Skocz do zawartości
Filip

Problem z Ukwiałem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam szczęście w nieszczęściu...

Dziś rano wstałem, kontrolny look do akwa a tu ukwiał siedzi skurczony na osłonie wlotu pompy....

Po przykrych wcześniejszych doświadczeniach zabezpieczyłem wszystkie pompy takimi doniczkami jak sie sprzedaje rośliny wodne.

Oderwałem doniczkę by zobaczyć co i jak a tu się okazało że ukwiał jest w połowie już w doniczce. Przecisnął go przez otwór 5mmx5mm.

I tu mam problem bo nie wiem jak go wyjąć z tego tworu. wyciąłem ten fragment doniczki, ale nie ma pomysłu jak wydobyć ten plastik. Wygląda to jak balon ściśnięty cieniutką żyłką, tak że nie widać żyłki. Nie bardzo widzę możliwość przecięcia plastiku bez uszkadzania ukwiała. Może sam sobie poradzi? Po prostu go zostawić i jak wlazł to wyjdzie?

Pozdrawiam


297l + 180l, eksperyment 2x250W + 2x39W, cyrk: koralia 4 i 2x3, obieg Eheim 1260, odpieniacz Blau Aquaristic model? + AM 2500sl, LR 37kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj 2x juz zawedrowal na oslone Nano 6045 - raz musialem go odciac zyletka bo tez czesciowo przelazl przez oslone, ale nic mu nie jest - wreszcie znalazl sobie miejsce i siedzi tam juz z pol roku :)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D( A mój dziś właśnie skończył swój żywot w tunze 6025, wiatraczek zrobił z niego jesień średniowiecza - @#$^*(&%*$ mać! siedział sobie ładnie w jednym miejscy, aż coś go dzisiaj podkusiło żeby sobie pofruwać.

Czy ma ktoś jakiś dobry i estetyczny sposób żeby takie pompki pozabezpieczać ? Jakaś siatka czy coś podobnego ?

edit: Aha i mam pytanie - czy robić podmiane wody po tym przemieleniu ? bo jak na razie to woda jest lekko mglista.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawwet jak najszybciej. wiekszosc ukwiałów po zmieleniu jest toksyczna dla ryb. korala raczej nic nie powinno sie stać.


praca, praca, praca... i kurna na akwarium nie starczyło czasu, ale jeszcze tu wróce tylko za jakies pare lat. Wtedy bedzie 640 literków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Swoje pompy zabezpieczyłem owijając wloty siatką do łączenia płyt karton.-gips.


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.