Skocz do zawartości
nika

NOWE FORUM

Rekomendowane odpowiedzi

Zatorek: masz extra błazny - gdzie je kupiłeś ??


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to parametry to chyba coś czego nie mierzę.. lub ciągle za wysoki magnez (ostatnio 1530mg/l, 2 miesiące temu było powyżej 1660)

Pozostałe parametry raczej ok, czyli:

PH:8

KH:9,4

NO2: okolice 0

NO3: okolice 0

PO4: okolice 0

CA: 450

MG:1530

Ale jeśli to parametry to dlaczego wszystko inne włączając w to minitoporę i LPS rośnie, je i pulsuje jak głupie (Xenia pulsuje co 1 sek.) ??

To "futerko" na wylocie pompy to raczej pozostałości po cyjano. pojawiało mi się w styczniu i lutym a teraz już praktycznie nie występuje w innych niż poniżej pokazanych miejscach.

2504-glony.jpg

2504-img_7788.jpg


""""

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to parametry to chyba coś czego nie mierzę.. lub ciągle za wysoki magnez (ostatnio 1530mg/l, 2 miesiące temu było powyżej 1660)

Pozostałe parametry raczej ok, czyli:

PH:8

KH:9,4

NO2: okolice 0

NO3: okolice 0

PO4: okolice 0

CA: 450

MG:1530

Ale jeśli to parametry to dlaczego wszystko inne włączając w to minitoporę i LPS rośnie, je i pulsuje jak głupie (Xenia pulsuje co 1 sek.) ??

To "futerko" na wylocie pompy to raczej pozostałości po cyjano. pojawiało mi się w styczniu i lutym a teraz już praktycznie nie występuje w innych niż poniżej pokazanych miejscach.

2504-glony.jpg

2504-img_7788.jpg


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=128537#128537

i jeszcze to do poczytania

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=11342&d=0

i... korzystaj z "szukaj" :(

iii... w tak malym akwarium nie martw sie dodawaniem mikroelementow itp wystarcza stale podmiany ktore wszystko uzupelnia


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek_dev :

Coś za coś - czyli prawie jak w starym powiedzeniu "rybki albo...córka :( (żartowałem). Pewnie przyczyn może być jak zawsze wiele, ale pomijając meritum - prędzej czy później to wyłączanie odpieniacza źle się skończy. Głównie dlatego, że powinien właśnie w nocy pełną parą pracować. A ile jest tam tych ukwiałów, że piszesz w liczbie mnogiej ? opss... Tak sobie myślę, że w tak małym zbiorniczku chcąc nie chcąc korale mogą się wzajemnie zwalczać (cały czas nie wiemy ile to jest "trochę miękkich, trochę LPS i SPS" :| Nie wiemy też..ile córka ma lat tzn. czy znaczenie "córka o to dba" nie jest na wyrost (dokładniej to czy zawsze widzisz i jesteś pewien co trafia do akwarium i w jakich ilościach. Oj oj...coś za dużo jak dla mnie tych niewiadomych. Mam nadzieję (w coś trzeba slepo wierzyć), że to nie początek końca Seriatopory :(. Pozdrawiam.

Dlaczego uważasz że odpieniacz właśnie w nocy powinien pracować bardziej niż w dzień ??

Pozdrawiam


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wstępnie została jedna sztuka, osoba która zarezerwowała na prova 2 sztuki poprosiła o czas do jutra - jeśli się nie zdecyduje, jesteś pierwszy w kolejności.

pozdrawiam

Przemek


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega chyba nie ma DSB czy wielu ryb które byłby dużym konsumentem tlenu, więc nie koniecznie musi odpieniać w nocy również. Tych glonów nie jest na tyle żeby wyciągnęły cały tlen z akwarium. Ja mam drugie akwa 70-80L w którym pływają 4 ryby i tam odpieniacz chodzi tylko w dzień i jest dobrze.

Pozdrawiam


130x70x50 455l 100kg lr, grotech 4pompy, 2x150W 4x54W sciemniane, chłodziarka teco tr10, profilux, redox, Tunze 61000, 6000, mini reddragon 5000l , reddragon bubbleking 200, fr509 ecofos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jeszcze tyle doświadczenia ale wydaje mi się że to nie z powodu odpieniacza ta seriatopora bieleje przy korzeniach.

Zastanawia mnie dlaczego wszysko rośnie.

Może jednak zmiana barwy wynika z częściowego zasłonięcia przez Xenię swiatła?

Gdzieś czytałem że koralowce potrafią zmienić barwę "ściemnieć" jak mają za mało światła, ale trochę trudno mi w to uwierzyć bo u mnie jest około 2,4W/L w power compactach. Może mam złe proporcje światłą białego do niebieskiego? (moje świetlówki to 2x 14k białe i 1x superactynic.)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Odpowiadając na pytanie dot. obsady:

Mam 3 rybki, odpieniacz włącza się o 7 i kończy o 20:30, kidyś włączał się o 4 ale po zmianie godziny na 7 nie widziałem żadnej różnicy jeśli chodzi o kondycję zwierzaków.

Aktualna obsada,( ostatnia zmiana to ukwiał S. Haddoni około 2 tyg temu, wcześniej około 2 iesiące bez zmian.).

ryby: 2 Błazenki, Garbik,

Ukwiały: 1szt. E.Quadricolor, 1 szt. S. Haddoni,

Koralowce:

Seriatopora Caliendrum , Sarcophyton, xenia x X?, cladellia, Zoanthus green, szczepki minitopory ,

inne:

1 lub 2 małe krabiki,rozgwiazda piaskowa.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MiQ, błazny mam z erybki. Byłem tam dziś i jeszcze ich trochę pływa. Są z niemieckiej hodowli.

Pzdr


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Robię delikatne przymiarki do nowego sytemu i niestety po rozmowie z biurem projektowym mojego domu jestem delikatnie mówiąc podłamany. Rozumiem, że przekazywane przez nich dane są bardzo asekuracyjne ale wynika z tego co mi powiedzieli, że na stropie przy ścianie mogę postawić max 150kg na metr kwadratowy :(

Może ktoś z Was ma doświadczenia w tym temacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co Ty w swojej wypowiedzi widzisz śmiesznego.

Jeśli Twoim celem jest zaśmiecanie forum, to licz się z tym, że możesz dostać bana, i pa,pa.Nie widzę nic śmiesznego ale ty pisząc takie posty też zaśmiecasz to forum.A Stani, myszki mam w domku z narzędziami ale sama nią nie jestem i takiego moderatora który chce zrealizować ten zaśmiecający forum pomysł,WYWALIłABYM PRZEZ OKNO!!!:lampka:p


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dom wielorodzinny? czy domek? Jaki strop lany czy terriva? Z czego ściany? poroterm, silikaty, gk? Za mało danych żeby coś wnioskować, zresztą jeśli to dom wielorodzinny to i tak ciężko cokolwiek powiedzieć jeśli się tego nie pilnowało w trakcie budowy i nie wiadomo "co w trawie piszczy". Doswiadczenia mam takie od mojego inspektora, że jeśli coś można wzmocnić to dobrze to wzmocnić, pod akwarium w domku zaproponował mi dodatkowo fundament, żeby wylewka nie pracowała, nie siadała i nie pękała na tym murowany postument z cegły i wylany blat zazbrojony prętami, żebym spała spokojnie (planowany wymiar akwarium 165x60x80h)- taki postument. Zasadniczo z tego co mówił to w budownictwie ciężar trochę inny ma wymiar i taka tona to nie jest nie wiadomo co, bo i materiały budowlane mają różny ciężar, (gk a np. silikaty) a stropy liczy się i tak z dużym zapasem. Fakt najlepiej pytać u źródła, a to co powiedzą traktować z rezerwą bo pewnie jest to wariant mega asekuratorski żeby nie było, że mówili że nic nie będzie a tu nagle piętro niżej sufit pęka no i czyja teraz wina...Przelicz ile osób wejdzie Ci na m2 ile razem ważą, zrób imprezę a dowiesz się czy niżej coś się z sufitu nie sypało :( Tak na prawdę trudno prorokować, a gwarancji i tak nikt Ci nie da że wszystko będzie OK.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gierczak :

Filtr RO+DI składa się z trzech korpusów połączonych w jeden zespół. W każdym z tych członów jest zastosowane inny wkład filtracyjny. Ostatni korpus to właśnie DI.

Filtr RO składa się z trzech korpusów a czwarty oddzielny to DI.


rafka:125x55x55h

oświetlenie: 4x54w

cyrkulacja Marea 6000l/h JVP 5500l/h

obieg New Jet 3000l/h,

Odpieniacz DIY igła AM PH 2500l/h

25kg żywej skaly

10kg martwej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewa dzięki za odzew - na razie nie podawałem szczegółów ciekawiło mnie czy ktoś odpowie :(. Oczywiście, że nikt nie podejmie za mnie decyzji ale porady zawsze mile widziane. W chwili obecnej w domu stoi zbiornik który ma nadwagę ale nowy ma być trochę większy.

Teraz trochę szczegółów.

Dom jednorodzinny, ściana nośna przy której ma stanąć zbiornik zbudowana jest (tak jak cała reszta) z pustaka ceramicznego tzw. MAX. Strop na którym stanie ciężar to zbrojone belki betonowe (nie wiem jak to się fachowo nazywa - zamawiałem toto na wymiar w cementowni belka ma przekrój "T" na to położone są pustaki stropowe a na wierch wylane 5cm żelbetonu (bardzo mocny beton z kamyczkami(płukanka)). Pokój jest w chwili obecnej jest wykańczany tzn. w planach miałem zamiar zrobić tam podłogę z desek drewnianych na belkach ale zmieniłem zdanie i zrobię tam wylewkę na styropianie a na wierzch położę gress. Przy czym w miejscu gdzie ma stanąć zbiornik nie będzie styropianu tylko czysty beton. Z ważnych rzeczy dodam, że zbiornik stanie prostopadle do belek w stropie czyli nacisk rozłoży się na kilka belek no i oczywiście stał będzie przy samej ścianie. Zbiornik planuję 160x75x55 do tego sump.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm to rzeczywiście dobrze porozmawiać konkretnie z inspektorem. Z opisu wygląda, że masz strop typu terriva tak jak ja i on lubi się podobno uginać, choć sytuacja gdy akwarium stoi w poprzek a nie wzdluż jest lepsza. U nas w miejscu gdzie przebiega ściana działowa na piętrze budowana z silki(czyli ciężkiego materiału)strop mamy dodatkowo wzmocniony i zrobiony gęsto zbrojony podciąg- zgodnie z projektem. Podobna sytuacja była gdy zmieniliśmy komin z modułowego na murowany z klinkieru to inspektor kazał dodać dodatkowe zbrojenia, bo komin klinkierowy jest dużo cięższy od prefabrykatu. Tak więc w jego działaniach widać było zapobiegliwość ale z drugiej strony jak postawili komin ciut wyższy, to też nie panikował że jest za ciężki, więc jego obliczenia były przewymiarowane. Ja na szczęście akwarium planuję w salonie na parterze więc nie mam problemu i strachu o strop :( Z ceramiką jest ten problem, że jest krucha i może zacząć pękać Ci ściana w pokoju poniżej jeśli jest ścianą nośną i dźwiga strop i miejscowo przyłożony dodatkowo ciężar, widzę co się dzieje u znajomych, dlatego ja wybrałam silkę zwłaszcza przy stropie typu terriva, gdzie inaczej on pracuje niż strop lany.


A miało być tak pięknie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.. wsypię te 2 kg - pomieszam najpierw z "martwotą" no i się zobaczy:satisfied, podobnie jak nika nie spodziewam się tam ani krabów ani rozgwiazd ani delfinów: Mam natomiast nadzieję na żywe mikroorganizmy.

@martninew- tak te 2 kg mam w paczce z tego sklepu wymienionego powyżej:satisfied Ocean Direct

Ponieważ pozostaje duży "?" czy piach żywy jest tylko żywy z nazwy dam go te 2 kg...jeśli okaże się niewypałem nie spowoduje spustoszenia w mojej kieszeni ani w akwarium ( mam nadzieję) A nóż widelec wniesie jakieś życie do mojego akwa.

@ zatorek dzięki za wskazówki-grubościowo- denne;)


Bylo cos ,a jest nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te kg na m2 są różnie liczone, zależnie od inżyniera, każdy podaje jak chce.

Przy jakiej ścianie ma stać akwa ? Nośna czy działowa ?

Jak tam lecą belki stropowe w poprzek czy wzdłuż ?

Stropy masz dodatkowo dozbrajane drutem (żelbetowe), czy poprostu rzucili na to pustaki i zalali masą ?

Jeżeli stawiasz akwa na stelażu metalowym to zrób zastrzały do ściany i zakotw.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ponti :

Tylko jak z utrzymaniem w czystości takiej wartwy 6-8 cm sprawa wygląda. Czy to aby nie zagruba warstwa?

według mnie już za cienka a nie za gruba :(


130x70x50 455l 100kg lr, grotech 4pompy, 2x150W 4x54W sciemniane, chłodziarka teco tr10, profilux, redox, Tunze 61000, 6000, mini reddragon 5000l , reddragon bubbleking 200, fr509 ecofos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ponti jest czysta, 2 rozgwiazdy, 1 babka i jeden slimak to przekopuja (do dna nie dochodza)

@MiQ wiem ze za malo - chcialem DSB ale nie wyszlo a dosypywac mi sie nie chce, ani nie mam kasy, dodatkowo teraz jak bym dosypal to bym caly system rozwalil...


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena 100zl


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:( upss powrót aniusia:haha

Stanowcze NIE wyrzucaniu moderatorów oknem:D nieładnie pokazywać jęzor.Proponuję schować zanim moderator utnie.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W morszczyźnie można zaobserbować pewną stałą zasadę - tyle zdań ilu akwarystów, a do tego dochodzi jeszcze częsta zmiana zdania (przez akwarystów) na poszczególne zagadnienia związane z akwarystyką morską :(

Ja jestem za podmianami cotygodniowymi 5-10%. Jeśli po podmianie dzieje się coś dziwnego to może z wodą lub solą jest coś "nieteges". Teoretycznie zmiana większej ilości wody powinna wpływać bardziej stresująco na korale ale sam wiem, że czasami brak czasu na porządne i sytematyczne prace przy akwarium - czyli zdarzają mi się podmiany bardziej odległe w czasie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.