Jump to content

inmar

Szlachta Morska.
 • Content Count

  9441
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Kontakt

 • Strona WWW
  http://inmar.com.pl/

Informacje o profilu

 • Imię
  Marek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Jastrzębie Zdrój

Recent Profile Visitors

13620 profile views
 1. Dokładnie Glikol Propylenowy. https://allegro.pl/oferta/glikol-propylenowy-czysty-99-9-biomus-5l-7551585712?snapshot=MjAyMi0wOS0xOFQwODoyODoxMC40NzBaO2J1eWVyOzAyZmE2NzdiNWI2MTMwNTEzOGI3ZjhlZDYxYTgyNzBjNmIwZWRjMDkzMzgwNmRlYjE0OThjM2NmMzJjYThlZWM%3D
 2. U mnie kalkulator wylicza powyżej 3 więc słabo.
 3. Nawet zwykłe wystarczą,jeśli front oparty na podłodze,ale są jeszcze zatrzaski różnego rodzaju.
 4. Jaki,zalecany jest poziom dwutlenku węgla w akwarium morskim ?
 5. U mnie szyba 12mm i czasem przy za szybkim czyszczeniu spada,ale rzadko.Jeśli jest duże akwarium to za mocny może nieźle wymęczyć przy czyszczeniu.
 6. Mam chyba wersję long,ponad trzy lata,nie zmieniałem ostrza,nie mam co skrobać,czyszczę na bieżąco.
 7. W czym polecacie trzymać złapane ukwiały ?
 8. Ja próbowałem,zużyłem tego wapna z 20 litrów,u mnie szło jak woda.Na początku miałem filtr i mam do sprzedania w razie czego od PS,później zasypywałem w filtrze przepływowym by był obieg zamknięty,wtedy pomyślałem,że super sprawa,ale nie do końca to też fajnie działało więc zaprzestałem tej metody.Ja potrzebuję czegoś stałego do utrzymywania Ph,reaktorem wapnia steruje Kore7 i dość często nie nadążał za szybko spadającym Ph przy spadającej wydajności zasypu i Kh szybowało do góry.Rozwiązaniem na to było by ustawienie testów co godzinę ,czyli 24 dawki a tak mam co 4 godziny.Fakt jest taki,że na wysokim Ph odciek reaktora mam 10 razy większy,co widać po koralach jak rosną.
 9. Odkopię stary temat bo akurat dziś próbowałem odłowić kilka ukwiałów i muszę powiedzieć,że godziny roboty.Nie pomagał patyczek,pędzelek,lód,paznokcie,wyjmowanie z wody i dmuchanie pompą.Puściły chyba z ogólnego drażnienia wszystkim i zastanawiam się czym jeszcze można spróbować,odłowiłem przez trzy godziny trzy sztuki.Nie wiem,czy problemem nie jest mocno porowata skała od AF do której chyba przyczepiały się "na stałe"
 10. Widziałem,że chłopaki w USA rozrabiają kalkwasser i trzymają w normalnym wiadrze z przykrywką i podają kroplekowo.
 11. Ja rano i wieczorem podaję mrożonki a w środku dnia z karmika automatycznego,pomieszane wszystkie,suche pokarmy od AF.Nori z marketu tez podaję.To odpowiedź na numer 1. Jeśli chodzi o pytanie 2 to nie znam takich,ryby wszystko zeżrą,czy zdrowo to już ich trzeba zapytać.
 12. Zapomniałem,że teraz mam bez tego styropianu a rurki tak idą,że nic nie słychać.Mam też wycięty rowek w kształcie litery V a poza tym mam tą rurkę przeciętą na pół i połączoną mufą co daje mi możliwość regulacji w pionie.
 13. Ja miałem na rurce wycięty ząbek a na górze pływał korek z styropianu z wyciętym środkiem.Jak woda się podnosiła to on też i odwrotnie.
 14. inmar

  PH-BOT Aqua-Trend

  Tak,mam Kore7 + Kh Lab.
 15. inmar

  Wapno sodowane

  Myślę,że raczej ta pompa wymusza obieg.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.