Jump to content

magu

Klubowicz
 • Content Count

  1078
 • Joined

 • Last visited

6 Followers

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.magu.pl

Informacje o profilu

 • Imię
  Marcin
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Skarżysko-Kamienna
 • Akwarium
  300

Recent Profile Visitors

6514 profile views
 1. Hej, ten czujnik nie zadziała ze "starą" AQmą, nada się do nowej z WiFi.
 2. Pewnie Twój router przydziela co jakiś czas sterownikowi inny adres IP, ustaw go na sztywno w konfiguracji sterownika. W poniedziałek będzie nowy soft, wraz z nowym schematem.
 3. Hej, tu można pobrać sofcik:https://magu.pl/sterowniki-do-akwariow/wifi-sterownik-oswietlenia-aqma-wifi-led-control/ Dodatkowo, w sterowniku pojawiła się funkcja obsługi chłodzenia, wraz z histerezą. Są też trzy profile oświetlenia np. do aklimatyzacji czy zdjęć. Na dodatek istnieje możliwość włączenia automatycznej zmiany profili, umożliwia to tworzenia bardzo skomplikowanych schematów oświetlenia. Każdy z kanałów ma wówczas możliwość "przejścia" przez trzy pełne cykle wschód - zachód. Edit: Jeszcze simple dashboard, czyli wszystkie kanały na jednym ekranie. Oczywiście też można powyłączać nieużywane. Można wmontować w lampę (albo gdzieś koło akwarium) stary telefon/tablet, który będzie wyświetlał stan pracy wszystkich kanałów. Taki bardziej bajer ale może się przyda.
 4. Na razie będzie trzeba samemu poskładać. Jutro wrzucę schemat. Do kupienia będzie jak się "wygrzeje" u testerów. Pewnie z miesiąc zejdzie. Chyba że chcesz potestować, poklikać i podzielić się opinią. To na pw.
 5. Cześć! Obiecywałem od dawna, w końcu się urodził... Nowy sterownik LED po WiFi. Testy trwają już ze dwa miesiące, a obecnie trafił nad zbiorniki. Jeżeli nie będzie jakiegoś babola, którego przegapiłem to w przyszłym tygodniu zarówno soft jak i schemat będzie do ściągnięcia. Graty potrzebne w wersji bardzo podstawowej to: ESP32, RTC3231, stabilizator i kilka rezystorów. Funkcjonalności: 8 osobno sterowanych kanałów PWM. Każdy z kanałów może pracować w trybie manualnym, lub automatycznym. Konfigurować można: nazwę kanału, godzinę włączenia, wyłączenia, długość wschodu i zachodu słońca, a także minimalny i maksymalny procent mocy z jakim ma pracować kanał. Dodatkowo można wybrać kolor który będzie go reprezentował na panelu głównym, jak również dwa zakresy czasowe oświetlenia nocnego i jego moc. W przypadku zakupienia driverów z "odwrotnym" sterowaniem (podając masę na pin sterowania driver daje pełną moc) można to załatwić jednym kliknięciem "Odwróć". Oczywiście całość jest responsywna i dostosowana do wyświetlania na urządzeniach mobilnych. Trzy kanały dla przekaźników SSR (7 V - 12 V). Kanały te pracują jako timery z możliwością konfiguracji czterech zakresów czasowych załączenia. Sterowanie załączeniem wentylatorów na podstawie temperatury lampy. Sterownik może pracować jako Access Point lub jako klient podłączony do domowej sieci WiFi (konfiguracja zalecana). Możliwe jest również ustawienie statycznych adresów IP. Możliwe jest jednoczesne korzystanie z interfejsu przez kilku użytkowników. Zmiany reprezentowane są ze skutkiem natychmiastowym (u wszystkich podłączonych użytkowników) bez konieczności odświeżania strony. Teraz po co to jest? Sporo szukałem przyzwoitego wyświetlacza do DIY, ceny są duże a jakość średnia, a już żeby był dobry dotyk itp... Ciężka sprawa. Przydałoby się coś co połączy się z domową siecią WiFi, wyświetli interfejs, w tym przypadku stronę internetową no i żeby może jeszcze miało dotyk... Mam kilka takich urządzeń w szufladzie i pewnie większość z Was też :). Interfejs główny ma możliwość ukrycia nieużywanych kanałów. A wygląda tak: I Przekaźniki SSR (np. do świetlówek na 230 V). Dodatkowo: Aktualizacja oprogramowania z poziomu interfejsu, po WiFi bez konieczności podłączania kabli. Całość oprogramowania i skrypty są "na" sterowniku, nie potrzeba dostępu do Internetu. Sterownik współpracuje z inteligentnym domem, możliwe jest korzystanie z API (właśnie je opisuje), aktualnie opracowałem spięcie z Home Assistant, też to opiszę. Pomysł mam taki aby moc niektórych kanałów ustawiała się zależnie od nadprodukcji z PV. Szkoda te waty tracić. Poza tym są trzy kanały SSR, które umożliwiają włączenie bardzo dużych obciążeń (230 V), co też może się przydać. To tyle co przychodzi mi do głowy, ale pewnie o czymś zapomniałem :).
 6. Przy takiej zmianie w kodzie, po włączeniu pompy program zrobi sobie przerwę na 4 sekundy. Więc teoretycznie będzie OK, bo pompa będzie dolewać przez minimum 4 sekundy. Jednak zatrzymanie działania programu na tak długo spowoduje że wewnętrzny kontroler watchdog uzna, że sterownik przestał wykonywać swoje zadanie i go zresetuje. Generalnie sterownik musi co 4 sekundy dać znać że żyje inaczej jest resetowany. Więc proponuje zmniejszyć ten czas, bo akurat wartość 4000 jest dość niefortunna. Takie rozwiązanie zadziała w starszych wersjach Arduino, które mają stary bootloader, bo tam implementacja watchdoga nie działa.
 7. Hej, jeżeli to ma być do pasków ledowych, to lepiej zastosować tranzystory mosfet. Będą zmierzchy, świty itp.
 8. Dzień dobry. Firma jest zamknięta do 13.05.2020, realizujemy jedynie serwisy. Bardzo przepraszam, obecna sytuacja zmusiła mnie do zajęcia się zupełnie innnymi sprawami. Zapraszam do kontaktu po tym terminie, na pewno pomogę. Pozdrawiam: Marcin Grunt
 9. Najlepiej na zaciskach pompy. Zaporowo, czyli "paskiem" do plusa.
 10. Hej, jeżeli sterownik składasz sam, to albo przez tranzystory, albo przez Darlingtona. Gotowy moduł sterujący masz tu
 11. Bez płytki, bezpośrednio do mikrokontrolera nie ma opcji. Trzeba zastosować element wykonawczy. Najprościej tranzystor.
 12. Niezły pająk :). Sterownik to też zdaje się gołe Arduino bez reszty gratów. Ale to wszystko jest do ogarnięcia, ale bez płytek to trzeba będzie pomierzyć. Druga sprawa, wysyłałem Ci niedawno soft do pracy z driverami o odwrotnym sterowaniu, a z tego co pisałeś wcześniej w specyfikacji masz napisane "Zwarcie do masy ogranicza prąd do 0mA", czyli działają "normalnie", więc powinien być standardowy soft. Ale to też nie jest przyczyną upalania driverów. Zróbmy tak... Skombinuj jakiś miernik i zadzwoń do mnie 509 711 497 (spokojnie do 23:00 możesz dzwonić), powiem Ci co i jak posprawdzać, żeby znaleźć przyczynę palenia driverów. Edit: "...drivery zamocowałem do radiatora na klej termo-przewodzący i podkładkę metalową 2mm" - to raczej nie jest najlepszy pomysł, przecież taka podkładka przewodzi prąd, szczęście że wszystkie Ci nie poleciały. Co do połączeń PWM, które narysowałeś, w sensie logicznym oba są identyczne i prawidłowe.
 13. Podeślij możliwie dokładne zdjęcie układu.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.