Skocz do zawartości
Aniu?

bojownik

Rekomendowane odpowiedzi

może jeszcze wymieńcie sie telefonami i umówcie na prywatną pogaduche o bojownikach :D:):D:D:D:D:D:D


40L panel, 160L główny, 22kg LR, Atman AT-203 2000l/h, 2x Marea Stream 2400l/h, A-S 300l/h, odpieniacz AM Midiflotor, 4 x 39W ATI T5, miękkie i twarde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja nie mogę : Doda elektroda na forum ! :D

A teraz serio : skończyłbym mimo wszystko ten z jednej strony może śmieszny, ale i żałosny wątek. Najpierw cześć ludzików myślała (podobnie jak ja) że Aniuś to tez samiec, potem sie okazało to pomyłką. Więc Tobie Aniuś polecam przenieść sie szukać pomocy na forum pl.rec.akwarium Poszukasz w archiwum i znajdziesz. Sam tam ze 3 lata temu pisałem obszerny post o rozmnażaniu bojowników. Ale tutaj i teraz myślę, że pomocy nie otrzymasz. Choćby i dlatego, ze widzę z Twojej strony chęć robienia sobie z nas ...balona (miałem napisać co innego). Po prostu albo zbastujesz albo cześć mądrzejszych osób cię zbojkotuje (jeśli już to niech Ci ktoś napisze na priv co i jak). A przynajmniej ja tak zrobie. Miło nam było Cię poznać :D Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobre...:D


130x70x50 455l 100kg lr, grotech 4pompy, 2x150W 4x54W sciemniane, chłodziarka teco tr10, profilux, redox, Tunze 61000, 6000, mini reddragon 5000l , reddragon bubbleking 200, fr509 ecofos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale sie usmialem az mi lezka poleciala :haha

napewno byla osolona :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już chyba kumam w czym problem Anuś trzyma w jednym akwarium samca a w drugim samiczkę, przy takim układzie oczekiwanie na potomostwo może trochę potrwać, ale do cierpliwych świat należy.Może przysuń akwaria do siebie będzie szybciej:yes


160x60x60 ,sump 100x40x40, deltec hlp 5250,deltec TS1060s, mixer KM500,IKS Aquastar z dodatkami, dozownik aquastar4pro,lampa Arcadia series3-3x250W HQI(BLV14k)+2x80W actinic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pośmialiśmy się, forum nie pasuje, ale odpiszę na temat. Jak masz samca bojownika, to lepiej trzymaj go samego albo z rybami które nie są podobne z wygładu - jest wobec nich agresywny. Jest tez agresywny w stosunku do samic swojego gatunku, może dlatego stara samica zdechła? Jak nie masz dużego akwa to trzymaj je oddzielnie i łącz tylko na czas tarła, później dobrze jest samicę odłowić - często jest już poturbowana i przyda jej się wolne, albo w skutek nowej kłótni małżeńskiej stracisz narybek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważam ,że tylko YOyO i niewiele osób mi coś napisze...ale odpiszę. Spróbuję kilku pomysłów i możliwie prześlę fotkę mojej rybki.Pozdrawiam.:D:):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Aluś - odpiszę Ci jednak dla świętego spokoju, może przestaniesz nam zawracać głowę (wiem, że się mylę :D ).

Nie wiem jakie masz tam akwarium, ale IMO najlepszy będzie zbiorniczek ok. 20 litrowy i nie wysoki ok. 25-30cm, tylko grzałka, bez podłoża. Wstaw dużo roślin - najlepiej sadzonki w plastykowych doniczkach, a na powierzchni koniecznie pistia, wgłębka, ale tak około 3/4 powierzchni aby było zakryte. Mogą być jakieś duże kamienie itp. aby w razie czego samiczka mogła się łatwo schować (czyt. zejść samcowi z pola widzenia). Po to są też i rośliny te w doniczkach. Natomiast te co pływają na powierzchni mają za zadanie być fundamentami budowanego przez samca gniazda z banieczek powietrza. Akwarium musi być koniecznie nakryte szybą, jedynie zostaw z cm na karmienie. W innym przypadku ciężko będzie utrzymać gniazdo w całości (choć samiec pieczołowicie stara się go na bieżąco uzupełniać. Żadnej cyrkulacji i napowietrzania, żadnych filtrów (dlatego też nie przesadzaj z karmieniem - najlepiej ze dwa trzy rob aczki dziennie - mrożona lub żywa ochotka, wodzień). Temperatura wody ok 27- 28 stopni, niestety tylko rybka pływając będzie ją mieszała więc staraj się ustawić grzałkę tak, aby było np. poziomo i ok 5 cm pod powierzchnią wody. Woda ciepła trzyma się powierzchni i chodzi o to aby termostat w odpowiednim czasie wyłączył grzałkę. Jeśli nie ma dużych różnic pomiędzy temp. otoczenia to spoko.

Teraz tak : wpuszczasz swojego samczyka do tego akwarium i niech sobie pływa. Jak będzie w dobrej naprawdę kondycji to zajmie się sam od siebie budowaniem gniazda na powierzchni. Samiczkę musisz mieć gotową do tarła (mam nadzieję, że wiesz o czym mowa :D ) i musi mieć ewidentnie wypukły brzuszek (nie tylko po nakarmieniu. Taką samiczkę wpuszczasz do akwarium z samczykiem i poświęcasz dużo czasu na obserwację co się dzieję. Najpierw będzie oglądanie się..potem zaloty. Tradycyjnie samczyk spuści łomot samicy i ucieknie ona gdzieś w gęstwinę lub za kamień. To akurat normalne i nie martw się, będzie i tak za nim zaglądać co chwilę. Od tej chwili samczyk powinien się na dobre zająć ochoczo budowa gniazda. Będzie wpluwał banieczki do gniazda i co jakiś czas zaglądał gdzie to jest jego partnerka. Jeśli wszystko będzie gotowe to odbędą się gody. Szklane dno po to, aby samiec mógł wyłapać białą ikrę bo nie wszystko uda się mu od razu zebrać i dosłownie wpluć w gniazdo. Nie martw się samcem bo on na pewno nie zje ikry (w przeciwieństwie do samicy. której jeśli samczyk nie odgoni to ona tą na dnie na pewno załatwi na amen :D Po skończonym tarle samica prawdopodobnie znów dostanie łomot i trzeba uważać aby nie odniosła śmiertelnych wręcz ran. Musisz ją delikatnie wyłowić (aby nie naruszyć roślin i nie rozwalić samcowi gniazda. Nie odsuwaj też za dużo szyby, aby nie było zbyt dużej różnicy temperatur, gdyż moment szlak trafi gniazdo. Potem już tylko będziesz obserwować co i jak, co jakiś czas jakaś banieczka powietrza i tak pęknie sama, jakaś ikra wyleci, ale samiec na bieżąco robi z tym porządek. Jak zaczną wylęgać się małe rybki to sytuacja się spotęguje. Co rusz któryś myśli o opuszczeniu gniazda i samiec wyłapuje go i wpluwa do gniazda. Niestety sama musisz uchwycić moment, i gdy już większość rybek się wykluje to musisz odłowić też i samca. Od tej chwili po wyjedzeniu zapasów z woreczka żółtkowego rybki zaczną samodzielne życie. Od rozpoczęcia zauważenia pierwszej larwy (małej rybki) masz kilka godzin czasu na ustawienie hodowli artemii. W dobrych warunkach potrzebujesz 48 godzin na żywy pokarm dla maluchów. Staraj się płukać przed wrzuceniem żywe larwy artemii (np. na siteczku z kawałka rajstop :D. Nie sugeruj się tym, ze artemia będzie z mocno zasolonej wody i nie sól wody z bojownikami :D Oczywiście larwy artemii długo nie popływają w słodkiej wodzie, ale tak czy tak nie rozczulaj sie nad ich losem bo skończą pewnie w pyszczkach głodnych bojowników. Maluchy dobrze karmione rosną w miarę szybko i można przejść na inne pokarmy (oczywiście można od początku karmić suchym mikro itp. ale zasugerowałem najlepszy jako żywy.)

I to by było w skrócie na tyle. Tak tylko mogę póki co pomóc i Tobie - i nam tu na forum :haha Mam nadzieję, że wpadniesz tu i już tylko jednym zdaniempowiesz, że Ci się udało. Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Och1! Dziękuję za radę, na pewno skorzystam. Poinformuję kiedy się uda. pozdrawiam.:yes:yes:yes:yes:yes:yes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aniuś :

No i co? Moje posty!:D

No to co ,ale forum nie Twoje a tylko je zaśmiecasz :con :D


Bylo cos ,a jest nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aniuś :

Każde forum jest do zaśmiecania!!:D:D:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p

Nie wiem co Ty w swojej wypowiedzi widzisz śmiesznego.

Jeśli Twoim celem jest zaśmiecanie forum, to licz się z tym, że możesz dostać bana, i pa pa.


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moderator przyjedzie do Elblaga i zabierze myszke.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich doswiadczen z Bojownikami wynika, ze wieksze akwarium 40-60 l z kryjowkami i chwastami jest lepsze bo po niektore samce bywaja agresywne i zanim para sie "dotrze" samica ma szanse sie ukryc przed nadmierna ich agresja a poza sie zgadzam :) No w wiekszym akwa trzeba troche wiecej szukac lawicy mlodych do karmienia :) Oczywista karmimy pantofelkami na poczatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym polecił wpuścić tego samca bojownika do tych gupików i brzanek sumatrzańskich będzie na co popatrzeć:) ale powiem że temat niczego sobie ale żeby się pośmiać a nie czegoś dowiedziec:) temat powinien iśc do off topica albo zostać usunięty, pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

Jak nic przypomniał mi się jeden gość z przed paru lat na tym forum ...........Taki młody .....Może ktoś go jeszcze PAMIĘTA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mogłem ten wątek przeoczyć:)


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nic przypomniał mi się jeden gość z przed paru lat na tym forum ...........Taki młody .....Może ktoś go jeszcze PAMIĘTA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bingo - o tym samym pomyślałem.... jak mu było? Swoją drogą na to wspomnienie jakaś taka nostalgia mnie ogarnęła :) :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zrobil sie dzial wspomnien, cos w stylu przezyjmy to jeszcze raz:bump1

A tu najciekawszy watek na ogolnym jaki do tej pory znalazlem http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=62625#62625


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.