Skocz do zawartości
magu

Parametry wody, laboratoryjne - HELP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dziś udało mi się uzyskać wyniki badań wody z mojego zbiornika. Badanie zostało przeprowadzone w labolatorium zajmującym się badaniem czystości wód.

Jednak wyniki dot. przewodnictwa i twardości nic mi nie mówią bo są wyrażone w bardzo dziwnych wartościach (przynajmniej dla mnie). Czy ktoś z szanownych grupowiczów może mi podpowiedzieć w jakich to jest jednostkach i jak to sie ma do warunków w moim zbiorniku?

Twardość - 10700

Przewodnictwo - 66830

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i żadnej literki przy tym nie napisali ?


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyniki testów dostałem telefonicznie od osoby trzeciej i niestety były one w takiej postaci jak wyżej.

jeżeli chodzi o twardość to w sieci znalazłem że może to być wyrażone w caco3/l jednak i tak niewiele mi to mówi.

oczywiście dostałem troche wyników o których nie wspomniałem:

żelazo - brak

azotyny - brak

azotany - brak

amoniak - brak

Ph - 8

Co też jest dziwną sprawą bo zbiornik ma 3 miesiące i jest w nim sporo glonów, ale wine za takie wartości zwalam właśnie na glony które konsumują wszystko co złe w baniaku, rozwijając się przy tym w najlepsze.

Przypomniało mi się coś co może być pomocne. Przy twardości normą jest mniej niż 500, natomiast przy przewodnictwie 2500. Może ktoś wpadnie o co chodzi.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to labolatorium jest przygotowane na badanie wody słonej? Czy z pełną świadomością przyjeli solankę do testów? Pytam się bo w Polsce jest niewiele labolatoriów robiących takie pomiary - można chyba policzyć je na palcach jednej ręki.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej wyspecjalizowani w badaniu solanki nie są, ponieważ badają przydatność wody do spożycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rebciu utrafil w sedno sprawy. Badania takich laboratoriow, ktore nie maja do czynienia z woda slona sa bezwartosciowe i nie warto sobie ich wynikami zawracac glowy :D

Lepiej jest samemu testowac dobrymi testami lub jak to Rebciu zrobil, najpierw dowiedziec sie, ze dane laboratorium bada rowniez slona wode. Testy do wody slodkiej zbyt mocno przeklamuja wyniki.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.