Jump to content

inmar

Szlachta Morska.
 • Content Count

  9145
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Kontakt

 • Strona WWW
  http://inmar.com.pl/

Informacje o profilu

 • Imię
  Marek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Jastrzębie Zdrój

Recent Profile Visitors

11165 profile views
 1. U mnie w piasku raczej mocnego syfu nie mam bo często na noc w nim grzebię,tak dodatkowo karmię korale.Był czas,że brałem skarpetę,którą wkładałem do rolermatu i czyściłem piasek wysokim cylindrem a woda wracała przez skarpetę i rolermat do baniaka,ale od jakiegoś czasu przy podmianie odciągam do wiadra i do kibla.
 2. Ja w moim reaktorze zmieniam tylko gaz co 3-4 miechy za 10zł bo mam małą butlę,wkładu jak zasypałem to zużyło mi 1/3 przez dwa lata.Wydaje mi się,że wkłady reaktora a szczególnie żwir koralowy to najbardziej naturalne dozowanie mikroelementów,ale ICP jednak pokazuje małe braki.Wymieniać wkładu może całego nie trzeba,ale warto go przepłukać bo muł się może robić.W moim jest chyba mocna pompa bo wkład wygląda jak go wsypałem.
 3. Zamówiłem w piątek 5kg Phospate Minus,pojadę na tym jakiś czas.
 4. Jest jeszcze jedna myśl,jeśli już wszystko było to trzeba zamknąć forum Tylko żartowałem.
 5. Domyślam się,że musiało by być duże.Mi też glony nie chciały rosnąć,więc na podłoże chciałem zapodać Miracle Mud.Refugium ozdobne ma mieć pojemność ponad 100 litrów i odciek reaktora właśnie do refugium.To ciągle plany bo nie wiem czy to podziała a głównie u mnie na PO4.
 6. Po kolejnej dobie mam uwagi,oczywiście 450ppm to bardzo dobry wynik i tyle nadal mam w szafce akwariowej,ale na zewnątrz dziś miałem niecałe 1300ppm i wymyśliłem dlaczego tak jest.Otóż odpieniacz ciągnie powietrze z zewnątrz więc dwutlenek jest wypychany z szafki poza nią a druga myśl to masa koralowa w nocy produkuje sporą ilość CO2,który poprzez taflę wody rozchodzi się na salon.Tak się zastanawiam,jak ja sypiałem z akwarium w poprzednim mieszkaniu gdzie miałem zamknięty pokój,akwarium i dwie dorosłe osoby.Jaki tam musiał być wynik ? Coraz bardziej dojrzewam do ozdobnego refugium,które ma stanąć obok akwarium,Ph w nocy 7,75 w baniaczku.
 7. inmar

  Nasza sól w akwarium

  Ja jadę na AF od wielu lat,na AF leciał mój drugi zbiornik na którym pokazałem,że może Polska firma produkować dobre sole,preparaty i tego niezmiennie się trzymam.Poza tym jestem za Polskimi produktami.
 8. Tak zrobiłem,przy otwartych oknach było jakieś 450 czyli dobrze,gorzej będzie pewnie w zimie.
 9. Kupiłem miernik,pomierzyłem i okazuje się,że w pomieszczeniu a nawet w szafce jak są okna otwarte to CO2 jest na poziomie 480ppm,ale przy zamkniętych oknach z powodu klimy w pomieszczenie gdzie jest tylko akwarium,nikt w salonie nie śpi,dziś rano miałem 1400ppm.
 10. Tak przy okazji,z jakich mierników CO2 korzystacie ? Coś bym kupił w niewielkich pieniądzach,ale z pewnymi wynikami.
 11. Jeśli chodzi o kolumnę odgazowywującą to bardziej chyba chodzi o dodatkową kolumnę gdzie też jest wkład i resztki CO2 może zostać zużyte do rozpuszczenia wkładu i podniesienia Ph.
 12. 2.Zdarza mi się to czasem i akurat walczyłem z tym 2 dni,ale jest dobrze po oczyszczeniu elektrozaworu.Najgorzej jak się dostanie do niego woda,wtedy ten problem występuje a jest to możliwe przy zmianie butli.Wywaliło mi nieraz całą zawartość kolumny mieszającej,ale nie ma to większego wpływu na skok Kh. 3.Jeżeli jest rurka wylotu podpięta pod wlot to woda nie kręci się w kółko ? Jak to masz zrobione ? Moje Ph 7,78 rano do 8,1 wieczorem.Mam nawet kalkmikser,ale nie używam go bo nie zauważyłem problemów z niskim Ph.
 13. Super to wygląda,ale chyba trzeba dokupywać chromisów i anthiasów bo obu z czasem ubywa.Ja już dwa razy odnawiałem stadko chromisów i nawet nie wiem gdzie są,anthiasów miałem kilkanaście sztuk i to samo,teraz dokupiłem trzy sztuki z tego gatunku i na razie się trzymają,są aktywne choć po wpuszczeniu dwa tygodnie siedziały schowane.Takie stadka robią robotę,sohal też fajny.
 14. inmar

  Stront

  Ja dozuję stront od AF 30ml co tydzień i przy reaktorze.Pomimo tego reaktora mam różne braki i według ICP uzupełniam.Wkłady do reaktorów są różne.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.