Skocz do zawartości
MiQ

Wysokość akwarium a wysokość komina

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

o ile mniejsza powinna być wysokość komina od wysokości akwarium ?? Chodzi mi o samo szkło. Z 5cm będzie OK ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy od wydajności pompy obiegowej, szerokości grzebienia (jego wydajności przelewowej), falowania (jeśli będziesz chciał rozbujać akwa wavemakerem), no i komory na pompę w sumpie - przy zatkanym powrocie będziesz miał rezerwuar na wodę, która zostanie wpompowana do akwa.


250L / 96L sump - Eheim 1250 - Tunze 6055,6045 - Profilux - Midiflotor - HQI+T5

moje zwierzaki: http://www.nano-reef.pl/plug.php?e=gallery&u=2265

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 500 l dałbym 8, zawsze możesz podwyższyć poziom grzebieniem, natomias jak będzie za wysoko to po ptokach.


160x60x60 ,sump 100x40x40, deltec hlp 5250,deltec TS1060s, mixer KM500,IKS Aquastar z dodatkami, dozownik aquastar4pro,lampa Arcadia series3-3x250W HQI(BLV14k)+2x80W actinic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i o taką odpowiedź mi chodziło :Satisfied

bazalka: grzebień dobiorę do wydajności pompy, więc tutaj nie powinno być problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przy kominie do akwa 130l (60x50x45) wystarczy 5cm od rantu ?? no i to o ktory wymiar chodzi?

samego komina czy komina + wysokosc grzebienia ?

mam 45cm wysokosci akwa, ile wysokosci dac komina ? i czy liczymy z grzebieniem czy bez ? :playing -Co bym mial jasnosc sprawy

Zastosuje grzebien aquamedica.


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mnie wysokość szkła komina niżej o 8cm od wysokości akwa - tak bym wnioskował z odpowiedzi i chyba wielkość akwa nie ma tu dużego znaczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo podobny wymiarowo zbiorniki zastosowany również grzebień AM. Wysokość komina jest o 5cm niższa od górnej krawędzi zbiornika, rozwiązanie takie jak najbardziej się sprawdza. Zawsze możesz wkleić komin toszkę niżej, a potem faktycznie regulować grzebieniem finalną wysokość. Z mojego doświadczenia wyglada, że przy takim zbiorniku te 5cm to trafny wybór.


Zbiornik 72L, RO+DI, lampa 4*24w 2*biała 10k i 1*niebieska10k, 1*Fiji Purple, 2*Tunze 6015, grzałka EHEIM 50W, miniflotor + Eheim 3702, sól RED SEA Reef Coral Pro, skała 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.