Skocz do zawartości
LUK4344

nitki na koralach

Rekomendowane odpowiedzi

1927-dscf1200.jpg

witam

od kilku dni na koralach pojawiają sie takie nitki

również na jeżowcu osiadaja

co to może być?


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luk4344 czy to nie sa takie glony nitkowate jak tak to masz prze.. U mnie jak taki wskoczy na sps to go zaczyna porastac nie ma mowy zeby np go zdrapac Z tego co widze to sps szlak tarfia. Miekasom oraz lps nic nie robi nie wiem jak pseudogorgoniom.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada jakby koral z jakiegos powodu stracil czesc tkanki, na szkielecie pojawily sie cyano, koral broni sie wypuszczajac sluz na ktorym z kolei osadzaja sie babelki powietrza z glonow. Sluz uwalnia sie z cyrkulacja i osiada na jezowcu.

Dobra teoria?

Inna to taka, ze koral nie stracil tkanki ale ja straci, jezeli nie zwalczysz cyano. Na szescie te korale wytrzymaja wiele.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Stani - tak myślałem że to cyano


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęscie to nie są cyano.

Jeżeli weźmiesz szkło powiększające to zobaczysz pojedyńcze brązowe kulki,o ile mnie pamięć nie myli to miało to również swój własny ruch.Takie coś miałem kilka lat temu.Znikneło samoistnie po kilku tygodniach, ale pływało to całymi ławicami.Nie zaszkodzi mniej karmić i zmniejszyć oświetlenie.

pozdrawiam


dwa metry kwadratowe dna morskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już prawie znikneło - kilka odsysań i podmianka wystarczyło:)

baniaczek powrócił do zdrowia

a...

i odessałem część żwirku bo to chyba główne źródło moich ewentualnych niepowodzeń - niedługo wywalam wszystko i dam dosłownie 0,5cm żywego


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.