Skocz do zawartości
magu

Artemia, hodowla w głównym zbiorniku - teoretycznie.

Rekomendowane odpowiedzi

Od dość dawna zajmuje się akwarystyką słodkowodną a kilka miesięcy temu postawiłem swój pierwszy zbiornik morski. Moja nano rafa ma 147l i jest w fazie dojrzewania. Nie mam żadnych ryb a jedynie kilka ślimaków turbo i jedną krewetkę. To tak tytułem wstępu, a przechodząc do meritum... Mam nadzieje w najbliższym czasie zasiedlić zbiornik dwoma błaznami i zapewne będą problemy z karmieniem. Zostało mi sporo artemii więc postanowiłem ją wykorzystać w akwarium morskim i tu podrapałem się w głowę bo przecież larwy solowca bez problemu powinny przeżyć w morskiej wodzie, a pewnie i warunki ich rozwoju będą o niebo lepsze niż w słoiku. Wylęg przeprowadzę w słoiku (z uawgi na niepożądane skorupki) jednak larwy wrzucę do głównego zbiornika.

dlaczego?..

- po wprowadzeniu do zbiornika ryb przez jakiś czas będą miały żywy pokarm

- jeżeli artemii spodobają się warunki w zbiorniku to zacznie się rozmnażać (żyworodnie), będę miał co obserwować :D

- artemia żywi się planktonem roślinnym, okrzemkami, sinicami, tego w zbiorniku nie brakuje więc zachodzi uzasadnione podejrzenie że te małe bezkręgowce pomogą w walce z glonami

Temat jest dość kontrowersyjny, więc chciałem poznać Wasze zdanie.

Atremia jest "pokarmem" wysokobiałkowym co w przypadku masowego pomoru może zdestabilizować zbiornik, czy mam racje? Czy warto spróbować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie licz na to:) Arthemia chyba nie rozmnaza sie zyworodnie, a jaja maja jakis tam okres spoczynku, a w tym czasie zdazy je 10 razy przemielic:D Lepiej zalozyc kolo baniaka male refugium z glonami i ogladac jak drobne robactwo wpada do baniaka.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim zbiorniku co kilkanascie dni mam tarlo krewetek, larwy maja ok 3-4mm dlugosci i po godzinie praktycznie nie ma po nich sladu. wszystko ginie w pompach i odpieniaczu, czesc wpada w korale, nie sadze zebys larwy artemii obserwowal w zbiorniku glownym dluzej niz ja mam okazje zaobserwowac larwy krewetek.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lysmata amboinensis i wurdemanni w sumie 5 sztuk, wszystkie po kolei nosza ikre (sa zmienno plciowe) kiedys mialem okres , ze w ciagu tygodnia mialem chyba 3 wyklucia larw, jedno udalo mi sie nawet sfilmowac po godzinie czajenia sie z latarka w reku.

kiedys wrzucilem fotki w dziale o rozmnazaniu :

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=11578 .


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nowy_zarażony :

Nie licz na to:) Arthemia chyba nie rozmnaza sie zyworodnie...

Kiedyś sporo czytałem na ten temat i wydawało mi się że artemia w sprzyjających warunkach rozmnaża się żyworodnie, teraz faktycznie sprawdziłem: "Dorosła samica solowca składa około 300 jaj w ciągu czterech dni. Jeśli warunki są korzystne wówczas następuje rozwój zarodków i z zapłodnionych jaj wylęgają się naupliusy (pierwsze stadium larwalne zwane też instar I). Wówczas mamy do czynienia z jajożyworodnym typem rozmnażania, gdyż samica uwalnia do wody już wyklute larwy." Czyli oboje mieliśmy trochę racji :D tak czy inaczej jest co obserwować. A tak btw. postanowiłem zaryzykować, eksperyment sie zaczął, artemia w baniaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HM...

temat na czsie

no więc dzisiaj wykluły mi się larwy solowca (gotowa mieszanka soli i jaj za 4 zł) wlałem to wszystko do baniaka - ryby i korale miały radoche ale!!!

larwy padły w kilka sekund dlaczego??? ponieważ artemia nie znosi jodu a i zasolenie jest zupełnie inne.

artemia żyje w słonych jeziorach a nie morzach

a i odpieniacz wywali takie larwy w pare godzin, gdyby to był dobry pomysł to mielibyśmy rajskie życie i każdy już dawno by tak robił

pozdrawiam:|


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie do dziś w panelu pływa dojrzała już artemia, która uchowała się z ostatniego ponad pół roku temu skarmiania, najdziwniejsze jest to, że jest bardzo różnych rozmiarów czyli są osobniki duże i całkiem skoro maluchów...


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie tak sobie pomyslalem czytajac post LUK4344 , ze pad jego artemii byl bardziej spowodowany różnica w parametrach pomiedzy woda w ktorej artemia sie wylegla, a woda w akwarium. a u Ciebie Ewa, jesli w panelu nie ma sztormu cyrkulacyjnego to artemia ma prawo sie uchowac.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, moja artemia niestety nie uchowała się, więc eksperyment wyszedł raczej słabo, padłem w przedbiegach. Prawdopodobnie larwy zostały wybite przez odpieniacz i pompy, w każdym razie kiedy wróciłem po pracy do domu, w zbiorniku larw było bardzo mało a i te co zostały nie były specjalnie ruchliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.