Skocz do zawartości
Simon

Skosni wprowadzaja prawdziwy wavemaker 4 pomki z kontrolerem?

Rekomendowane odpowiedzi

Simon :

Skalki mocujace Tunze robilo i robi od czasow zanim pojawily sie nano czy Marea wypuscila pierwsze pompy :D

wszyatko pięknie tylko kto ich używa? To jest właśnie moim zdaniem zbędny gadżet. Jak można używać pomp od których tak wiele zależy, ograniczając ich przepływ przez stosowanie owej skałki, a do tago nie mając żadnej kontroli bez wyciągania pompy z owej akałki nad tym czy się nie zapycha itp...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
guliwer777 :
seb :

Mocowanie w skałce maskującej? Tylko nano z tego co wiem. Kompatybilność z profiluxem? Marea z AT Control. Zresztą nie chodzi o to żeby toczyć boje, tylko o to żeby wyrazić swoje zdanie. Ważne że jesteśmy zadowoleni z tego czego używamy i tyle:)

edit: mniejsza o 6 cm w którą stronę? Udało Ci się znaleźć dokładne wymiary obu?

edit2: marea 26W, tunze 11W. Ponad 2 razy więcej, należałoby policzyć ile uda nam sie zaoszczędzić rocznie $ na prądzie, podczas gdy zużycie Marei jest o 15W większe niż Tunze...

Pozdrawiam

seb

Ale to fakt że zużywa 2 razy więcej i już.

Tak znalazłem wymiary na stronach producentów i sklepów.

Jak to zużywa 2 razy więcej i już? Przecież tu chodzi o oszczędność tak? Więc po co robić slabsze pompy skoro nie po to żeby oszczędzać na prądzie? Po to żeby cyferki ładniej wyglądały? Daj linki do tych wymiarów jeśli możesz.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
seb :
Simon :

Skalki mocujace Tunze robilo i robi od czasow zanim pojawily sie nano czy Marea wypuscila pierwsze pompy :D

wszyatko pięknie tylko kto ich używa? To jest właśnie moim zdaniem zbędny gadżet. Jak można używać pomp od których tak wiele zależy, ograniczając ich przepływ przez stosowanie owej skałki, a do tago nie mając żadnej kontroli bez wyciągania pompy z owej akałki nad tym czy się nie zapycha itp...

Pozdrawiam

seb

W żaden sposób nie ogranicza przepływu. Dzięki skałce jej wcale nie widać a o to przecież chodzi. I sie nie zapycha, bo niby czym ?

Skoro nie stosowałeś tego to na jakiej podstawie się w ten sposób wypowiadasz ?


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
guliwer777 :
seb :
Simon :

Skalki mocujace Tunze robilo i robi od czasow zanim pojawily sie nano czy Marea wypuscila pierwsze pompy :D

wszyatko pięknie tylko kto ich używa? To jest właśnie moim zdaniem zbędny gadżet. Jak można używać pomp od których tak wiele zależy, ograniczając ich przepływ przez stosowanie owej skałki, a do tago nie mając żadnej kontroli bez wyciągania pompy z owej akałki nad tym czy się nie zapycha itp...

Pozdrawiam

seb

W żaden sposób nie ogranicza przepływu. Dzięki skałce jej wcale nie widać a o to przecież chodzi. I sie nie zapycha, bo niby czym ?

Skoro nie stosowałeś tego to na jakiej podstawie się w ten sposób wypowiadasz ?

Nigdzie nie napisałem że się zapycha tylko że nie widać czy się zapycha. Jak to czym? Tym czym wloty do pomp bez skałki; glony, itp. a co będzie jeśli między skałkę i pompę wejdzie jakiś zwierzak i padnie? Nie widać a coś nam zasyfia wodę... Używałeś tych skałek?

Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Ty czytasz moje posty czy kogoś innego ?? Napisałem już ze 3 razy że ich używam. A jak zwierzak padnie gdzieś za skałami to będzie to samo.


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
guliwer777 :

Czy Ty czytasz moje posty czy kogoś innego ?? Napisałem już ze 3 razy że ich używam. A jak zwierzak padnie gdzieś za skałami to będzie to samo.

Guliwer, spokojnie:) jeśli ich nie używasz to na jakiej podstawie twierdzisz że nie ograniczają przepływu i że nie mam racji? Co do padliny to używając pomp bez skałki mamy jedną możliwość zaginięcia padliny, mianowicie gdzieś za skałami, używając pomp ze skałką mamy dwie możliwości, padlina między skałami lub w skałce maskującej:wink

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja, przeczytałem że ich NIE używasz:D:D:D ale reszta moich argumentów jak najbardziej aktualna :wink

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem spokojny tylko nie mogę patrzeć jak ktoś wypisuje takie głupoty :D

Ja nie wiem Ty chyba masz problemy z czytanie po polsku :D_o. UŻYWAM TYCH SKAŁEK OD DAWNA.

No a z tym padaniem w skałce czy za skałami to już normalnie nie wiem co powiedzieć.

Generalnie z tego co piszesz wynika że sie wypowiadasz w temacie o którym nie masz większego pojęcia.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory było OK, po Twoim ostatnim poście zrobiło się niesmacznie:con ja Twoich argumentów nie nazywam głupotami, a mógłbym, do tego że źle przeczytałem z uśmiechem się przyznałem, ale chyba tego nie zauważyłeś skoro posądzasz mnie o brak umiejętności czytania... A skoro nie rozumiesz dlaczego jakakolwiek padlina miałaby się "przykleić" do pompy to z kolei ja nie wiem co powiedzieć... A co do ostatniego to używając pomp ze skałkami a wypowiadając sie na temat pomp bez skałek też mógłbym stwierdzić że wypowiadasz sie na temat o którym nie masz pojęcia, mimo to tego nie zrobiłem... Przykre to trochę że wyszło jak wyszło bo nie o to mi chodziło żeby dyskusja na temat wyższości jednych pomp nad drugimi urosła do rangi problemu do tego stopnia że puściły Ci nerwy... Szkoda bo chciałbym sie z Tobą kiedyś np. piwa napić:con

Jeśli poczułaś się urażony czymkolwiek co napisałem, to przepraszam - nie taki był mój cel. Ja ze swojej strony już chyba kończę udział w tej dyskusji bo nie dość że zasyfiliśmy koledze temat to jeszcze wyszedł z tego kwas...:D

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem swój post to nie widziałem że się Twój ukazał. Jak piszę jasno kilka razy to samo potem to jeszcze potwierdzam a Ty piszesz dalej że jest inaczej to już miałem wrażenie że chcesz mnie zdenerwować i robisz to celowo.

Nie możesz napisać że sie wypowiadam w temacie o którym nie mam pojęcia, bo używam zarówno pomp ze skałką jak i bez skałki rożnych firm ale to szczegół :D

Jak bym widział co napisałeś to bym tak nie napisał :D

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Ok!:D pełen szacunek dla Ciebie, bo dowalić potrafi każdy, przyznać się do błędu - niewielu :D Teraz wiem skąd Twoje ciśnienie :D co do pomp to niech każdy używa czego chce bo dyskusja na ten temat nie ma sensu, poza tym Ty możesz powiedzieć dużo więcej na ten temat bo z tego co wiem to już długo prowadzisz morskie, ja zaczynam, to co pisałem to teoria plus naście lat doświadczenia w słodkim. Ale jak napisałem, niech każdy buja wodę czym chce, z gustem jest jak z d*pą - każdy ma swoją:D a co do piwa to mówiłem poważnie. Chyba że... Jakie lubisz? Moje ulubione to Heineken:D A Twoje?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje ciśnienie wynikało z tego, że myślałem iż robisz to celowo ale jak nie to OK :D:)

Ja lubię Królewskie:D:D:D ....Heinekena też :D


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahahahaha:D:D:D:D że niby królewskie rządzi?:D Heineken lepszy!:D:):D

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:D

Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeszcze trochę:D

Fajnie tylko, że temat zostaje i jeszcze inni początkujący będą czytać i to może troszkę irytować mnie też. Jak jeszcze nie było tej serii nanostream, ile lat temu już były prowadzone dyskusje o Mareach, one mają już swoja pozycję ugruntowaną tak jak ta przytaczana Skoda, i wiadomo jaką mają pozycję Turbelle ze skałkami czy bez.

Zapychanie sie pomp cyrkulacyjnych glonami czy padlina w skałce, co to w ogóle jest:) ,jakie glony:), jakieś glony latające po zbiorniku?:D to może powerheada z gąbką, albo watę w sumpie, to są jakieś problemy innego rodzaju w akwarium, w normalnym akwarium morskim nic Ci się nie będzie zapychać, chyba że wapiennymi.

Przede wszystkim płynność regulacji, to nie jest włącz i wyłącz znaczna różnica.

Oszczędność energii niezaprzeczalna.

Porównanie do motoryzacji nie trafione, bo Tunze troszkę ciała dało tylko w nowej serii nanostream, reszta produktów cacy z małymi wyjątkami jak u każdego producenta,nie puścili całej linii nowych produktów tak jak w przypadku VOLVO(akurat jeżdżę) o 6060 dopiero pierwszy raz w życiu słyszałem od tylu lat, ze głośniej komuś chodzi . Oprócz małej wpadki Tunze z Turbelle, gdzie można było bez problemu wymienić na nowe, to na tyle lat mało sie słyszało, wystarczy poszukać w archiwum o Marea.

Chyba Tunze musi mi jakaś działkę odpalić:D, dobra wygońcie mnie stąd:D:D


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarosław właśnie o wapienne glony mi chodziło :D zresztą nieważne :D Jeździsz Volvo, nie masz zastrzeżeń? Czy moze masz wrażenie że za takie pieniądze możnaby oczekiwać więcej? :D

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Volvo to nie będę się tutaj wypowiadał, ale z tymi pompami to ogólnie do każdej można by sie przyczepić I kiedy patrzę na nie w akwarium, to zawsze sobie wyobrażam, że żaden normalny człowiek by ich nie kupił, to trzeba być zapaleńcem, a i tak mam poklejone na stałe do magnesów, wtedy są stabilniejsze. Ale warto mimo wszystko zapłacić więcej i mieć spokój. Też myślałem na Mareą kiedyś, ale wszystkie znaki na ziemi i niebie mówiły kup Tunze, i nie żałuje. I nie tylko ja.

Tylko według mnie powinien sie pojawić następny gracz, żeby mieć alternatywę, Vortechy też fajne, tylko nie można pod kątem dmuchania ustawić, ale ktoś akurat tak może chcieć, Koralie też fajne, ale jeśli chodzi o mocniejsze dmuchanie, no to nie oszukujmy się wiadomo, tylko to kosztuje, i myślę że Chinole, albo kos, kto zleci produkcję w Chinach wykorzysta tą sytuację i wypuszczą coś konkurencyjnego, bo na razie nie widzę konkurencji dla Turbelle. A znów ostatnio myślę o OceansMotions jedna,dwie porządne pompy i hydraulika:)


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2008-04-11 15:24 GMT - #146516 Cytat

Co do mocowania Tunze można na wieszaku. na magnesie i w skałce maskującej, Marea tego nie ma

w skałce? nie ma problemu:D kazda pompa moze miec swoja skałke....:yes,wystarczy zamówic:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
guliwer777 :

Trochę topic zaśmiecamy ale fajnie że Tunze zrobiło taki gadżet do podłączenia akumulatora. Prawdopodobnie zakupię :D

chce cie zapytac ile razy w ostatnim roku braklo ci produ ba jak mieszkalem jeszcze w polsce zdazalo sie to raz moze na 3 lata to po co zawracac sobie glowe akumulatorem


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj przez te braki prądu w niektórych rejonach można osiwieć. Ja mam średnio awarię raz w miesiącu.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wypowiem się na temat braku prądu bo z pompami jeszcze zbytniego doświadczenia nie mam, więc jeśli się mieszka w bloku to brak prądu występuje jak ktoś trafnie zauważył pewnie z raz na 3lata ale jak się mieszka poza miastem tak jak np ja to to zdarza się praktycznie co jakąś mocniejszą burzę lub mocne wiatry co teraz jest coraz częstszym zjawiskiem, przez całą zimę prądu nie było może raz, ale ostatniego lata było sporo burz i przez całe lato prąd wyłączali pewnie z 15 razy na jakieś 4-6 godzin

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to sorki za ten prad i mam pytanko uzywa moze ktos podrobek takich wiem ze cena jest kapitalna, a co do jakosci to moze sie wypowie ktos kto ma

http://cgi.ebay.co.uk/Brand-New-Wave-Maker-for-all-tank-3000L-Hour_W0QQitemZ250235679993QQihZ015QQcategoryZ46312QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.