Skocz do zawartości
piona

refugium-oświetlenie

Rekomendowane odpowiedzi

jaką minimalną ilość oświetlenia potrzebuje do oswietlenia małego refugium,w sumpie.Chodzi mi o oświetlenie jarzeniowe . Ilosć i marke-chodzi o producenta .Konkretne przykłady. proszę o podpowiedzi kolegów chcących mi pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naprosciej chyba swietlowki energooszczedne

glony w refugium ponoc sie przyzwyczaja


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje swietlowke kompaktowa OSRAM DULUX S 11W/21-840 G23. Przy jej stosowaniu rosna glony caulerpa i doskonale wapienne.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje morskie ma około 400 l. .Jaki objętosciowo powinien byc dopasowany sump? Czy 50l bedzie o.k.?Odpieniacz mam zewnetrzny jak i wiekszosc urządzeń I jeszcze jedno pytanie ,jak przygotowac tuf wapienny przed umieszczeniem w akwarium??Dziekuje za odpisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz stronę Waldka Kwietnia, masz tam sporo informacji o refugium i ich wielkości. Jeśli chodzi o tuf to najlepiej nie wrzucaj tam wcale. Daj tyle skały ile możesz a potem będziesz w miare czasu dokładał.


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sump im wiekszy tym lepszy, ale wazniejsza jest wygoda w jego obsludze - to tam jest sprzet i to tam sie grzebie


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piona -ja na moj baniaczek 375l bede miec sumpa 126l i zastanawiam sie czy wystarczy


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.