Skocz do zawartości
MAŁGORZATA1305765949

Proszę o pomoc w identyfikacji...;-)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poniżej wstawiam zdjęcie i proszę o identyfikacje. Z góry dziękuję za pomoc.

1437-foto.jpg


120x60x50-360l, sump 110x50x50-275l, HQI BLV NEPTURION 150W 10000K + 2x54W T5, cyrkulacja 15.600 l/h, grzałka 300W, odpieniacz (do 350l)-WH-8000OR,50 kg LR,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gabka Sycon.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety prawdopodobnie wszystko poza slimakiem z pierwszego zdjecia zginie za pare tygodni/miesiecy.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja widze tylko jedna fotke i 3 czerwone x.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zielone pałeczki to glony Neomeris sp. mzna je utrzymac dluzej, u mnie wyrosly po kilku miesiacach dzialania akwarium i byly przez kilka miesiecy po czym zniknely tak nagle jak wyrosly.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz Kazik, potrafimy SPS-y utrzymac latami przy zyciu, a nawet rozmnazac. A "zwyklych" glonow nie potrafimy utrzymac dluzej niz kilka miesiecy...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc i tak szybką odpowiedź.:D


120x60x50-360l, sump 110x50x50-275l, HQI BLV NEPTURION 150W 10000K + 2x54W T5, cyrkulacja 15.600 l/h, grzałka 300W, odpieniacz (do 350l)-WH-8000OR,50 kg LR,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AquaManiac :

Popatrz Kazik, potrafimy SPS-y utrzymac latami przy zyciu, a nawet rozmnazac. A "zwyklych" glonow nie potrafimy utrzymac dluzej niz kilka miesiecy...

Glony to w ogole niewygodny temat. Mamy troche wiedzy na temat niepożadanych, juz na temat sinic duzo mniej. I praktycznie zadnej wiedzy na temat ich hodwli czy utrzymania. A morski holender to byłby odlot.

Spełniajac określone warunki chemiczno fizyczne mozemy osiagnać sukces w hodowli twardzieli. Ale konia z rzedem temu kto mi powie dlaczego nie roścnie u mnie żadna caulerpa.Glon spagheti zginął po miesiącu.

A wcale nie mam czystej wody. Nie pomogło nawet wlewanie nawozów do akwarium- jedyny efekt to zzielenienie szkła.

Jedyny glon który się utrzymuje to (oprócz Halimedy,która od czasu do czasu ma akcje rosnięcia i zamierza wyjść z akwa) taki jak słodkowodny mech-ale tez się nie rozrasta

Co ciekaweCaulerpa rosła mi przez ok dwa lata, a terza kazdy kawałek znika bo miesiacu. Z innych glonów udało mi sie utrzymać gracilarie prze ok 2 miesiace.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uważaj na czerwonego krzaczastego glona w prawym dolnym oknie. To najprawdopodobniej Hypnea pannosa. Może sie przerodzic w plagę - sugeruję dokładne usunięcie.


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się całkowicie z Tamarą. Faktycznie nie mamy dostatecznej wiedzy na ten temat. U mnie dla przykładu mimo stale niskiego poziomu Ca(ok380) Halimeda(alga wapienna) rozrasta się błyskawicznie (raz w miesiącu wyrywam wiaderko). Natomiast Caulerpa również mimo wydawało by się przyzwoitych prametrów wody i doskonałego oświetlenia (1,5W na litr)marnieje i ginie wciągu miesiąca.Być może wchodzą w grę jakieś procesy współzawodniczenia o substancje odżywcze między niektórymi gatunkami glonów.Pewnie z czasem zostaniem oświeceni.

Pozdrawiam Tomek


160x60x60 ,sump 100x40x40, deltec hlp 5250,deltec TS1060s, mixer KM500,IKS Aquastar z dodatkami, dozownik aquastar4pro,lampa Arcadia series3-3x250W HQI(BLV14k)+2x80W actinic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.