opinie są dobre lecz cena zabija...Taniej nawet doliczając przesyłkę wyjdzie Ci na www.aqua-art.com.pl :)


Bylo cos ,a jest nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozostają mi francuzi i diadema, ale tez jeszcze nie wiem jak cena i jakość...


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do kolegi thewald-a i do tomka z erybki, do oceanusa zadzwonię dopiero w poniedziałek bo już nie odbierają:) Dostałem też na giełdzie zoo namiar, ale to też w poniedziałek.

Macie może namiar na kogoś kto robi stelaże? Bo mój blacharz powiedział że w ostatecznej ostateczności zrobi ale nie ma warunków i będzie trzeba kombinować.

Coś czuję że jeśli nie chce zapłacić góry złota to będę musiał pokombinować. Jak uda mi sie zdobyć stelaż to sobie sam go "obłoże", ale szkło to inna bajka ..


297l + 180l, eksperyment 2x250W + 2x39W, cyrk: koralia 4 i 2x3, obieg Eheim 1260, odpieniacz Blau Aquaristic model? + AM 2500sl, LR 37kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filip polecam we Wrocku firme panszklarz.pl


Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja go pierwszy dorwałem na gg:wink


297l + 180l, eksperyment 2x250W + 2x39W, cyrk: koralia 4 i 2x3, obieg Eheim 1260, odpieniacz Blau Aquaristic model? + AM 2500sl, LR 37kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli trzeba odpowiednio wpuszczać ryby

planowałem taką kolejność:

0 wargatek-doktorek

1 chelmon

2 błazenki razem

3 ślizgi i babki

4 Swales Swissguard Basslet (Liopropoma swalesi)

5 pokolce razem, ewentualnie skoro zebrosoma taka agresywna to na samym końcu

i myśle że wszystko powinno być dobrze

stani: jedna i druga to ta sama ryba tylko jedna to nazwa łacińska, kwestia czy da się ją gdzieś kupić


650L słonej wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

#FILIP nawet nier dzwon do AquaBoro sa bardzo drodzy i nie robia z Opti wiem z autopsji ja tez przymioerzam sie juz dluzszy czas i wypytalem co nieco firm narazie najkorzystniej wypadl AQUAMEDIC

dzis w ELMARZE z Wrocka gosc przyslal mi taka dziwna propozycje - bo chce zrobic przednia jedynie z Opti to oni napisali mi ze lepiej zrobic spod tez z OPTI bo sama przednia szyba nie da zadnego efektu poniewaz spod zrobiony ze zwyklego floatu przekaze zielonkawy odcien na przednia szybe ????????????? CZY KTOS SIE Z PODOBNA OPINIA SPOTKAL ???? czy to zwykly KIT majacy na celu wpuszczenie klienta na wieksza kase ??????


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kit jak nic. niby jak ma przekazać ? dyfuzja ? to dlaczego boczne nie przekażą zielonkawego koloru ? co to za różnica czy ta szyba będzie z boku, czy z dołu .

Kit próbują Tobie wcisnąć. Bo może nie mają co zrobić z resztą Opti, więc trzeba gdzieś upchnąć :(


akwa 330 l małosolne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wcieło mój post;) Może się gdzieś znajdzie;)

Odtwarzając posta:

Podsumowując:

Wysłałem koło 10 zapytań o cenę i możliwość wykonania(wszystkie poparte telefonem), odpowiedziały mi 3 firmy, reszta mnie olała(w tym AM, gdzie byłem osobiście....).

Z firm które odpowiedziały, AquaOffice dało astronomiczną cenę, Elmar, trochę ponad tysiąc za samo niesklejone szkło. A za taką samą cenę Erybka akwa, sump + stelaż, gdzie też zdecydowałem się zamówić.

Zapraszam do śledzenia wątku o projekcie

@wildschek - nie wiem jak to jest z dnem, ja robie ze zwykłego flota... Wydaje mi się że dało by kolor jeśli wykorzystalibyśmy dno jako "światłowód" czyli oświetlali jego przekrój, a jak jest przykryta piaskiem to nie ma jak dać koloru.


297l + 180l, eksperyment 2x250W + 2x39W, cyrk: koralia 4 i 2x3, obieg Eheim 1260, odpieniacz Blau Aquaristic model? + AM 2500sl, LR 37kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze zrozumiałem ,że w Elmarze samo szkło do posklejania kosztowało tyle co w erbyce akwa+sump+stelaż ? :(


Bylo cos ,a jest nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, dobrze zrozumiałeś: W Elmarze szkło na akwa i sump(dostałem maila z kosztem za metr szkła i metr szlifu i sobie sam policzyłem) kosztowało by tyle co Tomek mi zaproponował za całość. Oddając sprawiedliwości, u Tomka kupuje też lampe do akwa więc możliwe że dostałem rabat na akwa, co nie zmienia faktu że cena jest bardzo konkurencyjna.


297l + 180l, eksperyment 2x250W + 2x39W, cyrk: koralia 4 i 2x3, obieg Eheim 1260, odpieniacz Blau Aquaristic model? + AM 2500sl, LR 37kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem zamówione u Tomka akwarium 90*50*50 z kominem,w kominie wywiercone 3 otwory.Akwa z szyb 10mm.Z akwa i ceny jestem zadowolony:)


90*50*50,sump96l,30kg LR,Deltec AP600,Eheim 1250 obiegowa,cyrkulacja Marea 3200 i koralia evolution 4000,oświetlenie DIY 6*39W,Lajon112,dolewka SP 300,filtr przepływowy diy na absorber fosforanów i węgiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filip tak z ciekawosci ile u Tomka kosztuje ten zestaw??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wlasnie dostalem wycene z Elmaru i tak baniak o wymiarach 180 x 75 x 65 przednia z opti + komin + 3 otwory = koszt 1800 plz,- a wiec w tej chwili elmar ma najbardziej atrakcyjna oferte ... acha z tym niby przechodzeniem odcienia zielnkawego ze spodniej szyby na przednia wykonana z Opti napisali mi wyjasnienie co do tej dla mnie za bardzo nie zrozumialej teoriii ;"

cyt

To nie teoria - proszę wziąć sobie kawałek szyby i położyć ją kantem na białej kartce i kantem na ciemnej kartce i zaobserwować różnice w kolorze. Chodzi o miejscowe zabarwienie


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje zamawiałem w Lublinie u szklarzy i wyszło mi lekko 200 zl mniej niż gdzie indziej.

Ponadto robią z Optiwhite, które właśnie zamówilem.

Staranna i dokładna robota, tylko bałem się o kurierów, którzy wszystkim rzucają jak węglem

http://www.ale-szklarz.pl

Ale można też zamówić na allegro lub najprościej u miejscowych szklarzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.