Skocz do zawartości
AquaManiac

Urządzamy mieszkanie :)

Rekomendowane odpowiedzi

Na pierwszy ogień idzie kuchnia.

Wzor, material i kolory juz wybrane, plytki, blat i temu podobne pierdoly takze, teraz czas na to co tygrysy lubia najbardziej: urzadzenia AGD :D. Nie ukrywam, ze licze iz podzielicie sie drodzy Koledzy a zwłaszcza Kolezanki, swoja wiedza i doswiadczeniami z biednym kuchennym nowicjuszem, przytloczonym nieco szeroka oferta rynku. Troche czytam i ogladam, wiec zarys sie juz niejaki pojawil. Z pewnych wzgledow jestem ograniczony wylacznie do sprzetu produkcji niemieckiej. Calosc ma sie zamknac w ok. 5000 Euro, piekarnik i plyte planuje Miele, mam dobra cene na Miele i w sumie myslalem zeby sie nie obcyndalac i kupic pelne wyposarzenie Miele, co jest moim marzeniem, niestety nie zmieszcze sie w ww. kwocie, wiec trzeba pojsc na pewne kompromisy. Tak wiec lodówę chce wolnostojaca, w optyce stali szlachetnej, co najmniej 185cm ale raczej 200, upatrzylem sobie taką:

http://www.maximedia.pl/?c=lodowki&p=aeg_santo_86378kg

ale jesli polecacie cos innego w podobnej cenie to gotowy jestem to rozwazyc. Teraz zmywara do zabudowy: tu jestem kompletnie zielony, ale zdaje sobie sprawe ze to dosc wrazliwe urzadzenie, z wieloma czesciami mechanicznymi itd... wiec logika podpowiada ze tutaj nie ma co za bardzo oszczedzac, wiec pytanie: brac Miele czy sie nie wyglupiac i inwestowac w jakies AEG, Siemens, Bosch... na co zwracac uwage? No i zostaje nam okap, ale tu przyznaje sie bez bicia ze sie kompletnie nie znam, wiem tylko ze wyglac ma tak:

http://www.mizar.pl/AEG/8954

czyli "w prostocie sila", nie musi miec tego paska czarnego, ale musi byc kanciasty jak powyzszy, szerokosc chyba 70 cm, bo plyta bedzie 60-tka.

Pomozcie, bo ja sie musze niedlugo zdecydowac :D a z tego co czytam w necie i ptyam w sklepach to obraz wylania mi sie nieco zamazany: kazdy chwali co innego... wiec moze opinia paru morszczakow mi pomoze :D


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia....kuchnia..

Więc z mebli proponuję kredens..szafkom mówię stanowcze NIE ( aczkolwiek sama mam i mieć będę bo miejsca na kredens brak:):D

A stół np..dałabym ciemny dębowy (jak marzyć to marzyć)duży, prostokąntny. No i baa spiżarnia przy kuchni i tam lodówka i takie tam ...drobiazgi;):D

To się rozmarzyłam....ale może inni podpowiedzą coś konkretnie zwłaszcza w kwestii AGD:D


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stol faktycznie bedzie ciemny, i blat w kuchni to tez bedzie ciemne drewno... niestety.... zona sie uparla, to co ze drewniany blat ma same wady, jest ladny i pasuje do koncepcji :D no ale to poniekad moja wina bo ja jej wcisnalem to ciemne drewno bo chcialem lazienke w japonskim stylu, ale nie przewidzialem ze Ona bedzie chciala teraz miec wszedzie ciemne drewno :D Co do spizarni to bedzie w piwnicy, tez wolalbym kanciape przy kuchni ale nie wyszlo...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maniac

Popatrz na te lodowki amerykanskiego pokroju, dwudrzwiowe, jakies 1,2m szerokie, gdzie po jednej stronie jest zamrazarka, a po drugiej lodowka. Czesto w drzwiach tej lodowkowej czesci sa male drzwiczki i za nimi barek. Polecam :D

Niekoniecznie z wlasna produkcja lodu - tam trzeba extra przylacze do wody itd. Sa tez z wbudowanym telewizorem - te sa chyba po to, zeby dzieci chetniej jadly w kuchni.

Moja jest firmy "LG".

Sa w Ebayu i wcale nie drozsze niz ta ze zdjecia.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani tez myslalem o lodowce side-by-side ale... chyba jest po prostu za duza, nie potrzebujemy takiego wielkiego zamrazalnika, mysle ze taka 200cm zwykla lodowka spokojnie nam wystarczy: osobna komora na miesko, osobna na serki, na górze stojaczki na butelki, 3 szuflady w zamrazalniku... spokojnie nam wystarczy. Druga sprawa, to to ze taka wielka dwudrzwiowa krowa zdominowalaby nam wizualnie kuchnie, moze gbyby kuchnia byla troche wieksza to kto wie... ale raczej zostane przy zwyklej jendodrzwiowej lodowce.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej Aqua,

my juz po zakupach jakies 2 miesiace temu calego saprzetu do kuchni.

co do plyty i piekarnika to ci nie odp czy to dobry sprzet bo ja za poradakolegi z branzy wybralem sprzet firmy amica.glownie tylko z uwagi na serwis.twierdzil zeplyta indukcyjna i takma bebechy takie jak wiekszosc plyt tylko sama plyta jest indywidualna.co do piekarnika to tez wzialme taki co on sam kupil z pol roku wczesniej i zadowolony.

lodowka to boscha kgn36a60 185 cm.lodowki to szukalem 3 tyg zeby nam odpowiadala.aha mala uwaga to ze na stronie podaja szeroksoc glebokosc np 65cm moze sie mijac z prawda.najlepiej isc do sklepu z miara i samemu pomierzyc zeby nie bylo pozniej zonka.wspomniana lodowka boscha wlasnie wsklepie okazala sie miec szerokosc59,5cm:-)

co mnie odpowiadalo bo wlasnie taka wneke mielismy pozostawiona.a lodowka fajna bo ma wszystko co powinna nofrost dla chlodziarki i zamrazalki,komora zero stopni i o kontrolowanej wilgotnosci.oraz po otwarciu wlancza sie wiatrak ze schladzawnetrze.i jakie super chlodzenie i mrozenie.no i klasa A+.

zmywarka to wez taka co mozna dac polowe wsadu w razie czego.i zeby miala temp 75st program.bo wiem ze sa takie co maja max 60 st tych niby nie polecaja bo jakmasz cos mocno przypalone-ponoc to nie zmywaja juz tego.ale nie wiem bo nie mialem takiej.

a co do okapu to moim zdaniem raczej kieruj sie wydajnoscia i wygladem.na dobra spraweco moze sie tam zepsuc?tylko silnik jak w kazdym.

moze cos pomoglem.

pozdro i trafnych wyborow.wiem ile czasu to zajmuje i jakie dylematy czlowiek ma wiec im predzej tym szybciej bedziesz mial problem z glowy.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Maniac :D, trochę przerobiłem temat lodówek, podobnie jak @Stani marzyła mi się "side-by-side", jeśli ma się swobodę finansową to szukasz po takich markach jak Bosh, Siemens lub mniej znanych na naszym rynku, ja jednak miałem określony budżet i dzięki niemu kupiłem idealny produkt spełniający mmoje wyganania

- nie wybrałem side by side, bo wbrew pozorom lodówka duża z zewnątrz w środku okazuje się niepraktyczna, moja żona z zawodu jest technologiem żywienia więc lodówkę mamy zawsze pełną różnych potraw :D, o zamrażalce już nie wspomnę lwią część zajmuje kostarka, w niektórych firmach czy modelach bardzo głośno chodzi.

- szukałem lodówki przede wszyskiej szerokiej, jednodrzwiowej, i z kostarką w środku, i znalazłem firmę która może być przereklamowana i oklepana ale u mnie sprawdziła się na 100% Whirlpool z "6 zmysłem" :D, a oto model

http://www.whirlpool.pl/app.cnt/whr/pl_PL/pageid/pgproddtl001/catid/2/subcatid/7/prodid/25472

a jej zaletach nie będę pisał jak będziesz zainteresowany to "pogadamy" :D

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za dobre rady. Zdecydowalem sie w koncu, biore wszystko od Miele - dostalem naprawde swietna promocje: najnowsza linia Miele w cenie odpowiednikow Siemensa, nie wiem jakim cudem ten sklep na mnie zarobi, ale w sumie to mnie nie interesuje :( Tylko lodowki nie biore Miele bo ich lodowki maja Liebherra i Siemensa w srodku, wiec bez przesady - za wygrawerowane logo nie zamierzam placic :( Tak wiec biala szafa pozostaje nadal kwestia otwarta, ten AEG ktory mi sie niedawno podobal juz mi sie tak nie podoba, Bosch czy Siemens wydaja sie byc lepiej wykonczone, Hoover tez nie wyglada zle, zobaczymy....

Fajnie jest planowac domm :( cos jak planowanie baniaka tyle za na troche wieksza skale :( Cos jest jednak w stwierdzeniu, ze planowanie i budowa sprawiaja najwiecej frajdy...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, kuchnia zalatwiona, czas na lazienke ;)

Duravit? Geberit? Laufen? Grohe? Hansa? ;)

Lazienka i kibelek beda w stylu etno ;) Lazienka bardziej japonska, kibelek afrykanski, a wiec w gre wchodza raczej kasztalty okragle i oble, chociaz kanciaste umywalki czy wanny tez strasznie nam sie podobaja. Lazienka bedzie wiec chyba bardziej surowa i minimalistyczna (ale ciepla kolorystycznie i materialowo) zas w kibelku postanowilismy troche zaszalec ;) umywalka moze bedzie kamienna, z tym ze ma to ponoc sporo wad. No wlasnie, podzielcie sie doswiadczeniami drodzy moi, na co zwrocic uwage, czego nie kupowac, jak nie przeplacic itp...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czes Maniaku ;) , jak przeczytalem kibelek w stylu afrykanskim to od rau pomyslalem o 2 patykach jeden do odganiania much 2 do odpychania g......;)

ja w sprawie tej kamiennej umywalki, nie polecam naturalnego kamienia typu marmur i granit przerobilem to jeszcze w starym mieszkaniu w bloku, strasznie szybko lapia zaplamienia i b ciezko je usunac, wiec jak juz polecam konglomeraty , do zludzenia przypominaja prawdziwy kamien a nie chlona plam.

Ps zapraszam na szklaneczke whisky tym razem do Walii ;).


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie wiekszosc odradza naturalny kamien... Zastanawiam sie czy nie pojsc na calosc i nie zlecic zrobienia DREWNIANEJ umywalki, co by tykwe przypominala... problem moze byc z dopasowaniem do niej kibelka ;)

Tomik bylem niedawno w UK ale zupelnie na poludniu Anglii, mam tak kuzyna z ktorym faktycznie za jakis czas wybieramy sie do Walii lub Szkocji ;) w Polsce oczywiscie tez mozemy sie spotkac, ostatnio jestem dosc regularnie 1x w miesiacu a byc moze bede jeszcze czesciej.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam side-by-side simensa uzytkuje od jakiegos czasu i rewelacyjna sprawa, a jezeli o kamien to nie ma takiego kamienia ktory by nie odbarwial sie pod wplywym tluszczu wina burakow itd mam w kilku pomieszczeniach wloski granit i hmm do salonu jak najbardziej do lazienki rowniez chociaz zalezy tez od tego gdzie a kuchnia malo praktyczny chyba ze bardzo ciemny granat albo czarny ale te nie wiem jak w praktyce, jezeli chodzi o zmywarke, okap i piekarnik popieram wybor marki, ale jeszce mozesz skorzystac "candy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką lodówkę http://www.whirlpool.pl/app.cnt/whr/pl_PL/pageid/pgproddtl001/catid/2/subcatid/7/prodid/25467

Jest poprostu za***ista. Kostkareczkę już zaczynam doceniać. Poza tym jest wieksza w środku niż na zewnątrz. Co do tych sidebyside to sie zastanów czy napewno ci taka maciora w kuchni potrzebna? Masz 10cio osobową rodzinę???? Polecam, dostaniesz ją w granicach 3k.


250L + sump 125L. 2 błazenki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooooooo a co to za pasek sie władował????


250L + sump 125L. 2 błazenki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.