Skocz do zawartości
Zatorek

Bąbelki i śmieci

Rekomendowane odpowiedzi

1. Ostatnio w akwa zauważyłem dużo małych białych kropeczek. Wyglądają jak maciupkie pęcherzyki powietrza, ale nie jestem pewien.

2. Jak oczyszczacie wodę ze "smieci" które w niej pływają ?

3. Mam wrażenie, że odpieniacz (Deltec MCE 300) słabo pieni - w ciągu dwóch tygodni wylałem max 100 ml brudnej wody - i wpuszcza pęcherzyki powietrza (białe kropeczki)

Dziś mija 4 tydzień od zalania więc może wszystko jest ok ale wolę się upewnić. Podmieniam 10L wody tygodniowo.

Od wtorku w akwa żyją:

4x ślimak turbo

2x Archaster Typicus

1x Cryptocentrus Cintus

1x Salarias Fasciatus

Parametry wody w normie.

Dzieki z góry za wszelkie informacje.

Pzdr


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwieksz lub przestaw cyrkulacje, odpienianie ustaw na bardziej mokre, ale mozliwe jest tez ze odpieniacz nie ma co odpieniać, bo nie masz praktycznie jeszcze obsady. Co do filtrowania to szczegolnie w fazie dojrzewania rekomenduję filtrowanie mechaniczne - gabka, wata, cokolwiek - byle czesto czyszczone, a wata najlepiej wymieniana co kilka dni.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się bardzo przyjrzałem to jednak nie jest powietrze tylko białe kropeczki - to chyba jakieś stworki, które później będa pokarmem dla rybek.

Wcześniej miałem Weipro 2011 z pompą Hydor i co dwa dni wylewałem pełny kubek. Za barodzo nie wiem jak ten odpieniacz regulować. Zadzwonię jutro do sprzedawcy.

Jeżeli chodzi o czyszczenie mechaniczne to mam pytanie - gdzie mam przymocować watę lub gąbkę?

@AquaManiac wiem, że Ty tak filtrujesz i jest efektywne. Chętnie się w to pobawię :D

Naciągnięta pończocha na siatkę na ryby ustawiona przed cyrkulacją też chyba powinna coś wyłapać?? Próbował ktoś??

I jeszcze jedno - jak najlepiej wyczyścić powierzchnię wody ?

Pzdr


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do powierzchni wody powinieneś mieć jakiś surface skimmer np Hagena lub AM albo jeszcze jakiś inny.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatorek mnie się wydaje że z tą pończochą to lekko przekombinowane, bo pewnie i coś wyłapie ale po pierwsze nie po to wstawiasz do zbiornika cyrkulację żeby potem ją zakrywać pończochą, a po drugie jakiś power head z gęstym wkładem najlepiej wata którą będziesz mógł codziennie wymienić na nową dużo lepiej spełni zadanie filtracji mechanicznej niż patent z pończochą:wink

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma tak rozwiązane że ma kaskade AquaClear. Do tego podpięty ma skimmer powierzchniowy. W AquaClearze codziennie wymienia watę i sie sprawdza, Kaskada to super rozwiązanie bo nie masz filtra w akwa i łatwo wykorzystać jako wkład np. na watę czy węgiel.


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,ten patent z ponczocha to troche dziwny pomysl,choc ja lubie dziwne pomysly ,ale ten akurat nie przypadl mnie do gustu...niech ponczochy nosze piekne,dlugonogie kobiety,na nich wygladaja lepiej niz na pompie cyrkulacyjnej...ja czyszcze powerheadem,cos kolo 6 tys litrow na godzine,dmucha to jak tornado,dajesz kawalek rurki do odkurzania a zdrugiej strony...moze byc ponczocha,jak nie masz musisz sie zabrac za jakas niewiaste,postawisz jej kolacje to moze da Ci ponczoche...hehe...akwarystyka morska to droga sprawa...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pończochy nie chciałem zakładać na cyrkulację tylko jakieś 20cm za nią :D Wiem, że wszystkiego nie wyłapie, ale zawsze coś. Już nawet dostałem od żony nowe pończochy :D

@guliwer777 Chyba podoba mi się pomysł Twojego kolegi :D Jeszcze jedna pompa do buczenia w pokoju :D

A czy praca mojego odpieniacza jest normalna? Mam wrażenie, że pompa MxiJet jest ciut za słaba i robi mało piany.

pzdr


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci powiedziec że porządne kaskady to jedyne filtry z jakimi się spotkałem o których mogę z czystym sumieniem powiedzieć że są BEZSZELESTNE... Poza tym względy wygody obsługi są niezaprzeczalne, że nie wspomnę o względach estetycznych, przy kaskadzie w zbiorniku masz tylko rurkę która bierze wodę, a to w porównaniu do pończochy powiewającej na wietrze (w prądzie wody) to... Zresztą Twój zbiornik - Twój wybór:wink

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, zdecydowałem się na kaskadę. Tylko teraz jaki jest porządny? Jest na allegro coś takiego:

http://www.allegro.pl/item339703316_filtr_kaskadowy_600l_h_ze_skimerem_super_cena.html

i

http://www.allegro.pl/item342234042_fzn_3_super_cena_filtr_kaskadowy_aqua_el.html

Czy któryś z nich będzie odpowiedni??

Nie chcę fruwającej pończochy, przynajmniej w akwarium :D

Pzdr


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy bym odpuścił bo marka mi zupełnie nieznana, a cena podpadająco niska. Ze swojego doświadczenia mogę polecić Aqua Clear, niezawodny i bezgłośny zupełnie i Kaskady Eheima za względu na renomę firmy i dobre opinie użytkowników.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@seb Dzięki bardzo. Jutro zabieram się za szukanie :D

A co z powierzchnią? Czy do któregoś z tych filtrów powinienem poszukać skimmera?

Pzdr


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno - czy wkłady filtrujące mam zostawić, czy zamienić na gąbkę lub watę ??


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tam zastosował gęstą watę albo włókninę i co dzień, max dwa ją wymieniał. Co do skimera to nie wiem czy masz komin czy panel w sensie czy nie zbiera Ci się syfek na powierzchni. Jeśli nie to skimer bym odpuścił. Jeszcze jedno ważne; rurkę którą kaskada zasysa wodę dałbym jak najkrótszą żeby nie zasysala nawet przez przypadek piasku bo później dostaje się on do silnika i szlifuje ośkę co wpływa na trwałość całego ustrojstwa.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do odpieniacza to regulujesz go zaworkiem od powietrza jak chcesz suchsza piane to zakrecasz jak bardziej mokra to odkrecasz jednoczesnie zmniejszasz lub zwiekszasz przeplyw wody przez pienidlo! a jezali masz powietrze z odpieniacza w akwarium to sprawdz czy ten patent przy wylocie jest dosyc gleboko wcisniety w rure wylotowa i ustaw na bardziej mokra piane wtedy pecherze powinny przestac wylatywac do baniaka. moim zdaniem ten dpieniacz bardziej sie do sumpa nadaje niz na akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@seb Nie mam ani komina ani panela. Właśnie zbiera mi się trochę syfu na powierzchni. Niby mógłbym cyrkulację puścić do góry, ale chyba lepiej żeby dmuchała na skały.

@vash Zaworkiem już kręciłem na różne strony :D Dziś opuściłem kubek, może zacznie się tam zbierać "żurek". To jednak nie było powietrze, to co wypływało tylko białe kropeczki. Nie mam sumpa więc powalcze z nim na akwarium.

Pzdr


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz trochę miejsca z tyłu lub z boku akwarium powinieneś rozważyć dołożenie panela filtracyjnego lub ewentualnie sump pod akwarium (akwa wtedy z kominem). Jeżeli to nie wchodzi w grę to musisz sprawić sobie jakiś surface skimmer bo inaczej z syfem na powierzchni to będzie walka z wiatrakami.


---------------------------

1100 w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@seb AquaClear ma pompę w której wirnik jest na metalowym trzpieniu. Nie wżarła Ci się sól na trzpień? Morska woda chyba źle współpracuje z metalem?


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatorek, nigdzie nie napisałem że używałem go w morskim:wink, ale skoro o tym mowa to model 300 i 500 (stara specyfikacja) miały wymienne ośki i można było zmienić na ceramiczne.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatorek: nunze nano maja metalowe oski i jakos dzialaja w morskim :D


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@seb Złapałeś mnie, nie byłem zbyt uważny :D

@MateuszD Wiem, że działają, tylko jak długo? Chyba się po pewnym czasie taka ośka zatrze? Ale jeżeli jest możliwość wymiany to spoko. Można się co np. pół roku pobawić w wymianę. Nie powinno być drogo :D

Pzdr


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem pompę PowerFilter 1000, włożyłem wieczorem watę i ciekawy jaestem czy będzie jakiś efekt jak wrócę dziś z pracy.

Pzdr


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.