Skocz do zawartości
zegeye

Moje 148 l. zalane

Rekomendowane odpowiedzi

Zakup sobie do akwarium mandaryna i wargacza ( mand. każdy , wargacz np. Ps.hexatenia) - one interesują się tymi ślimorami. Udało mi sie je zwalczyć u siebie ale trwało to ok pół roku ( kilka monti straciłem ale większość uratowałem)....teraz każdy koral przed włożeniem do ogólnego jest dezynfekowany. Niestety muszę cie zmartwić - to że wywaliłeś korala nie świadczy o tym że już po problemie. One potrafią obywać się bez "papu" przez długi czas //// i tu dobra rada kolegów - na pół roku zrezygnuj z zakupu montipor. Jeszcze je zauważysz jak spacerują po szybach i skałkach w popszukiwaniu tych właśnie koralowców. To że się rozlazły po akwarium to pewne na 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PICT0195.jpg

No i minęło pół roku. Ceramika nie różni się już prawie od skały. Wygląd zbiornika nie zmienił się zbytnio. Pojawiły się nowe LPS (te chyba lubie najbardziej). Pojawił sie też pierwszy sps. Znowu Montipora 8-) Powoli się kręci. Nawet ze zwalczaniem różowych kłaczkowatych glonów mam już pewne doświadczenia i niewielkie sukcesy. Swojego czasu były prawie wszędzie w akwa. Tylko teraz trochę pustawo.... Rebciu myślę ze to dobry moment aby się przypomnieć i uśmiechnąć za tymi szczepkami ;)

Ale wiem ze ty masz teraz zupelnie inne zajęcia.....;):.... Ja być może kolejne już w tym tygodniu ;)

pozdrawiam

Zbyszek


Panelowe 148 l. (82/47/47 - 15cm panel boczny). Miniflotor AM, Tunze 6025 w obieg, Koralia 4 cyrkulacja. 6x 24W T5 ATI w obudowie DIY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyżbym widział Gorgonię niefoto w prawym dolnym rogu? Napisz co to za Gorgusia i jak się nią opiekujesz.


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez własnie zauwazyłam, chyba zółta menella.

Ja do pytań Huberta dołożyłabym jeszcze ile już jest u Ciebie:)

No i prosiłabym o ładne duże zdjęcie

Pozdrawiam


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze Merriq ja dobrze zidentyfikowala. Zreszta u ciebie Merriq chyba tez taka widzialem. Gorgonia ta jest u mnie jakies 2 miesiace (moze troszke dluzej). Wczesniej nie karmilem jej jakos specjalnie. Od jakiegos miesiaca staram sie dwa razy w tygodniu zapodac PREIS coral energiser. Raz do wody, a raz opryskuje ja ze strzykawki. Poza tym zauwazylem ze otwiera sie za kazdym razem jak podczas czyszczenia szyb wzrusze dno zbiornika i wtedy w wodzie robi sie bialawa zawiesina 8-) (a robie to codziennie) Mysle ze wtedy ona tez cos sobie pobiera.

Merriq, chetnie poslucham jakiejs porady co do jej karmienia, co jeszcze moge zrobic?


Panelowe 148 l. (82/47/47 - 15cm panel boczny). Miniflotor AM, Tunze 6025 w obieg, Koralia 4 cyrkulacja. 6x 24W T5 ATI w obudowie DIY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dzięki zegeye za odpowiedż.

Z tych produktów które są aktualnie dostępne w polsce proponowałabym ZoPLan firmy Aquarium System, Nutri Marine instant GroTech i karmić jak najczęsciej przynajmniej raz dziennie. na twój zbiornik proponuje rozrobic z wodą 1/8 łyzeczki od herbaty jednego i drugiego produktu. Pomysł z opryskiwaniem ze strzykawki jest brdzo dobry ;)

PREIS coral energiser- nie stosowałam.

A i karmić jak sie otworzy.. żeby nie psuć wody.Zeby sie otworzyła w pełni i pobierała pokarm zrób zachęte w postaci kilku kropel żarcia wokól niej i odczekaj chwile.

Co do wzruszania piasku to faktycznie cos sobie z tego wyłapie - bakterie.


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do gorgoni. Od czasu zakupu siedza na niej te dziwolagi (na zdjeciu). Mozesz powiedziec, a moze i inni sie wypowiedza czy to sa symbionty czy raczej szkodniki???. Nie widzialem ich nigdzie indziej. Siedza tylko naniej i jeszcze przeniosly sie na pseudopterogorgie.

Usunac na wszelki wypadek???

robal-1.jpg

pzdr

Zbyszek

ps. jedno zblizenie gorgonii dalem w swoim albumie w galerii (akwa zegeye)


Panelowe 148 l. (82/47/47 - 15cm panel boczny). Miniflotor AM, Tunze 6025 w obieg, Koralia 4 cyrkulacja. 6x 24W T5 ATI w obudowie DIY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ona od nich nie cierpi (nie traci polipów albo tkanki w innych miejscach to zostaw, jest dużo gatunków które starają się upodobnić do koralowców aby przetrwać, niezbyt często trafiają do zbiorników więc masz trochę szczęścia w nieszczęściu (ślimaki na montiporze), to u Ciebie wygląda na wężowidło (pięciokrotna symetria).


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.