Skocz do zawartości
nika

NOWE FORUM

Rekomendowane odpowiedzi

Do tych świetlówek będziesz potrzebował oprócz oprawek i kabla z wyłącznikiem układu zasilającego tzw. statecznika. Może to być statecznik podwójny 2x14, lub dwa pojedyńcze. W tym drugim przypadku będziesz mógł sterować każdą swietlówką indywidualnie.


--

Profesjonalne projektowanie stron internetowych FLASH, CMS, HTML.

Zapraszamy:

Web24 - projektowanie stron WWW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna jeszcze inaczej spobowac: wyjac skalke i posypac MgCl2 x 6 H2O (tym od Ballinga). Po 15 minutach skale spowrotem do akwarium.

A potem zdac relacje, czy ten sposob jest dobry.:(


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakis czas temu przez RC przewinol sie temat zwalczania Bryopsis poprzez podbicie magnezu do poziomu 1600 mg/l i wiecej, ale doszli do tego, ze powinna byc to mieszanka chlorku i siarczanu magnezu. Zapewne w Polsce nikt jeszcze nie probowal tej metody :(


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma jakies 5 cm srednicy, jest u mnie moze od pol roku. przypadkiem przechodzac obok zbiornika zauwazylem ze puszcza dymek. trwalo to dobre 10 minut.

oczywiscie mlodych nie bedzie bo pani jeżowcowej w akwarium nie ma.... :( z drugiej strony chyba musze zrobic podmiane bo woda stracila przejrzystosc po tym wydarzeniu i boje sie zaowocuje to wysypem glonow... niestety miniflotor tego szybko nie wywali.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krab pająkowy

przedziwne stworzenie

1927-dscf1279.jpg


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na zbyciu baniczek 33 litry + 13 litrow panel, grzalka, pompka, oswietlenie, odpieniacz wlasnej roboty, korali troche tez sie znajdzie. Tyle tylko ze w gre wchodzi tylko odbior osobisty. Dodatkowe info na PRIV.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtesu - trochę przekręciłeś moje słowa. Zabawa polega na obserwowaniu zwierząt, nie robieniu im krzywdy. Dolewając mleka wiedziałem że nie zaszkodzę zwierzętom w sposób zagrażający ich życiu a nawet zdrowiu w dłuższym okresie czasu.

Policzyć sobie ile organiki wprowadzę z 1 cm3 mleka nie jest problemem (no dobra oszacować), pamiętaj że ja mam240 litrów czyli wprowadziłem dodatek w ilości 1do 240000, a moje mleko miało 3,2 % tłuszczu białka bardzo podobnie a reszta to cukry - czyli właściwie to samo co robią ludzie dolewający wódkę :( (pożywka dla bakterii).

Wiesz ja nie namawiam do robienia eksperymentów każdego bez zastanowienia.

A przy okazji relacja - wszystkie koralowce napompowane na maxa a jeden z gatunków sarcophytonów to oszalał :(


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale Sucha beskidzka to troszkę za daleko :(


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oo mattko ale się bałagan porobił...posty pisał kto inny...komu innemu włozono w usta:D

przy okazji jak dodawać teraz zdjęcia do swojego dziennika????


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o wlasnie, ja tez tu widze niezly burdel...

w sumie to dosyc zabawne, jakby probka calego forum w jednym watku


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ufff.. bo myslałam, że pomyliłam tabletki :(


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale sie namieszało :(


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spadłem z krzesła :( i popłakałem się ze śmiechu:googleye

zaraz baza zostanie przywrócona - staraliśmy się naprawić kwestię polskich liter w co niektórych starych postach - i wyszło niestety tak, że w trakcie odbudowywania bazy coś się zrypało

chwilkę to może potrwać ...

najbardziej rozbawił mnie post Qbaba z pytaniem - kiedy moze podmeinić wodę pierwszy raz, oraz pytanie do Grażynki o jakąś ciężarówkę :(

oj, dobre

pozd

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

test


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co ja nie mogę pytać :(

test testem ale nadal pomieszane :(


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak - ale to nie było twoej pytanie :(


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja :( Ale sie porobiło :( :(

Najlepsze co napisał Stani:

"Qbab ten Twój podpis to żart ? .Brak odpieniacza rozumiem.Nie zbyt mocne światło również ,ale poważnie masz tylko 8kg żywej na 240l i daje radę bez odpienia ?I kranówka ...Masz zupełnie inny stosunek do akwarystyki (jeśli to nie żart )"

Skąd ja to znam ? :D:(


Bylo cos ,a jest nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja akurat nie żartuję :( w sprawie mojego podpisu :(, muszę zrobić w końcu prezentację mojego baniaka bo jak już Stani mi nie wierzy to co ja mogę :(

Błazenek - napisz coś więcej.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

totalna kaszana:shocking


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to ja piszę, czy to za mnie piszą ???...


rafka 112l,Deltec MCE600, ProfiluxII+Ex,Powerbar 6D-D, pompa doz.GHL,2xTunze 6045, dolewka Tunze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co sie z tym forum dzieje ale wszystko jest pomieszane:/ inne posty w innych tematach ...


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.