Skocz do zawartości
Iceberg

Dziwny kawalek skaly

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...juz ponad miesiac minelo jak skala jest zalana.Kiedy odebralem skale,byl tam maly nieciekawy kawalek,ktory od razu chcialem dac bardziej jako podporke pod ciekawsze kawalki...zauwazylem jednak ze na nim rosna sobie dwie aiptasie,zabijalem je tropic'kiem ale bezskutecznie...oczywiscie ten kawalek dalem na wierzch by moc latwiej gnebic aiptazje.Zalamalem rece,ile razy wydawalo mnie sie ze juz po niej,po paru dniach znowu usmiechala sie do mnie machajac swymi szklistymi lapkami.Zdecydowalem sie na cos moze glupiego,ale zrobilem to.Mianowicie miejsce gdzie byly te szklane panienki wlozylem na pare minut do gotujacej sie wody,wiedzac ze zabijam tez bakterie w tym miejscu jak i purpurowe glony wapienne.Skaly nie wlozylem calej gdyz zaraz pod aiptazja ujrzalem dwa zooantusy (sa male,ale chyba to to).Nie liczylem na to ze zooantusy przezyja taka saune.Minely dwa dni,z aiptazji zostaly ugotowane szczatki a zoantusy od tego czasu nie tylko ze zaczely sie wyciagac ale pojawily sie jak przyslowiowe grzyby po deszczu,wlasnie na tej malutkiej skalce,ktora pewno mnie wlozyli do paczki by kilogramy sie zgadzaly.Myslicie ze to bliskosc aiptazji spowodowala ze zooantusy nie ujawnialy sie,czy raczej przypadek...moze po prostu woda przez ostatnie dwa dni sie zupelnie ustabilizowala?...Na tym samym kawalku wylazlo jeszcze sporo dziwolagow,ale sa tak male ze trudno powiedziec co to jest...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry że wtrące ja mam tropica elimi aiptas.

Czasem musze poprawić szota.Zreguły co 2 szot jest skuteczny tym specyfikiem.Ładuje 0,4-0,7 Ml w aiptasie w zależnosci od wielkości.

Ja już mam aiptasie i chyba ciążko ją zwalczyc samym tropicem.Staram sie tylko po prostu aby nie bylo duzych aiptasi.Te malutkie dajem sobie z nimi spokój...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.