Skocz do zawartości
sir Wojciech

Tunze 6100 i Resun 15000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jeżeli to możliwe proszę o informację jak wypada głośność tych pomp. Tzn. która jest cichsza.

pozdrawiam


240x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn że 6100 jest głośna? Chyba, że nie wiesz którą kupić? Zamierzam drugi raz odesłać pompę 6060 w ramach reklamacji(choć według zapewnień producenta jest bardzo cicha:D- może gdyby w Chrl nie była produkowana). Co jest z tymi pompami? To jakie są w miarę ciche bo sam już nie wiem?


"100x50x50 + 80 litr sump; 1xHQI 150W 1400k, 2xT5 39W; Deltec 4040, Tunze 6060, Tunze 6045, Marea 2400; 25kg LR; Deltec AP600"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje 6100 są bezszelestne, kwestia dobrego zamocowania, polecam magnesy


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rezun na dwoch pierwszych predkosciach jest cichy. Na trzeciej jest dla mnie nie do zaakceptowania. Tunze jest cichsza. Trzeba tylko miedzy pompe a szybe podkleic kawalek silikonowego weza.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie mam pecha do tych pomp 6060, kultura pracy nie jest dla mnie do zaakceptowania mimo, że mocowanie też mam magnetyczne. Nawet trzymana w dłoni nieźle hałasuje więc mocowanie nie ma tu nic do rzeczy. Ja mogę porównać ją tylko do marea 2400 i ta faktycznie jest niesłyszalna ale i dużo mniej wydajna. Po Tunze spodziewałem się czegoś więcej, zresztą nie jest to tylko moja opinia, że ostatnio spadła jakość wykonania tych pomp.


"100x50x50 + 80 litr sump; 1xHQI 150W 1400k, 2xT5 39W; Deltec 4040, Tunze 6060, Tunze 6045, Marea 2400; 25kg LR; Deltec AP600"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj tunze, kup marea... Mnie trafiłby szlag na miejscu gdybym kupił mercedesa, zapłacił za mercedesa a dostał trabanta:D ostatnio nan stop się czyta o kiepskiej jakości pomp Tunze, dlatego dziwi mnie dlaczego tyle ludzi je kupuje... To tylko moje zdanie i zadowoleni użytkownicy tych pomp mogą się ze mną nie zgodzić:D

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 2-3 miesięcy jestem posiadaczem tunze 6101 i jest bezgłośna. Mogę ją z czystym sumieniem polecić każdemu:)


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.