Jump to content

inmar

Szlachta Morska.
 • Content Count

  8986
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Kontakt

 • Strona WWW
  http://inmar.com.pl/

Informacje o profilu

 • Imię
  Marek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Jastrzębie Zdrój

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. W sumie to zależy od reaktora.Mi nie podaje gazu jeśli mam go wystarczająco w komorze z biobalami,ale jak bym wyłączył pompę obiegową reaktora to cały ten gaz wylatuje do głównej kolumny a później do sumpa.Ja nawet jak miałem wysokie kh to pompę odcieku na minimum i nic więcej choć wcześniej zdarzało mi się wyłączyć na dzień,dwa ale wtedy reaktor musi się z powrotem zakwaszać,gęstość odcieku może być inna niż za jakiś czas.
 2. Ja rozumiem,urządzenie moim zdanie w przypadku za wysokiego Kh powinno zmniejszyć dozowanie lub wyłączyć je całkowicie,ale nie reaktor bo jak trzeba będzie znów podawać to moim zdaniem nie będzie gotowy.
 3. Reaktora się nie wyłącza a raczej zmniejsza ilość odcieku,reaktor musi być cały czas gotowy do podawania.
 4. To racja,też mam reaktor glonowy i nie za bardzo chce mi się go rozkręcać i czyścić,ale ja czyszczę raz w miesiącu więc jakoś się z tym godzę.
 5. Z Ph właśnie to miewałem problemy i mam nadal,opisywałem to w innym wątku.Trochę skoków było bo jak podawałem kalkwasser to było fajne,ale Kh szybowało do góry,wahało się między 7,7 a 9,6,ale to nie były skoki a zmiany trwały 2-3 dni, więc odłączyłem.Aktualnie mam 7,8-8,0 bez kalkmiksera.
 6. NO3-0,15 PO4-0,01 średnio,podaję dość często KNO3.To jest monti flou właśnie i była może w za mocnej cyrkulacji,teraz leży na dole.ICP robię co każde dwa miesiące,z ostatniego mam niedobór siarki,molibenu i boru i te dwa ostatnie wczoraj zamówiłem z AF,reszta na zielonych polach.Tak w ogóle mam jeszcze czerwone monti,ale bardziej egzystują niż rosną.Mam w baniaku ślimaki nagoskrzelne i przez nie wywaliłem kilka miesięcy temu jedną zieloną monti a teraz pojawiły się na digitatach więc zrobiłem kąpiel w nadmanganianie potasu.Na tej flou ich nie ma bo sprawdzałem,na czerwonej też nie widzę.Tak więc ogólnie to wszystkie monti u mnie słabo rosną a to przecież powinno szaleć.
 7. Tak się zastanawiam co spowodowało,że ta montipora zbrązowiała i rośnie postrzępiona.Teraz jest przełożona na dół,ale była dużo wyżej.
 8. Mam też reaktor glonowy od PS,ale pewnie za mały na mój zbiornik.
 9. Dziś nawet Ph spadło do 7.60 i tu zaczynam się martwić.Sonda często sprawdzana i skalibrowana,tu raczej mam wynik prawidłowy.Mój reaktor chodzi na minimum a przez kilka dni był wyłączony więc nie on jest powodem spadku Ph.Wąż za oknem jest.Na pewno jedną z przyczyn jest wódka,bo widzę jak spada Ph po jej podaniu.
 10. Ja odłączyłem kalkwassr już dwa dni temu bo wzrosło mi Kh do 9,6.Teraz po dwóch dniach mam 7,3 i włączyłem ponownie reaktor.Ph bardzo niskie bo 7,7 rano i 8,1 wieczorem.Sam nie wiem co mam z tym zrobić.
 11. inmar

  Kalkwasser a KH

  Pierwsza noc bez kalwasera i Kh spadło z 8,9 na 8,3 ale też Ph z 8,05 rano na 7,83.Jutro rano kolejne pomiary.Redox też mi szaleje i spadł na 207 gdzie zazwyczaj miewałem 225.
 12. inmar

  Kalkwasser a KH

  Dla mnie to czarna magia Napiszę jeszcze,że spotkałem się o wpisach iż podawanie kakwasera powoduje spadek Kh.
 13. inmar

  Kalkwasser a KH

  Stary post,ale napuszę tutaj bo mam problem jak Fal kiedyś.otóż wydaje mi się,że kakwaser mi podnosi Kh.Odkąd rozpocząłem jego dolewanie wzrastało mi Kh więc wyłączyłem reaktor kilka dni temu a poziom nie spada.Mam teraz poziom około 9,6 i nie spada a reaktor nadal wyłączony.Podniosłem Ca i Mg ballingiem by wyrównać ich poziom do Kh,czyli Ca-470 a Mg 1400 bo gdzieś wyczytałem,że wtedy jest szansa,że Kh spadnie.Jak nic nie wymyślę to odłączę na jakiś czas kalkmikser.
 14. U mnie odwrotnie,wódka zbijała do zera NO3 a PO4-nie,musiałem dozować KNO3.
 15. inmar

  Reaktor wapnia

  Ja miałem w poprzednim dość spory reaktor,ale przyszedł czas,że musiałem wspomagać się Ballingiem bo nie wyrabiał.Nie pamiętam tylko czy pompie IKS skończył się zakres czy przy największym przepływie nie nadążał się rozpuszczać wkład.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.