Skocz do zawartości
Magdalena7

Jaki odmulacz

Rekomendowane odpowiedzi

No tak..odpieniacze, miksery itp skomplikowany sprzęt;)

A ja staję przed dylematem w jaki odmulacz się zaopatrzyć. Ma mi służyć przy podmianach wody oraz na samym początku do odessania zalegającego brudu ( już nieco piachu i śmieci ze skały wyleciało) Jakie urządzonka tego typu polecacie? Moje akwa ma 126 litów 80*40*40


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Bialoglowe...kiedys kupowalem pare roznych odmulaczy i zaden z nich nie byl za dobry...najlepszy chyba aquarium system,ale mial nedzna pompe.Teraz sie w odmulacze nie bawie,wzialem powerhead'a jakies 6000l/h z jednej strony rurka do odkurzania z drugiej na wylocie podkoszulka na gumce,ktora wszystko zatrzymuje...dzieki sile powerhead'a bardzo szybko i wydajnie udaje mnie sie odkurzac dno.Przy sprzataniu akwa wlaczam tego powerhead'a na godzine i woda jest krystaliczna,szybko zasysana przez te pompe...mozesz uzyc ponczochy,nawet lepiej.Moge sie tak bawic bo nie mam podloza,jezeli bede mial pomysle nad slabsza pompa,do tego nadaje sie dobrze aquarium system,ale skaly tym nie wyczyscisz...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magda,

przede wszystkim pomyslalbym o znacznym zwiekszeniu cyrkulacji.

Zrob taki mlyn, zeby prawie nic nie opadalo na dno, tylko tak dlugo sie mielilo az wpadnie do panela. Tam, jak Ci sie przypomni, wsadzisz koncowke weza i sciagniesz cala wode z brudem, robiac rutynowa podmianke.

Doloz pompe i to silniejsza niz masz dotychczas, a nie odmulacz.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Magdalena7 masz tylko 5kg zywej skaly,nie sadzisz ze to kropla w morzu,i 48w swiatla to tez malo.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, wiem...niebawem dojdzie jakaś marea albo coś w tym stylu (3200)jak się pojawi jakaś okazja na "targowisku":D Chociaż ta moja marea nie jest taka cichutka wcale- dość uciążliwie brzęczy.

A światło hmm na czas dojrzewania akwa chyba wystarczy te 48 W...a później dla ryb i miękkich "cieniolubnych" koralowców może też będzie w sam raz? Chociaż owszem pewnie przydałaby się jakaś aktynika:dozingoff

Skały też kilka kg planuję dokupić ale max do 10 kg- nie chcę mieć zawalonego akwa. Nawiasem mówiąc ta żywa jakoś mało życia ujawniła do tej pory, 0 kraba 0 robaków..trochę glonów wapiennych i martwe pozostałości "czegoś"

Icebreg-dzięki za odpowiedź wyczerpującą, jednak po przemyśleniu zamówiłam najtańszy najzwyklejszy odmulacz za....6 zł..a zaoszczędzone fundusze przeznaczę na skałę. :)Pozdro


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam takiej pompki elektrycznej (na baterie) do wyciągania fusów w gąsiora po winie....:D Do kupienia np. w Leroy Merlin. Świetnie się sprawdza np przy czyszczeniu sumpa. Polecam!


585L 150X60X65, pompy:Deltec 5250, Deltec 4745, Tunze Turbelle stream 6200+kontroler 7091, GroTech III NG, Aqua Medic Aquaniveau, Lampa Aqua Medic Ocean Light T HQI BLV 10k 2x150W 2x54W T5 Sylvania Coralstar, RO+DI, Odpieniacz Deltec AP600, Kalkmixer Deltec, Filtr fosforanowy Deltec FR509, Chłodziar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.