Skocz do zawartości
Grzegorz Dyzma

Testy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Malymi krokami przygotowuje sie do zalania i w sumie jest juz wszystko oprocz testow.

Wiem jakie sa potrzebne na start i jakie moga sie przydac pozniej,ale chodzi mi glownie o dokladnosc,latwosc odczytu i powiedzmy ze cena nie gra roli.W sklepach internetowych jest tego mnostwo i kazdy swoje chwali ze najlepsze i najdokladniejsze.Ale jak to wyglada w praktyce?

Jakie testy jakich firm polecacie

Czy ten zestaw. http://www.rybarium.pl/sklep//jbl-testlab_103147.html ma sens? Prosze o opinie

Z gory dziekuje

pozdrawiam cale Nano


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Grzes!

Jezeli mozesz, to postaraj sie o testy Saliferta lub Tropic Marin. Do mierzenia PO4 - Rowa lub Merck.

Nie, ten zestaw JBL nie ma sensu :(

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Ja taki zestaw nabyłem i w mojej opinii jest to pomyłka.

Np. 3 testy Kh w serii, co 5 min - wyniki 4 , 9, 6....

Wapno, różnica na 2 różnych testach(walizkowy i JBL w pudełeczku) 380, 710

itd.

Jedyny test dający w serii podobne wyniki to Ph.

Pozdrawiam


297l + 180l, eksperyment 2x250W + 2x39W, cyrk: koralia 4 i 2x3, obieg Eheim 1260, odpieniacz Blau Aquaristic model? + AM 2500sl, LR 37kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry :(

....hm....no to kolejne watpliwosci rozwiane.Wielkie dzieki.

A jeszce odnosnie tych dat.Wyczytalem ze wazna jest "data waznosci" ktora powinna byc na pudelku.Znajac tutejszy rynek (czasmi to nawet w sklepach jedzenie sprzedaja po terminie) jak zamowie przez neta to przysla mi jakies badziewko pod haslem "wiosenna promocja 2006" Chyba jednak postawie na sklep mimo ze prawie dwa razy drozej ale zawsze to moge sprawdzic i w razie oszustwa zworocic.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.