Skocz do zawartości
nika

NOWE FORUM

Rekomendowane odpowiedzi

mniejsza jest tylko 6000 i działa na niej


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już całkiem nie wierzę w utarte stereotypy, typu sterylne akwarium. Parametrów nie mierzę od początku zakładania, od dwóch lat nie podmieniam wody ani nie odmulam podłoża z żwiru koralowego. Wszystko załatwiają zwierzaki, glony, cyrkulacja i odpieniacz. Przy ostatniej przeprowadzce całość trwała około 4 godziny całe akwarium spakowane do wiader łącznie z żwirem i całą jego zawartością. Mleko było jak ch.lera odstało się w 12 godzin. Wszystko przeżyło, miękkie się pompują, ryby oszalały po przemeblowaniu skały i są zachwycone. Zimno było temperatura spadła, żadnych pompek w trakcie przenosin nie było. Wnioski: z akwarium jak z dziećmi im bardziej trzymane pod kloszem tym większe ryzyko, że przy byle pierdółce coś się stanie poważnego. Co wrażliwsi lepiej niech tego nie czytają bo ja i tak mam swoje biologiczne podejście... :( A eksperymenty póki nie polegaja na wyrywaniu motylkom nóżek pomieram :yes


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błazenek - kiedyś spróbuję, na razie chodzi mi po głowie projekt akwarium mniejszego, ale jest tyle pomysłów :( że jeszcze nie wiem co wybrać.


rafka:125x55x55h

oświetlenie: 4x54w

cyrkulacja Marea 6000l/h JVP 5500l/h

obieg New Jet 3000l/h,

Odpieniacz DIY igła AM PH 2500l/h

25kg żywej skaly

10kg martwej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Błazenek tylko pompa 6055 jest sterowalna,6025 i 6045 nie.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...wlasnie stoje przed podobnym problemem jak Magda,akwa zalane od miesiaca,jest czysciutko i milo i troche boje sie ze ten piasek zepsuje mnie humor jak cos nie wypali...z drugiej strony akwa bez podloza?...sam nie wiem.Zostalem przez Was wystraszony tym live piaskiem.Nawet mnie po glowie chodzi czy nie lepiej kupic sterylny bialy piasek do DSB i wsypac z centymetr tylko dla ozdoby bo na gleboki,beztlenowy mnie nikt nie namowi...Magda,wiesz,moze wsyp ten piasek i obserwuj a opisac nie omieszkaj...chcesz to zrobimy duet...ja bede sie uczyl na Twoich bledach,ale za to jak nam...znaczy Tobie wyjdzie to zrobie to samo...Pozdrawiam...


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rezerwuje acre z 1 i 2 fotki.A jakby Cie interesowalo to mam montipore digitata zielona na zbyciu.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde...Więc min. na 2 pompy pod Single Controller to ok.11tys. litrów ?No to raczej nie na 300l :( Chociaż może...


reef max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię :(


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 75l więcej :( No trudno dam se spokój z falami :( A szkoda było by pięknie :(


Pozdrawiam, Witek

HW: 225l + sump

SW: Pterapogon kaudernii, Cryptocentus cintus, Alpheus bellus, Centropyge argi, Ctenochaetus truncatus, Cypho purpurascens, Siganus vulpinus, Lybia tesselata, 2x Lysmata amboinensis, 2x Lysmata debelius, kilka Gobiodon histrio, kilka ślimaków, różne pustelniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli odpieniacz jest przereklamowany :( A ja głupi chyba przez miesiąc zastanawiałem się co kupić a jak już kupiłem to jestem średnio zadowolony. To może żeby mi nie było żal wydanych pieniędzy będę go odpalał raz w tygodniu :( A może założyć nowy dział na forum - Niekonwencjonalne metody hodowli. Qbab byłby prezesem działu :(

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, nie chcę, ja już swój dział mam :(

a przy okazji to na początku zabawy w akwarystykę morską też zastanawiałem się jaki odpieniacz kupić - i kupiłem tani (weipro) może dlatego leży sobie odłogiem :(


225l+60l sump,6x39W T5,OR 3500,2xMarea 3200,Beast 400p,sterownik skalar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprung w swojej książce proponuje jeszcze drastyczniejszą metodę :(

nalej wskazaną w teście ilość wody RO i wrzuć do niej kilka ziaren węgla aktywowanego który chcesz sprawdzić - a potem stosuj sie do dalszych poleceń w teście - to naprawdę ekstremalnie "czuła" metoda - wykrywa nawet wtedy gdy metoda podana wyżej przez Staniego pokazuje że PO4 nie ma - sam sprawdziłem :(


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo rzadko coś mierzę :( zbyt długo mam baniak by się przejmować wynikami :( wolę patrzeć jak reagują zwierzaki, choć jak np bawiłem się siarką to pomierzyłem odciek z reaktora.

Za dużo widziałem baniaków z "idealnymi" parametrami by wierzyć że śledząc je można utrzymać zbiornik.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tej pierwszej znalazlem, ze lubi swoj spokoj,, chowa sie w skale i musi miec kryjowki. Pod HQI nieczesto sie pokazuje. Moze byc fajna tym bardziej, ze nie szkodzi koralom.

Druga tez piekna :(

Masz jakies specjalne zrodlo?

Pozdrawiam


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajomy ma zbiornik 60 L , plus ewentualnie sump-dwie komory 50 L , plus hydraulika , plus korona na zbiornik i szafka z wentylacja


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko to są zasilacze na dwie świeltówki a nie na jedną więc chyba dyskusja jest zbędna


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok Iceberg wchodzę w to..:winkzobaczymy czy nam..tzn mnie wyjdzie nie omieszkam zdać relacji co się stało po wsypaniu 2 kg żywego piachu do dojrzewającego akwa.

Pozdro...wsypię z lękiem, mam nadzieję, że nie wybuchnie :hah


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś krewetka, ślimak pewnie może być. Jednak prawdziwą sztuką może być utrzymanie ich przy życiu przez jakiś czas. W zbiorniku 25 l. parametry np. temperatura, zasolenie sa delikatne mówiąc mało stabilne. Na pewno trzeba dędzie kupić dokładny system uzupełniający odparowaną wodę, pewnie nie obędzie się bez nabycia chłodziarki - ponieważ taki mały zbiornik ma skłonności do nadmiernego nagrzewania się.

Tak małe akwarium może bez większych problemów funkcjonować w dwóch przypadkach.

1. Połączone w jeden obieg z drugim dużym.

2. Wyposażone w duży sump z filtrem glonowym lub DSB, które będzie stabilizował parametry w tych 25l.

Płynie z tego następująca konkluzja. Lepiej dać sobie spokój z tak małym akwarium morskim.


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.