Jump to content

inmar

Szlachta Morska.
 • Content Count

  9010
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Kontakt

 • Strona WWW
  http://inmar.com.pl/

Informacje o profilu

 • Imię
  Marek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Jastrzębie Zdrój

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Pozwolę sobie zacytować wiadomość z firmy PS. "Sama zmiana wartości prądu spoczynkowego ma za zadanie zmniejszenie zapotrzebowania na prąd silnika krokowego co powoduje również zmniejszenie jego temperatury pracy i wydłużenie długości pracy urządzenia. Ma to znaczenie przy użyciu nowej wersji oprogramowania w której silnik pompy pracuje bez przerwy 24h na dobę a nie w cyklach włącz/wyłącz jak w wersjach poprzednich" Fajnie,że udoskonalają swoje urządzenia.
 2. Ktoś sam aktualizował firmware w pompie reaktora calcfeeder ? Trzeba potencjometrem ustawić prąd spoczynkowy na 450mA po wgraniu nowego firmware.Ja przed aktualizacją chciałem sprawdzić sobie jaki jest prąd,ale pompa chodzi a multimetr pokazuje 000 .Rozpiąłem przewód niebieski bo podobno obojętnie który.
 3. Spore masz zużycie,przy takim faktycznie można pomyśleć o zamienniku.
 4. Dlaczego fortuna ? Ja daję na 1100 l netto około 5 kropli AF dziennie i butelka 50ml starcza mia na baaardzo długo.
 5. Ja dałem czarną szybę,na niebieskiej za bardzo był widoczny brud i ciągle czyściłem.
 6. inmar

  Sprawdzony test na jod

  Też myślałem o teście na jod,ale podobno kropelkowym słabo to wychodzi..dlatego chyba AF nawet go nie wypuścił.Wracając do tematu mam 6 testów ICP które robię co dwa miesiące i lejąc po 5 kropel jodu pierwszy test wykazał go za mało więc zwiększyłem do 7 kropel co spowodowało,że przez cztery miesiące miałem mniej więcej na środku skali.Niestety czwarty test wykazał duży spadek a dwa następne znów za dużo,ale nie bez przesady.Nie umiem trafić z dawką i faktycznie przydałby się wiarygodny test kropelkowy.
 7. Moje ostatnie pomiary NO3 dla porównania : ICP - 2,87 Colombo - 2 Salifiert między 5-10
 8. Byłem niedawno na trzydniowym zlocie samochodowym,fajnie było ,wszyscy żyją i nikt nie zachorował,szkoda,że nam nie wypadło się spotkać.
 9. Dzięki,a teraz raczej na miękko,te poprzednie też takie miało być,ale poznałem wtedy Damiana i wszystko się odwróciło.Aktualny zbiorniczek jak poprzedni idzie 100% na Aquaforest.
 10. Można,ale kłopot z dostępnością.
 11. Będę dokładał jeszcze jakieś małe rybki,ostatnio doszło stadko chromisów,ale też szukam jakichś kolorowych korali bo za dużo mam cielistego koloru. Ps.Dziś padał rocznica 9000 moich wpisów
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.