Skocz do zawartości
Iceberg

Testy Tropic Marin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...zakupilem testy tej firmy (PO4,Mg/Ca,Kh,aiptasia kiler) i przetestowalem.O ile dalo sie latwo zmiezyc PO4 (0,05) i dkh (8) o tyle mam problem z Mg/Ca.Woda powinna sie zabarwic na jasno niebieski a mnie przy Ca chyba sie nie zabarwila,raczej podswiadomie widzialem ten niebieskawy kolor albo wmawialem sobie ze jest,czyli jak obliczyc te Ca,przeciez niemozliwe bym mial 496 albo i wiecej mg/l bo tam zaczyna sie skala.Fakt robilem ten test wieczorem przy sztucznym swietle i byc moze jutro za dnia sie okaze ze bedzie dobrze...uzywam sol red sea coral pro a akwa zalane od dwoch tygodni.Mg nie miezylem,poczekam do dnia.Czy macie podobne problemy z tym "domyslnym" niebieskim??...Przechodzac do trutki na aiptasie (mam trzy sztuki) pisza by wstrzykiwac w ich ciala co nie jest takie proste bo kiedy ja nakluje to sie chowa i nie wiem czy wstrzykuje w cialo czy w dziure w skale,jedna na pewno zabilem...Pisza tez ze produkt jest bezpieczny dla zycia w co za bardzo nie wierze...przeciez to jakas trucizna i pewnie ma wplyw na wode...nie pisza tez ile ml trzeba nalac na jedna sztuke aiptazji...kraza tylko wokol tematu mowiac ze ilosc trucizny zalezy od wielkosci ukwiala...niezli sa.Moze macie jakies doswiadczenia z tym produktem i co onim myslicie??...moze jednak lepiej zatykac dziury aiptazji klejem epoksydowym...bardziej to "po Bozemu"...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ice ja uzywam testow TM na Ca i nie mam problemow z odczytaniem kolorow, bez wzgledu na to czy robie to w swietle dziennym czy sztucznym.

Zas co do Aiptazji: jestes pewien ze zabiles je "na smierc"? Obawiam sie ze jest to nie bardzo mozliwe, moim zdaniem jedyna skuteczna metoda walki z Aipazjami sa metody biologiczne, tj. zastosowanie zwierzat ktore w naturze zywia sie Aiptazjami. Wszystkie pozostale metody to sa polsrodki, a nawet gorzej: nie zabijesz Aiptazji zadnym srodkiem chemicznym, zawsze pare komorek przezyje a to wystarczy zeby odrodzil sie kompletny osobnik (a z reguly kilka(nascie)).


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z aiptasia trzeba miec refleks. najlepiej wbijac sie z boku, bo jak juz igla bedzie w srodku to gad sie nie schowa. jesli dotkniesz czulkow, albo zblizysz reke zbyt gwaltownie to gad wyczuje i sie schowa. warto pamietac, ze aiptasia potrafi sie doskonale rozwijac bez swiatla (slabe oswietlenie jest jednym z czynnikow sprzyjajacych rozwojowi). wiec to co widzisz na wierzchu to nie musi byc wszystko. niektore osobniki moga przezyc pod skala.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ca na poziomie 496 nie jest az tak bardzo niespotykane.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze Stani wlasnie tu jest problem,moja sol ma zbustowane Ca,pisza ze przy zasoleniu 35.0 Ca wynosi 480 ppm,to jest wlasnie moje zasolenie a mialem wrazenie ze ten kolor jednak byl lekko niebieskawy ,czyli powiniennem miec te 480 Ca,jutro sprawdze Mg oraz Ca kranowki by zobaczyc roznice barwnika.Co do aiptasji to mialem ja w pierwszym wiekszym zbiorniku i nie byla jakims problemem,nie stala sie plaga,ale wole dmuchac na zimne...rzeczywiscie chyba najlepsza metoda jest naturalna metoda,wiec mysle ze zakupie za jakis czas pare wundermani,ktorych nie planowalem i jak zjedza aiptasje to wpuszcze skrzydlice karlowata (jedna z nielicznych ryb,ktora zasluguje na moja uwage i ktora mam w planie obsady.Potem jak skrzydlica sie dogada z krewetkami,nie wiem...wtracac sie nie bede...najwyzej bedzie maiala drogi kasek i odwdzieczy mnie sie za niego nietuzinkowa uroda i charakterem...Aquamaniac,mysle ze jedna aiptazje "ustrzelilem" strzalem prosto w serce...juz sie nie pokazuje...zostaly jeszcze dwie...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy te gady można wyrywać pensetą? da to coś?


40L panel, 160L główny, 22kg LR, Atman AT-203 2000l/h, 2x Marea Stream 2400l/h, A-S 300l/h, odpieniacz AM Midiflotor, 4 x 39W ATI T5, miękkie i twarde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zadnym wypadku nie probowac usuwac mechanicznie! Kilka tygodni po takiej akcji masz zagwarantowana plage Aiptazji w calym baniaku!


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...a jednak w moim przypadku kolor sie rozni w zaleznosci od oswietlenia...w swietle dziennym to zupelnie co innego,wiec zmierzylem Ca,tyle co podaje red sea na opakowaniu czyli 480 przy zasoleniu 35.0ppt,nie wiem czy dobrze zmierzylem Mg,gdyz lalem kropelke po kropelce i nic,wrescie przyspieszylem i kolor sie zmienil na bezbarwny,wyszlo 1400 Mg,ale byc moze jest troche nizszy,bede sprawdzal ponownie.Jezeli chodzi o inne parametry to akwa zalane 20.03,dzisiaj jest amoniak bardziej bardzo lekko powyzej zera,NO2 0 i NO3 5,Ph 8.4 ,fosforany 0.05...tak to wyglada po dwoch tygodniach...uff,te testy Tropika zabieraja sporo czasu,ale moze kwestia wprawy,gdyz na razie czytam punkt po punkcie...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.