Skocz do zawartości
michu23

czerwony sluz na skalach i piachu

Rekomendowane odpowiedzi

Rebciu zaczynasz przypominac krzyzowca haha:) , nie masz tego dosyc? nie lepiej sie nie logowac i poprostu sie smiac? ostnio poswiecilem sporo czasu na studiowanie lokalnego forum , tego dla angoli oj sory aspiruje do bycia nie bycia angolem tylko walijczykiem :Satisfied, gosc z doswiadczeniem niby 2 baniak wsadza martwa skale budyje z niej konstrukcje i takie tam g.... , bedzie oki no i bylodo 6 miesiaca gdzie pare tys.f poszlo sie j.... . baniak padl. ale i tak czuje szacunek dla kolegi, przyznl sie publicznie do bledow zamiescil zdjecia baniaka z nowa skala i miekasami zamiest przegladu listy twardzieli, i to mi sie podoba, w zasadzie czemu sie dziwic? nie poczules nigdy presjii w sklepach gdzie juz po tygodniu wciskaja ci lps-y i mowia bedzie oki?. nie poczules presji ogladajac foty Andrzeja,( przepraszam Andrzej ale, dla mnie to jest model baniaka taki gral)? .tu okazuje Andrzejowi potezny szacunek,bo jak dla mnie jest, niedoscignionym wzorem, i kims kto ma tyle doswiadczenia , jak by zyl ze 100 lat. ale jego akwa to masa praktyki ktorej nie nabedziemy w tydzien czytania forum. rozpird...... mnie pytania o to czy skala na polu przezyje w slodkiej wodzie ( sory gostki nie wiem za co mam przy nicu moderator ) i to ma byc forum , zaraz wlasnie pare baranow odpowie, ze bedzieoki jak lezala 2 miechy, 3 dozuci, ze bedzie spoko jak ma 3 ale zaden nie mial baniaka a jedyne co maja to odpieniek i plany, ale takie czasy Rebciu,wiec albo zostaniemy krztzowcami albo , nie piszmy tylko sie smiejmy,wybor nalezy do nas.

Ps. czasami mysle , ze Adi-z nie trafil w swoje czasy:), teraz dopiro byl by nowym prorokiem ze swoja filozofia w nowych ,szybkich czasach gdzie po tygodniu zalania baniaka, nie patrzy sie w sklepie na polke ze sprzetem tylko na baniak z akroporami.


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre :D i w sumie masz dużo racji w tym co piszesz. Znam osoby, które przestały tu pisać lub nawet nie zaczeły :Satisfied twierdząc, że mają lepsze zajęcia niż czytanie lub odpowiadanie na wiecznie te same tematy oraz prostowanie wywodów i pouczeń osób, które mają dopiero w planach zasolony zbiornik lub są hodowcami pięknych glonów przy temacie dotyczącym wybarwienia SPSów. Ja na razie nie planuję rozstania z forum czy nabijanie się z kogokolwiek ale znam "starych wyjadaczy", którym chęć pisania powoli mija z takich czy innych powodów.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tomik :

Rebciu zaczynasz przypominac krzyzowca haha:) , nie masz tego dosyc? nie lepiej sie nie logowac i poprostu sie smiac? ostnio poswiecilem sporo czasu na studiowanie lokalnego forum , tego dla angoli oj sory aspiruje do bycia nie bycia angolem tylko walijczykiem ;), gosc z doswiadczeniem niby 2 baniak wsadza martwa skale budyje z niej konstrukcje i takie tam g.... , bedzie oki no i bylodo 6 miesiaca gdzie pare tys.f poszlo sie j.... . baniak padl. ale i tak czuje szacunek dla kolegi, przyznl sie publicznie do bledow zamiescil zdjecia baniaka z nowa skala i miekasami zamiest przegladu listy twardzieli, i to mi sie podoba, w zasadzie czemu sie dziwic? nie poczules nigdy presjii w sklepach gdzie juz po tygodniu wciskaja ci lps-y i mowia bedzie oki?. nie poczules presji ogladajac foty Andrzeja,( przepraszam Andrzej ale, dla mnie to jest model baniaka taki gral)? .tu okazuje Andrzejowi potezny szacunek,bo jak dla mnie jest, niedoscignionym wzorem, i kims kto ma tyle doswiadczenia , jak by zyl ze 100 lat. ale jego akwa to masa praktyki ktorej nie nabedziemy w tydzien czytania forum. rozpird...... mnie pytania o to czy skala na polu przezyje w slodkiej wodzie ( sory gostki nie wiem za co mam przy nicu moderator ) i to ma byc forum , zaraz wlasnie pare baranow odpowie, ze bedzieoki jak lezala 2 miechy, 3 dozuci, ze bedzie spoko jak ma 3 ale zaden nie mial baniaka a jedyne co maja to odpieniek i plany, ale takie czasy Rebciu,wiec albo zostaniemy krztzowcami albo , nie piszmy tylko sie smiejmy,wybor nalezy do nas.

Ps. czasami mysle , ze Adi-z nie trafil w swoje czasy:), teraz dopiro byl by nowym prorokiem ze swoja filozofia w nowych ,szybkich czasach gdzie po tygodniu zalania baniaka, nie patrzy sie w sklepie na polke ze sprzetem tylko na baniak z akroporami.

Nie za bardzo rozumiem po co piszesz w poscie w którym ktoś prosi o pomoc w walce z plagą.

Wyskakujesz tu z jakimis kamieniami, wymieniasz autorytety, wielkich znawców którzy tak samo jak my modlą się by nie dopadła ich plaga.

Niestety zauwazylem, ze jeśli ktoś na forum występuje z problemem jakimi są plagi, to tych autorytetów w tym momencie brakuje, garstka osob tylko stara się pomóc.

Sam borykam się z plagą cyjano.

Jest na tyle wstretna, ze po 3 dniach od czyszczenia skała na powrót jest pokryta brazowym śluzem, do tego stopnia że glony czerwone zanikly całkowicie.

W miejscu gdzie osiadaja na koralach, zanika tkanka.

Dla mnie tragedia.

Wiec nie wiem co tu jest smiesznego.

Może to co staram sie zrobić by pozbyc się tego badziewia jest śmieszne, ale niestety nikt z wielkich tez prawdopodobnie nie potrafi mi pomóc, lub nie chce.

No chyba że wolą się śmiać.


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz troszeczkę - a kto do Ciebie wydzwaniał? ;) Kto nie może się doczekać odwiedzin z próbką wody? ;););) a w sumie to 10-15 min. drogi ;) Jak tak dalej pójdzie sam będę musiał jechać z tym całym swoim labolatorium do Ciebie ;)

a tak poważnie znajdź w końcu trochę czasu i przyjedź ;)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , MArti.... zmobilizowales mnie do odpisania rzeczowego i na temat, siedzialem chyba z godzine piszac jak ja walczylem ze swoimi plagami a po wszystkim jak wcisnolem okienko "odpowiedz" zobaczylem biale tlo z napisem fatal error. Szlak by to trafil jak bedzie mi sie chcialo to jutro postatram sie napisac jeszcze raz a jak nie to zapraszam na gg.


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rebciu :

Przesadzasz troszeczkę - a kto do Ciebie wydzwaniał? ;) Kto nie może się doczekać odwiedzin z próbką wody? ;););) a w sumie to 10-15 min. drogi ;) Jak tak dalej pójdzie sam będę musiał jechać z tym całym swoim labolatorium do Ciebie ;)

a tak poważnie znajdź w końcu trochę czasu i przyjedź ;)

Rebciu napisałem, że jest na forum grupka osób która stara się pomagac innym :yes

Jedna z nich jesteś TY.

Ja caly czas pamiętam, o podjechaniu z woda do ciebie.

Niestety w pracy mamy dużo roboty, wracam dosyc późno, tak samo bylo wczoraj.

Dodatkowo ciśnienie podniosło mi widok kolejnej gałązki korala zaatakowanej przez gluta.

Tomik, nieraz tez sie załamuje czytajac dziwne posty, takze te o kamieniach:D

Twój post moze źle zabrzmiał w tym temacie, w innym bylby strzalem w 10.

sam popełniam błędy (podniesienie NO3 itp) nieraz robie cos po swojemu, nie zawsze poprawnego.

Wiem że w morszczyźnie wazna jest cierpliwość, niestety w moim przypadku czas działa na niekorzyść akwa.

Gluty atakują coraz brutalniej, co doprowadza do powolnego uśmiercania korali, wiec moje postepowanie nieraz jezy włos innym.

Sytuacja jest o tyle gorsza ze nie jest to nowo zakladane akwarium,sama skała i woda, tylko przeniesione z innego razem z rybami, koralami.


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po wymianie wkladow i membrany nic sie nie zmienia. nie wiem czy cos dadza Wam foty ale prosze o rade kolejny raz. ograniczylem karmienie bo lalem marine snow i dawalem mrozonki. karmie teraz 2 razy w tygodniu... moze odpieniacz nie nadaza? help :/

679-sluz1.jpg

679-sluz2.jpg


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

michu mnie to na cyjano wyglada, czasami jak leza u mnie korale od kumpla na piachu (mam szpital ;)) to sie pod ich podstawkami tez tworza, ale jak zostana zabrane to znika w ciagu jednego dnia (podejzewam ze pod podstawkami na piachu jest minimalny przeplyw wody)


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co karmisz 2 razy w tygodniu?

Jeśli mogę coś doradzić wszystkim w sytuacji kiedy dopadają ich "wszelkie plagi egipskie" ;) to proponuję:

1. Wstrzymać się na 2-4 tygodnie z karmieniem korali całkowicie. Nic się im nie stanie.

2. Ograniczyć karmienie ryb do niezbędnego minimum - najlepiej mrożonkami wcześniej płukanymi w niewielkich porcjach, tak aby pokarm znikał w ciągu kilku sekund. Oczywiście najlepiej przy wyłączonych pompach cyrkulacyjnych aby pokarm nie "fruwał" po zbiorniku.

3. Zastosować węgiel bardzo dobrej jakości wymoczony wcześniej w wodzie RO 24-48 godz.

4. Jeśli przyszedł czas na wymianę żarników/świetlówek to się nie zastanawiać i to zrobić.

5. Żywica DI - jeśli nie mamy filterka DI to może czas go sobię założyć. Jeśli go mamy to może czas wymienić żywicę i jeszcze jedno - starajmy się brać żywicę z pewnego źródła bo słyszałem już o różnych sposobach nieuczciwych sprzedawców na łatwy zarobek.

6. Może warto pomyśleć o absorberze fosforanów.

Myślę, że taka kuracja miesięczna pozwoli na oczyszczenie jako-takie zbiornika i poprawa będzie zauważalna. Potem tylko trzeba się pilnować (przekarmianie) oraz pamiętać aby wszelkie elementy filtracji czy oświetlenia wymieniać na czas.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, tak sadze, ze za pono wymienione prefiltry + za duz karmienia spowodowaly u mnie podobny klopot. jak rok temu mialem podobny problem to dodatkowo pomoglo skrocenie czasu oswietlania i duze podmiany.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja od 2 tygodni mam piekną czystą skałe i akwarium ;)

Wylącz na 2 dni oswietlenie, szyby zasloń od swiatła dziennego (totalna ciemność).

Potem włącz światlo max na 4 godziny dziennie, przez 2 tygodnie.

U mnie pomogło ;) tylko dobrze filtruj wode podczas zaciemnienia, jeśli masz uv to ja wlącz, daj węgiel padające cyjano troszke zatruwa wode.

ps.

Michu teraz zerknelem na twoje fotki, masz 1/10 tego co ja mialem, skal u mnie nie było widać, tak sie rozpleniło:(


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że w końcu się udało "pozamiatać" te syf ;) tylko teraz trzeba uważać aby nie było nawrotów.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpukać Rebciu ;)

Po tych zaciemnieniach mam atak czerwonych ;) skalki robią się wreszcie różowe.

Nareszcie mogę się cieszyć swoim akwarium.

Dzis wrocilem po tygodniowej delegacji, i tylko szyby lekko pokryte, prawie zero czyszczenia.

Światlo na razie mam na 5 godzin dziennie.

Po tych 2 dniach totalnych ciemności ryby karmilem normalnie i ponownie podaje aminokwasy.

Zadnych ubocznych efektów nie widze :D


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 1/10 bo czyszcze szczotka tam gdzie dojde... wcale nie chce wiedziec ile tego jest tam gdzie nie widze ;) sprobuje cos podzialac. chociaz szybkie to kroki nie beda bo np. wegiel jak i cokolwiek zwiazanego z morszczyzna kupuje przez neta. inaczej nie ma. a wegiel dobry to jaki?

@Rebciu - 2 x w tygodniu leje marine snow i pokarm od Witka (z twardych mam 2 acroporki, caulastrea, pseudogorgonia)... no i karmie mrozonkami (artemia i ochotka ktora uwielbia mandaryn). DI nie mam niestety. Sprobuje zaciemnic na 2 dni + wegiel... zrobie kilka podmian wiekszych.


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie też już ustąpiły ( jak na razie) czerwone badziewia....pomogło- ograniczenie świecenia do 4 godz dziennie, większe niż zazwyczaj podmiany, czyszczenie skał szczotką i odsysanie z piachu. Teraz już świecę dłużej - 10 godz i jest ok:)


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a skąd braliscie skałe? Mi wyskloczylo jak poprzestawaielm skale i troche metna woda sie zrobila troche detrytusu wylecialo i tym samym dostal sie do piachu i osiadl na skale potem w tych miejscach zaczly robic sie czerwone i czarne gluty


rafka:125x55x55h

oświetlenie: 4x54w

cyrkulacja Marea 6000l/h JVP 5500l/h

obieg New Jet 3000l/h,

Odpieniacz DIY igła AM PH 2500l/h

25kg żywej skaly

10kg martwej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiekszenie cykulacji tez czesto pomaga, no i zjechanie z fosforanami w dol.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zaciemnilem akwarium na 2 dni jak mi tutaj poradzono i pomoglo w :D. a co wazne nie ma nawrotu. warto zastosowac filtracje mechaniczna... i np. wegiel aktywny. dzieki za rady Panowie!


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nie wraca :D

Oby tak dalej :D


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ta sama metode czy zaciemnienie akwa stosowal ktos na inne glony?


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem że na większość pomaga, no może zielone są najwytrwalsze ale cała reszta max po tygodniu ciemnicy odpuszcza.


---------------------------

1100 w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podczas zaciemnienia padły też zielone, które tworzyły w paru miejscach cienką warstwe na szybie i skale.


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.