Jump to content

magu

Klubowicz
 • Content Count

  1073
 • Joined

 • Last visited

6 Followers

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.magu.pl

Informacje o profilu

 • Imię
  Marcin
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Skarżysko-Kamienna
 • Akwarium
  300

Recent Profile Visitors

6094 profile views
 1. Przy takiej zmianie w kodzie, po włączeniu pompy program zrobi sobie przerwę na 4 sekundy. Więc teoretycznie będzie OK, bo pompa będzie dolewać przez minimum 4 sekundy. Jednak zatrzymanie działania programu na tak długo spowoduje że wewnętrzny kontroler watchdog uzna, że sterownik przestał wykonywać swoje zadanie i go zresetuje. Generalnie sterownik musi co 4 sekundy dać znać że żyje inaczej jest resetowany. Więc proponuje zmniejszyć ten czas, bo akurat wartość 4000 jest dość niefortunna. Takie rozwiązanie zadziała w starszych wersjach Arduino, które mają stary bootloader, bo tam implementacja watchdoga nie działa.
 2. Hej, jeżeli to ma być do pasków ledowych, to lepiej zastosować tranzystory mosfet. Będą zmierzchy, świty itp.
 3. Dzień dobry. Firma jest zamknięta do 13.05.2020, realizujemy jedynie serwisy. Bardzo przepraszam, obecna sytuacja zmusiła mnie do zajęcia się zupełnie innnymi sprawami. Zapraszam do kontaktu po tym terminie, na pewno pomogę. Pozdrawiam: Marcin Grunt
 4. Najlepiej na zaciskach pompy. Zaporowo, czyli "paskiem" do plusa.
 5. Hej, jeżeli sterownik składasz sam, to albo przez tranzystory, albo przez Darlingtona. Gotowy moduł sterujący masz tu
 6. Bez płytki, bezpośrednio do mikrokontrolera nie ma opcji. Trzeba zastosować element wykonawczy. Najprościej tranzystor.
 7. Niezły pająk :). Sterownik to też zdaje się gołe Arduino bez reszty gratów. Ale to wszystko jest do ogarnięcia, ale bez płytek to trzeba będzie pomierzyć. Druga sprawa, wysyłałem Ci niedawno soft do pracy z driverami o odwrotnym sterowaniu, a z tego co pisałeś wcześniej w specyfikacji masz napisane "Zwarcie do masy ogranicza prąd do 0mA", czyli działają "normalnie", więc powinien być standardowy soft. Ale to też nie jest przyczyną upalania driverów. Zróbmy tak... Skombinuj jakiś miernik i zadzwoń do mnie 509 711 497 (spokojnie do 23:00 możesz dzwonić), powiem Ci co i jak posprawdzać, żeby znaleźć przyczynę palenia driverów. Edit: "...drivery zamocowałem do radiatora na klej termo-przewodzący i podkładkę metalową 2mm" - to raczej nie jest najlepszy pomysł, przecież taka podkładka przewodzi prąd, szczęście że wszystkie Ci nie poleciały. Co do połączeń PWM, które narysowałeś, w sensie logicznym oba są identyczne i prawidłowe.
 8. Podeślij możliwie dokładne zdjęcie układu.
 9. Brak wspólnej masy? Driverów nie można łączyć szeregowo. Sterownik ma maksymalne napięcie pracy 12 V, powinien być zasilony przez przetwornicę. Przy 24 V też będzie żył, ale będzie się grzał.
 10. Tak, trzeba podciągnąć do +5 V przez rezystor.
 11. Najprościej mówiąc częstotliwość określa jak często sterownik może zmienić stan na pinie sterującym. W tym przypadku albo 490, albo 980 razy w ciągu jednej sekundy. Teoretycznie człowiek jest w stanie zobaczyć zmiany w okolicy 60 Hz, powyżej 100 Hz zmiany praktycznie nie da się zobaczyć gołym okiem. Jeżeli chodzi o drivery, które działają odwrotnie to (cytat ze strony https://magu.pl/sterowniki-do-akwariow/sterownik-oswietlenia-led-aqma-led-control/ ): "Jest możliwe sterowanie przetwornicami, które działają odwrotnie. Gdy dostają maksymalne wypełnienie to wyłączają diody a przy wypełnieniu równym zero sterują diody pełną mocą (ostatnio sporo takich przetwornic na rynku). Jeżeli trafiła się taka przetwornica, należy zmodyfikować w „Ustawieniach” zmienną pwmXInvert z false na true (gdzie X to numer kanału). Całość dla kanału pierwszego powinna wyglądać tak (w przypadku samodzielnej kompilacji): boolean pwm1Invert = true;" Jeżeli będziesz potrzebował zmodyfikowany soft w wersji > 4.0.0, to napisz na PW, przygotuje Ci wsad wgrywany za pomocą AQmaUpdatTool.
 12. Sterownik testuje z MeanWellami, z nimi działa zawsze. Napisz do producenta driverów. Być może potrzebują mniejszego rezystora na pull-down. Teraz sterownik ma rezystancję podciągu go gleby w zakresie od 10 do 20 kΩ (zależnie od wersji). Jak będziesz miał jakieś info, to daj znać na PW, napiszę Ci co trzeba zmienić aby być zgodnym ze specyfikacją Twoich driverów.
 13. Spoko, zworka jest zawsze ustawiona na poziom niski. Dotykać ją trzeba tylko wtedy, jeżeli drivery działają odwrotnie (jak dostają 0 % to świecą pełną mocą a przy 100 % są wyłączone). W przeciwnym wypadku nie trzeba nic robić.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.