Skocz do zawartości
aleksander61

ratujcie

Rekomendowane odpowiedzi

gina mi ryby


460l AQUA MEDIC.LIGHT 2x150w OCEAN LIGHT.SUMP 100 l.POMPY 3x OCEAN RUNER 2000 L NA H.2 x GRZALKA 300W.ODPIENIACZ AQUA MEDIC.LR 70 KG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sie dzieje, jak parametry wody , odpieniacz zbiera syf , jakie ryby , jakie objawy napisz szybko co i jak to istotne.Jakie stężenie soli?

Nikt cie nie uratuje jeśli nie bedzie wiadomo w czym problem Czy już są chore (zaraza) czy przez wode sloną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sol 1022.jestem poczatkujacy.amoniak ok.no2 ok.pomoz prosze .odpieniacz zbierasyf.


460l AQUA MEDIC.LIGHT 2x150w OCEAN LIGHT.SUMP 100 l.POMPY 3x OCEAN RUNER 2000 L NA H.2 x GRZALKA 300W.ODPIENIACZ AQUA MEDIC.LR 70 KG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ryby sa zarażone choroba czy problem tkwi w akwarium ?

Kiedy robileś podmiany soli ? jaki odpieniacz jak zbiera syf ustaw go niżej lub wereguluj , zeby wiecej syfu sciągał.jak ryby sie zachwoują i jak wyglądają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

objawy biale plamki rozsiane po calym ciele .ryby 2 skrzydlice maja sie dobrze.2 zolte tangi jeden zdechl.2 buterflay zdechly.2 rozgwiazdy ok.1 angel slaby


460l AQUA MEDIC.LIGHT 2x150w OCEAN LIGHT.SUMP 100 l.POMPY 3x OCEAN RUNER 2000 L NA H.2 x GRZALKA 300W.ODPIENIACZ AQUA MEDIC.LR 70 KG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem to chyba choroba .cholera wie bardzo mi ich szkoda


460l AQUA MEDIC.LIGHT 2x150w OCEAN LIGHT.SUMP 100 l.POMPY 3x OCEAN RUNER 2000 L NA H.2 x GRZALKA 300W.ODPIENIACZ AQUA MEDIC.LR 70 KG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy kupowaleś ryby ? Jak wyglądała aklimatyzacja , podmiany wody , karmienie , ile litrów baniak ?

Nie jestem specjalista ale warto dac innym znawcom kilka ważnych wzkazówek zeby wiedzieli jaks ie za to zabrać.

Umieść posta w działe szpital tam możesz szybciej liczyć na pomoc.

Ps.Niezłe ryby jak na start z akwarystyka morską.Wskazówek dalej malo , opisz baniak od a do z.Wtedy uzyskasz wiarygodniejsza pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

baniak 460l.podmiana wody 20%co 2 tyg.ryby padaja regoralnie 2 tyg po zakupie.aklimatyzacja work z rybka w wodzie .zgaszone swiatlo.brak pokarmu w pierwszym dniu


460l AQUA MEDIC.LIGHT 2x150w OCEAN LIGHT.SUMP 100 l.POMPY 3x OCEAN RUNER 2000 L NA H.2 x GRZALKA 300W.ODPIENIACZ AQUA MEDIC.LR 70 KG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej obsadzie ryb preferowalbym z samego rana skoczyć po testy , bo przy tych rybach warto mieć chociaz , ph,kh i no3.Ustaw odpieniacz na dobre ssanie i zrób podmiane.Zebry maja wrażliwe skóre i slyszalem ze przez niewlasciwe parametry wody moga miec biale plamki itp.

A angel jaki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A TDS ile pokazuje?


180x75x75 + sump 240litrow + fragowe 150x60x20, 2x400W+8x39W, Fragowe 6x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocz pokarm w soku z czosnku, mozesz tez domieszac zgnieciony czosnek do pokarmu mrozonego, dodawaj do pokarmu witaminy. Pomysl nad ozonem lub UV. Przez dlozszy czas nie dokupuj nowych ryb.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stani :

Mocz pokarm w soku z czosnku,

Najlepiej granulaty albo płatki zeby naciagneły...Ja bym jak najszybciej przełozył ryby do osobnego akwa z wodą o idealnych parametrach i tam zaczać leczyc ,IMO to jakaś infecja skóry....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, skrzydlice sa takimi rybami,ktore w nieustabilizowanym akwa momentalnie dostaja "bialych plam", o ktorych napisales(moze to byc tez zla aklimatyzacja). Sa po prostu wrazliwe na nie wlasciwe parametry. Mysle,ze w ich przypaku najlepszym rozwiazaniem bedzie to co napisalem Stani czyli UV+np stynka a la czosnek. Z obsady wnioskuje,ze korali nie posiadasz to i lepiej bo mozesz staranniej zajac sie choroba ryb teraz... nie pamietam dokladnie co to za nazwa ale chodzi o produkt Preis Coly(sa 3 wiec zobaczysz co jest napisane-na oodinum i crypto powinien byc). U mnie sie sprawdzil+to co wyzej napisal Stani.

Powodzenia

michal dochier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aleksander61 :

amoniak ok

czy aby napewno amoniak "ok" ?

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mialem chyba to samo :( niestety jest to choroba ryb koralowych i raczej na 100 % czosnek nie pomoze. uratowalem tylko pteropogonka poniewaz nie mial stycznosci z innymi rybami. nie chce cie straszyc ale jesli ryby maja obiawy : białe zmętnione oczy, sluz na sobie ( taki biały ) i nawet prad wody z pompek czyrkulacyjnych im przeszkadza w plywaniu, to raczej po zawodach. Rozmawialem z gosciem z reefcentral i podpowiedzial mi ze trzeba bylo wylaczyc odpieniek i dac UV oraz podac witaminy w pokarmie mrozonym mocno rozdrobninym. nie wiem czy to pomoglo ale kardynalek przezyl. powodzenia


akwarium 150x50x50,

Sump 120x40x40

Oświetlenie : Aqua Medic 2x150W HQI + 2x54 T5

Cyrkulacja : Tunze

Obieg : Tunze 1073.040

Sterowanie : Profilux II

Reaktor wapnia : Deltec FP509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej aklimatyzacji jaka stosujesz wyrownujesz tylko temperature. Bardzo wazne jest pH i na drugim miejscu zasolenie. W worku po transporcie i aklimatyzacji na twoj sposob pH jest o wiele nizsze niz w akwarium i to moze byc zabojcze dla Twoich rybek.


"===""never change a winning team""!==="

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.