Skocz do zawartości
Simon

Skosni wprowadzaja prawdziwy wavemaker 4 pomki z kontrolerem?

Rekomendowane odpowiedzi

Control:

1) Flow rate of each pump

Parts included:

1 x Micro-computer

4 x Wave maker pump(28W/max.10000L/H each)

4 x Fasten Pole

4 x Suction cup base

Power:

Voltage: 220V ~ 240V

Tank size recommended:

Max. 600L

to 600l zastanawiajace. Bo jesli sa 4 pompy po 10000l to razem daja max 40 000l wiec wieksze by uciagnelo

Z tego co w aukcji widac to kontroler jest juz bardziej skomplikowany i cos sie powinno dac wycisnac. Za jakies 2-3 tygodnie powinienem zamawiac teraz mam wesele na glowie :D . Jak przetestuje to opisze.

Nazywa sie to na ebayu 4 x Wave Maker + Wave Forml and Power Control System

Cena porazajaca £85 z przesylka czyli ponizej 400zl


180x75x75 + sump 240litrow + fragowe 150x60x20, 2x400W+8x39W, Fragowe 6x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powodzenia ale zbytnio się nie podniecaj:con

ja mam 4 resuny 15000...cienizna


pozdrawiam 900l+450 sump-reaktywacja LPS,SPS kilka rybek,strzykwa,wężowidło, RODI+TDS*2,800W HQI+312W T5,profi2exe pH,mV,mS,,odpieniacz DIY(THCSKIBA),absorber PO4 deltec,refugium glonowe,130 kgLR,BALLING 7*GROTECH ,DSB w głównym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja te resuny tu bardzo dawno temu opisywalem. Mam 2, za TAKIE pieniadze nie narzekam. Mam tez ich powerheady 5000l i tez sa ok zwazywszy ze kosztuja kolo 50zl z dostawa do domu. Oczywiscie np Tunze sa duzo lepsze (tez byly z nimi rozne problemy np z nowymi nano) ale roznica w cenie jest kosmiczna.

Polecam porownac koszt 4 x 10000l (40 000l) z kontrolerem od skosnych i 2 x Tunze 6101 z multikontrolerem ( TS24 2 x 12000 (24 000l). Do TS48 nie porownuje ale power podobny do TS24 powinno toto miec.

400zl vs 3000zl ???

Roznica jest niewielka.


180x75x75 + sump 240litrow + fragowe 150x60x20, 2x400W+8x39W, Fragowe 6x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ja wiem... Może się mylę ale 4 pompy 10000l/h i do tego kontroler.. Za to wszystko 400 zł... Już dawno przestałem wierzyć w cuda... ja bym napewno nie zaryzykował kilku(nastu,dziesięciu) tysięcy żeby zaoszczędzić kilka stówek... Takie oszczędności często się mszczą:con

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem to nie oszednosc kilku stowek, to dwadziescia szesc stowek 2600zl oszednosci


180x75x75 + sump 240litrow + fragowe 150x60x20, 2x400W+8x39W, Fragowe 6x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do tunze może tak, ale moim zdaniem tunze nie jest warte pieniędzy jakie kosztuje. Tańsze i moim zdaniem mniej zawodne - Marea. Zresztą tak jak pisałem wcześniej - ja bym nie ryzykował, każdy robi jak uważa :wink

pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tunze jest wg mnie znacznie lepsza od pomp Marea. Zaawansowanie techniczne, wielość sposobów mocowania, bardzo duży wybór.

Pompy Tunze są zawodne, w jakiej materii ?


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem Pompy cyrkulacyjne Tunze to nadal debeściaki, cisza, spokój i falowanie jakie się chce i już niema teraz tych aluminiowych pudełek przy sterowalnych pompach, jest bardziej estetycznie i baterie podtrzymująca można podłączyć.

Ale spokojnie chwalę bo mam, no nie:D


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie na pisałem że są zawodne, tylko że nie są warte swej ceny. Za takie pieniądze można oczekiwać czegoś co wkłada się do zbiornika, włącza do prądu i... zapomina o jej istnieniu... A nie co rusz pojawiające się posty o reklamacjach bo hałasują, pękają uchwyty, nie startują po zaniku napięcia... Szkoda gadać. Sposoby mocowania powiadasz? Marea ma ich trzy; wieszak na krawędzi ścianki, przyssawki, magnes. Ile ma tunze? Nie zrozum mnie źle, nie atakuję tylko pytam bo nie wiem, wiem natomiast że nie robi na mnie wrażenia w żadnym urządzeniu milion gadżetów, z których zazwyczaj używa się jednego. Czym się różni tunze od marea jeśli chodzi o zaawansowanie technologiczne? Bo też nie wiem:con

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie twierdze ze chinczycy powninni sie zajac uprawa ryzu ..bo fajnie ze robia takie rozne rzeczy i im wiecej ich wyprodukuja tym tansze beda te z ktorych kazdy jest zadowolony


225l+60l sump,6x39W T5,OR 3500,2xMarea 3200,Beast 400p,sterownik skalar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę topic zaśmiecamy ale fajnie że Tunze zrobiło taki gadżet do podłączenia akumulatora. Prawdopodobnie zakupię :D


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak inne modele pompy Tunze się sprawują,ale Tunze 6025 to wielki bubel!!.Najpierw uleciały noski mocujące uchwyt do magnesu.Póżniej pękł uchwyt,a na końcu uleciała ośka:(.Mam również Marea 3200 zakupioną w tym samym czasie co tunze 6025 i chodzi do dziś bez problemów.Dodam że Marea od początku chodziła

ciszej niż Tunze.


90*50*50,sump96l,30kg LR,Deltec AP600,Eheim 1250 obiegowa,cyrkulacja Marea 3200 i koralia evolution 4000,oświetlenie DIY 6*39W,Lajon112,dolewka SP 300,filtr przepływowy diy na absorber fosforanów i węgiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Włodzimierz Bies :

Nie wiem jak inne modele pompy Tunze się sprawują,ale Tunze 6025 to wielki bubel!!.Najpierw uleciały noski mocujące uchwyt do magnesu.Póżniej pękł uchwyt,a na końcu uleciała ośka:(.Mam również Marea 3200 zakupioną w tym samym czasie co tunze 6025 i chodzi do dziś bez problemów.Dodam że Marea od początku chodziła

ciszej niż Tunze.

No i właśnie o to chodzi... Moim zdaniem za takie pieniądze te pompy powinny być niezniszczalne, nie powinno być żadnych ale... Mam kupować trabanta za cenę mercedesa? Mowy nie ma... Ale każdy robi jak uważa:)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej, ale to chodzi o te małe okrągłe pompeczki nanostream Tunze, że takie kiepskie podobno, natomiast wszystkie stare i nadal produkowane pompy Turbelle, to te pompy można powiedzieć że są kultowe, aczkolwiek też się je tuninguje.

Trzeba to rozdzielić żeby nie wyszło, że wszystkie pompy Tunze są do d*py.

Mam nadzieje ze Tunze poprawi błędy w tych nanostream, jeśli mówicie że są i będzie git.


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarosław, ja niczego nie neguję, źle mnie zrozumiałeś. Tunze to legenda, na tych pompach są prowadzone najpiękniejsze zbiorniki świata i chwała im za to. Niemniej jednak, dziwi mnie przekonanie niektórych że wystarczy sobie sprawić Tunze i już będą mieli piękny zbiornik... Druga rzecz jest taka jak już napisałem że wychodzę z założenia że płacić za jakość - tak, płacić za markę - nie. Dlatego Eheim i Marea, a nie Red Dragon i Tunze, może kiedyś zmienię zdanie, narazie jest takie jakie jest. Odwołam się znów do motoryzacji ; Volvo np. niby dobra marka - tak, ale kiedyś, teraz od kiedy zbratali się z GM ich samochody są mega awaryjne, mercedes - legenda, ale mimo tego wypuściła bubel który test łosia przegrał z trabantem... Teraz taksówkarze przesiadają się z merców na auta japońskie, dlaczego? Bo się nie psują a kosztują o połowę mniej za ten sam standard. Dlatego moim zdaniem Marea - nie Tunze... Bo skoro nie widać różnicy...

Pozdrawiam :wink

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do siebie dodam, ze o ile w zaden sposob nie jestem "za" Marea, ani "za" Tunze, to jakoscia Tunze jestem rozczarowany. I nie chodzi tutaj o 6025, po ktorym z miejsca widac, ze produkowane w Chinach. Jak ktos chce "posluchac" trefnego egzemplarza 6060 to zapraszam do siebie - od 3 miesiecy warczy i nie wydaje mi sie juz, zeby mialo sie to zmienic. Zawsze trafi sie bubel, wiec nie przesadzajmy z och i ach nad pompami Tunze. O wiele bardziej podoba mi sie ichnia dolewka :D Szkoda, ze taka droga tylko.

Ja osobiscie chcialbym zobaczyc "na zywo" zbiornik na Vortech'ach z bezprzewodowym kontrolerem do nich.

A co do nowego patentu z Chin - obawiam sie, ze bedzie tak jak z Resun'ami - najpierw duzo szumu, a potem okaze sie, ze bedzie je uzywac niewiele osob.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Marea ma jedną zasadniczą wadę :con ... jest b.duża co nie wygląda estetycznie w akwarium :Dozingoff


Bylo cos ,a jest nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Błazenek :

No Marea ma jedną zasadniczą wadę :con ... jest b.duża co nie wygląda estetycznie w akwarium :Dozingoff

Może i tak, ale w akwariach w których nie ma na co patrzeć, w pięknych akwariach to koralowce i reszta przyciągają wzrok, pompy "giną w tłumie" swoją drogą ciekawe o ile jest większa Marea 6000 od odpowiednika Tunze? Ma ktoś jedno i drugie? Może udałoby się pstryknąć fotkę porównawczą?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chical zobaczyc w akcji Seio Polario - tanie pompy mielace od 20 000 az do 80 000lph w przystepnej cenie 900zl za najmocniejszy model. Byly juz demonstrowane na targach ponad pol roku temu ale nadal sa niedostepne.

Co mnie przeraza ze maja byc mocowane na przyssawkack!?! a co jak sie odczepi?

Z zalet to maja kontroler - karmienie, tryb nocny, jakas tam niby zmienna cyrkulacje choc wyglada ze w stylu Resuna.


180x75x75 + sump 240litrow + fragowe 150x60x20, 2x400W+8x39W, Fragowe 6x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mocowania Tunze można na wieszaku. na magnesie i w skałce maskującej, Marea tego nie ma. Co do zaawansowania technicznego to chociażby kompatybilność z Profiluxem czy fotokomórka. Pokaż mi taką funkcje Tunze która jest tylko gadżetem. Ja mam 2 Tunze 6100 i 6055. Tunze 6100 chodzi od 2,5 roku i chyba czyściłem ją raz przypadkowo przy okazji przestawiania skały. Tunze wprowadziło opcje podłączenia alternatywnego źródła zasilania to też gadżet ? Pompy Marea to takie klocki. Jest falownik Marea ale taki sobie raczej archaiczny.

Wiadomo że Tunze jest znacznie droższa ale jakie daje możliwości.


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
seb :
Błazenek :

No Marea ma jedną zasadniczą wadę :con ... jest b.duża co nie wygląda estetycznie w akwarium :Dozingoff

Może i tak, ale w akwariach w których nie ma na co patrzeć, w pięknych akwariach to koralowce i reszta przyciągają wzrok, pompy "giną w tłumie" swoją drogą ciekawe o ile jest większa Marea 6000 od odpowiednika Tunze? Ma ktoś jedno i drugie? Może udałoby się pstryknąć fotkę porównawczą?

Pozdrawiam

seb

Z tego co podaje producent to Tunze jest mniejsza o 6 cm a co ważniejsze Marea ciągnie ponad 2 razy więcej prądu.


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocowanie w skałce maskującej? Tylko nano z tego co wiem. Kompatybilność z profiluxem? Marea z AT Control. Zresztą nie chodzi o to żeby toczyć boje, tylko o to żeby wyrazić swoje zdanie. Ważne że jesteśmy zadowoleni z tego czego używamy i tyle:)

edit: mniejsza o 6 cm w którą stronę? Udało Ci się znaleźć dokładne wymiary obu?

edit2: marea 26W, tunze 11W. Ponad 2 razy więcej, należałoby policzyć ile uda nam sie zaoszczędzić rocznie $ na prądzie, podczas gdy zużycie Marei jest o 15W większe niż Tunze...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skalki mocujace Tunze robilo i robi od czasow zanim pojawily sie nano czy Marea wypuscila pierwsze pompy :D


180x75x75 + sump 240litrow + fragowe 150x60x20, 2x400W+8x39W, Fragowe 6x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jesteś źle poinformowany (żarcik) :D Ja mam skałkę do 6100 i są już od bardzo dawana. Tylko jakie możliwości daje AT Control z Mareą- niewielkie. Pewnie że nie o to chodzi ale pompy Marea można porównać z Resunem albo coś tego typu. Porównywanie Tunze i Marei to tak jak porównanie Skody Fabii i Audi A8 :D

P.S. Skoda Fabia to fajny samochód podobno niezawodny itp. Nie mam nic do Skody, chodziło mi o różnice klas :D


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
seb :

Mocowanie w skałce maskującej? Tylko nano z tego co wiem. Kompatybilność z profiluxem? Marea z AT Control. Zresztą nie chodzi o to żeby toczyć boje, tylko o to żeby wyrazić swoje zdanie. Ważne że jesteśmy zadowoleni z tego czego używamy i tyle:)

edit: mniejsza o 6 cm w którą stronę? Udało Ci się znaleźć dokładne wymiary obu?

edit2: marea 26W, tunze 11W. Ponad 2 razy więcej, należałoby policzyć ile uda nam sie zaoszczędzić rocznie $ na prądzie, podczas gdy zużycie Marei jest o 15W większe niż Tunze...

Pozdrawiam

seb

Ale to fakt że zużywa 2 razy więcej i już.

Tak znalazłem wymiary na stronach producentów i sklepów.


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.