Skocz do zawartości
Szymon

ciekawe co bedzie - totm i reefcentral:)

Rekomendowane odpowiedzi

No cóż , niektórzy widać nie potrafią się pogodzić z faktem ,że Ktoś jeszcze może im dorównać . Dla mnie osobiście Kolega K.Tryc został tym sposobem zdetronizowany i to wcale nie tylko ze wzgledów akwarystyczno - merytorycznych. :D

Szymon - dzisiaj bede pił Twoje zdrowie . Powodzenia w RC . W sposób fantastyczny wypłynąłeś na Wielkie Wody :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam - dzieki, ja pilem w sobote:)

Wracajac do tematu - moglbym napisac dlugi elaborat na temat moich obserwacji dotyczacych srodowiska akwarystycznego w Polsce, trzy lata wystarczyly zeby wyciagnac pewne wnioski i nauczyc sie w nim poruszac. Pozostawie jednak pewne kwestie bez komentarza, o nieobenych mowic sie nie winno. To jednak moge smialo napisac - jezeli wstawienie fotek do mojego watku mialo w zamysle szerzenie akwarystyki i promowanie naszego kraju w tej dziedzinie - chwala i wielkie dzieki za to, przeciez mi tez o to chodzilo. Jednak po glebszym przemysleniu tego wszystkiego, troche lipnie i niejasno wyszlo......(z calym szacunkiem dla estymy i dorobku Krzyśka)

Pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AKWARIUM NAPRAWDE PIĘKNE, PRZEJŚCIE NA T5 ZROBIŁO SWOJE. KOLORY PO PROSTU BAJKA. JAK DOBRZE PAMIĘTAM TO JESZCZE NIEDAWNO NAD AKWA WISIAŁO 2x250W i 4xT5. ZASTANAWIAM SIE CZY GDYBY AKWARIUM OD POCZĄTKU BYŁO NA T5 TEŻ BY TAK WYGLĄDAŁO. POZDRAWIAM


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno nie mialbym tej wielkosci korali biorac pod uwage to, ze praktycznie przykleilem szczepki, a zbiornik ma 16 miesiecy


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE OBAWIASZ SIE ZE PO PEWNYM CZASIE KONDYCJA KORALI POGORSZY SIE NA T5 .TO PRZECIESZ NAPEWNO MA JAKIS WPŁYW NA NIE !


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3PIOTR4!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nie krzycz!!!!!!!!!!!!!!!!


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A'propos tego, że Krzysztof Tryc wstawił swoje fotki do Twojego wątku - to mnie specjalnie nie ruszyło, odebrałem to jako dobrą intencję pokazania, że Polska to nie jest akwarystyczna "prowincja".

Ale niepotrzebnie przejął "inicjatywę", zamiast dać linka do nowego (czyt. swojego) wątku.

A już sugestia, że wszystkie zbiorniki w Polsce są prowadzone w podobny sposób (czyt.jak JEGO zbiornik) i chwilę potem zdanie że zajmuje sie tym profesjonalnie od 12 lat zabrzmiało IMO prawie tak, jakbyś to jemu zawdzięczał swój zbiornik (jak i reszta Polski swoje zbiorniki), i to IMO było już niezbyt taktowne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podobne mam odczucia jak @froolk, mogło się skończyć na pokazaniu kolejnego polskiego akcentu w akwarystyce morskiej, niestety dalsze wypowiedzi K.T. są wpadką u takiego profesjonalisty, aczkolwiek i tak nie zmienia to nastroju i celu jaki został osiągnięty przez Szymona, i za to mu chwała.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja ciesze sie, ze dzieki Bogu sobie zawdzieczam to co mam - chodzi mi tylko i wylacznie o wykonawcze i pielegnacyjne aspekty (dzieki Andrzej i Czarek za godziny na linii) - a wspomniane "szkoly" - okryjmy to zaslona wymownego milczenia


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3PIOTR4 :

NIE KRZYCZE ZADAŁEM POPROSTU POWAZNE PYTANIE.:D

nie chodzi opytanie a o Caps Locka - o ile wiesz co to takiego.

BTW Szymek zbiornik zajefany :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratuluje i zbiornika i opinii w ameryce jak tez pomyslu. ja pare miesiecy temu przez oficjalny formularz zglosilem akwarium andrnew'a do totm i do tej pory dziady nie odpowiedzieli nawet jednym mailem. miejmy nadzieje, ze przez forum droga jest krotsza.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Och przepraszam wszystkich którzy poczuli sie urazeni! Jak wszyscy wiecie wprowadzanie radykalnych zmian w akwarystyce zwłaszcza morskiej nie jest dobrze przyjmowane przez naszych podopiecznych . Zamiana oswietlenia była taką zmianą dlatego zastanawiam sie czy to naprawde zle nie wpłynie na kondycje zbiornika .


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam opinie niektorych, nie uwazam zeby Krzysztof Tryc zostal zdetronizowany, ma rowniez przepiekny zbiornik, inny niz Szymon, piekno jest pojeciem wzglednym, nie szukajmy na sile konfliktow. Choc oczywiscie popieram zdanie ze niepotrzebnie "lunar" wbija sie do topicu Szymon na reefcentral, niech wrzuci swoj temat, spokojnie bedzie mial duza liczbe "obejrzen" i "zachwytow" bo i jest nad czym. Ale Szymon podobno juz sobie z nim to wyjasnili (chyba?).

Druga sprawa bo kaziko pisal ze nie dostal odpowiedzi na maila gdy proponowal Andrniewa zbiornik na TOTM, ciezko bedzie przeforsowac zbiornik z dalekiej, "egzotycznej" dla amerykanow Polski jako TOTM. A jeszcze bardziej utwierdza mnie w przekonaniu to co dzisiaj zobaczylem na reefcentral. Sorry ale zeby dawac komus po 2 latach ponownie TOTM, za praktycznie ten sam zbiornik??? WTF??? Mnie wali ze on sobie zmienil dwie lampy z 250watt na 400watt i wygral walke z "red bugs", zreszta na kazdym kroku podkreslajac jak niedoskonaly jest jego zbiornik. Jest setki jak nie tysiace "mini raf" ktore powinny zostac docenione, co miesiac inna, a oni po kilkudziesieciu miesiacach wracaja do tego samego akwarium i wlasciciela, jeszcze gdyby sie przesiadl na inne akwarium to moglbym to zrozumiec ale za to samo??? Cos tu nie gra, dla mnie niezrozumiale, pomniejszaja prestiz tej "nagrody"...


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem nie pomniejsza prestiżu w sytuacji kiedy po raz pierwszy pojawilby sie zbiornik "z dalekiego kraju". mimo, tego , ze reefkeeping jako magazyn internetowy dzisiaj to nie to samo co kiedys (wystarczy popatrzec na ilosc artykulow, na odplyw renomowanych autorow), ale nadal towarzyszace forum jest chyba najwiekszym na swiecie i co za tym idzie mnostwo ludzi totm by obejrzalo.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kaziko ja nie twierdze ze zbiornik z Polski czy innego karaju Europy Wsch pomniejszylby prestiz, ja twierdze ze dawanie temu samemu zbiornikowi TOTM co dwa lata pomniejsza ten prestiz, chyba jakas niejasnosc sie wkradla :D

Jestem jak najbardziej za zeby przyznac taki tytul chocby zbiornikowi Szymona, Andrniewa czy innym wyrozniajacym sie rafom z Polski


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon nowe fotki zapakował na Reefcentral:yes zajrzyjcie, trzeba przyznać, że kolory są obłędne i w ogóle jakie zdrowe koralowce, coś pięknego:clapping

@ Szymon napisz coś, jak tam, jesteś zadowolony z przejścia na t5?

Pewnie tak, ale maźnij parę słów jak możesz, co tam jeszcze zauważyłeś po zmianie.


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Jarek - jestem bardzo zadowolony (obawialem sie, ze bede chcial powrocic do hqi, ale jednak nie), byc moze w tym roku chlodziarki nie bede musial odpalac:D jesli chodzi o kolory, ciezko powiedziec - to tak jak z dzieckiem, ktore jak rosnie pod okiem rodzicow, to nie widza, ze rosnie:) Generalnie sie poprawily, sa bardziej naturalne, montipory uzyskaly lepsze kolory, acry w miejscach, gdzie nie mialy koloru teraz maja, pojawil sie pigment na tkance, ktora przy hqi nie byla oswietlana. Kilka korali zrobilo sie bajecznych (rozjasnialy i kolor jest mocniejszy), kilka nie - norma:) Mozna lepiej i bede caly czas nad tym pracowac. Musze zdobyc jakies fajne korale, i to nie z Bali, aby zrobic cos ze strefa przy piachu, bo od polowy w gore mam idealnie, ale na dole troche swieci pustkami. Pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to juz slyszales ale chyba warto: przepiekny zbiornik, naprawde niesamowita wizja, nic tylko gratulowac i 3mac kciuki za TOTM, a pytanie z innej beczki: mozna to cudo zobaczyc w wersji live? bylbym chyba nawet sklonny zaplacic za wstep :D w dowolnej walucie wymienialnej :Satisfied

a jesli chodzi o dno: cynaria, turbinaria, fungia, trachyphyllia - do wyboru do...koloru


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu, przynajmniej na części tych zacienionych miejsc na dole, poszukałbym ciekawych kolorystycznie montipor talerzowych - fiolety, żółte :D itp. Ładnie rosną nawet przy ograniczonym dostępie światła i tworzą niesamowite skojarzenia z naturą - oczywiście jak dla mnie. Po jakimś czasie, jakby urosły Twój zbiornik byłby... ach się rozmarzyłem :Satisfied


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

martinnew - z walut to ja lubie np. okocim mocne;) zapraszam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Graty, ten zbiornik jest niesamowity, a kolory powalają na kolana. Szczęki muszę gdzieś na podłodze poszukać. :Satisfied

Pzdr. Krasa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No prosze dopiero teraz zauwazyłem ten temat. Sie lansuje chłopak na hamerykanskym gruncie :D

a niech zobaczą jak to się robi w Europie bez 3000W nad 150 L baniakiem :Satisfied


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest! Jak mawiał mój wujek: "Niech chamstwo patrzy jak się szlachta bawi"!:Satisfied:D

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bajka ..... pomarzę sobie, że może kiedyś i mój tak będzie wyglądał;]

Gratuluję i pozdrawiam :Satisfied

Marcin


http://youngdes.pl/  Grafika Komputerowa dla Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.