Skocz do zawartości
dexa

Otwory w zbiorniku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie do osób z terenu podkarpacia, gdzie w normalnych cenach można "wywiercić" otwory w zbiorniku. Znam niestety jedynego szklarza który klei akwaria a jeśli chodzi o otwory to kieruje do człowieka który ceni za 1 otwór 40 zł. Wydaje mi się że jest to cena mocno wyjechana, więc jeśli ktoś ma wiedzę gdzie można zrobić to taniej będę wdzięczny.

Pozdrawiam


DEXA /jacekdl@o2.pl/ GG 3977 niestety na razie www.papierline.pl

moja mała galeria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek właśnie wysłałem CI numer do gościa, który mówił, że robi coś takiego, ale zależy jakie to mają być otowy. Dzowń i pytaj:)


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40zł za otwór to normalna cena.Można na Allegro kupiś wiertło do szkła ok 40zł i samemu wiercić.Opisane jest w dzienniku kolegi Filawander.On sam wiercił otwory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuję zapłacić 40 zł i dać robotę fachowcowi.Samowolka może skończyć się o wiele drożej:)


pozdrawiam 900l+450 sump-reaktywacja LPS,SPS kilka rybek,strzykwa,wężowidło, RODI+TDS*2,800W HQI+312W T5,profi2exe pH,mV,mS,,odpieniacz DIY(THCSKIBA),absorber PO4 deltec,refugium glonowe,130 kgLR,BALLING 7*GROTECH ,DSB w głównym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zawsze może się skończyć źle, a 40zł za otwór to wcale nie normalna cena, bo w większości jak czytam to biorą góra 20zł

a wiertło faktycznie na allegro kosztuje 40zł no i jak ma zapłacić 120zł za 3 bo tyle się przeważnie wierci to kupi sobie jeszcze jedno jak nie dwa dna za 80zł

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak naprawdę nie jestem przekonany czy to fachowcy dlatego pytam. A jeśli chodzi o zbiornik i robótkę Filawandera to faktycznie ciekawe i można by zaryzykować :-) ale jeśli ktoś kogoś zna to chętnie skorzystam.


DEXA /jacekdl@o2.pl/ GG 3977 niestety na razie www.papierline.pl

moja mała galeria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szklarz dolicza ryzyko pęknięcia wierconej szyby i na pewno ma profesjonalne wiertło a więc dochodzi amortyzacja.Stawiacie akwa za kilka tysięcy a mówicie o różnicy 20 zł.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dexa :

A jeśli chodzi o zbiornik i robótkę Filawandera to faktycznie ciekawe i można by zaryzykować :-)

dzięki za uznanie

co do wiercenia to naprawdę nie jest trudne, tylko naprawdę wolno trzeba to robić a im bliżej przewiercenia tym ostrożniej i wolniej + naprawdę dobre chłodzenie terpentyna (na te 3 otwory zużyliśmy coś ok 1 litra terpentyny)

najlepiej załatwić skądś szybę tej samej grubości co masz akwa i wywiercić sobie kilka otworów w celu wypróbowania i wczucia się w wiercenie we szkle

co do zużycia wierteł się nie bać można naprawdę wiele otworów nimi zrobić a one będą ciągle ostre :(

PS mój nick pisze się przez "v" :) Filavandrel :D


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu wszyscy uwazacie ze te otwory trzeba wiercic wiertlami? do tego sa specjakne koronki do szkla zbrojonego ,koszt takiej koronki to jakies 150zl ,nie stepi sie ,szklo wam nie peknie bo ma rowny nacisk i nie trzeba terpentyny bo to jest diament wystarczy chlodzic zwykla woda i tyle

uzywamy tych koronek to wiercenia bulajow albo wziernikow na mostku w szybach wartch pare tysiecy euro i zadna nigdy nam nie pekla a przy normalnym wiertle jest taka mozliwosc

pozdrawiam


Project Marine Cube 130 22kg LR 25kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki może się źle wyraziłem :( używałem wierteł diamentowych koronowych :D

46-50.jpg mniej więcej takich :)


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też wierciłem takim wiertłem dwa otwory w pionie i to w zasiedlonym akwarium.

Wystarczy wkrętarka akumulatorowa,chłodzenie wodą i powoli ze stałym naciskiem i otwory gotowe

Tylko wiercąc "z ręki" trzeba zacząć trzymając "otwornicę" pod kontem,tak żeby na szybie wyszło nacięcie w kształcie litery "C" i dopiero po tym wyrównać wiertło i wiercić otwór,zapobiegnie to porysowaniu szkła

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.