Skocz do zawartości
baz

xenia zamienie na coś innego

Rekomendowane odpowiedzi

mała Xenia

zamienie na coś np: zooanthus, grzybka itp. Jestem z lublina

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh mam grzybki i to ładne tylko niw iwem czy je można "mechanicznym" :yes

sposobem oddzielic ze skałki. Ewentualnie cladielli szczepka po dzieleniu

P.S Tez jestem z lublina

Pozdr Olek Szwarc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jali masz kolor tej caldeli ? bo jam różową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to się nie ma czym chwalić. Poszperaj w literaturze czy natura robi w tym kolorze


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszperaj tak jak sugerował @Tomasz a potem pochwal sie ile masz czasu już tą "caldeli' a my ci powiemy jak długo jeszcze utrzymasz ten kolor:D

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby traci kolor po jakimś czasie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAJ. KOLEDZY SUGERUJĄ, ŻE JEST "FARBOWANA" - ZWRÓĆ UWAGĘ JAKIEGO KOLORU PIANĘ WYRZUCA ODPIENIACZ. SCENARIUSZE SĄ DWA - ALBO SIĘ ODBARWI DO NATURALNEGO KOLORU I BĘDZIE ŻYŁA JAKO TAKO, ALBO GWAŁTOWNIE "ZEJDZIE" Z TEGO ŚWIATA DOSŁOWNIE SIĘ ROZPADAJĄC. OBYDWA SCENARIUSZE NIESTETY PRZEROBIONE W PRAKTYCE. POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

farbowanie korali jest rzeczą nagminną i powinno być karane. Ja też miałem doczynienia z barwieniem korali m.in. różowa cladiella - na szczęście przeżyła. Można spotkać się rówież farbowaniem sinularii np. na kolor zółty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PRAKTYCZNIE 90% "KOLOROWYCH MIĘKKICH" JEST BARWIONA. NAJGORSZE JEST TO, ŻE OBECNIE STOSOWANE SĄ BARDZIEJ TRWAŁE BARWNIKI, A ZA CZYM IDZIE BARDZIEJ TOKSYCZNE. TAK WIĘC, SCENARIUSZ DRUGI NIESTETY PRZEWAŻA. POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po jakim czasie może paść ,mam ją z 2 miesiące kupiłem ją od sprzedawcy który miał ją w swoim akwarium 3-4m-cy

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat, teraz zaczynam rozumieć czemu na amerykańskich stronach te nao z miękkimi są takie kolorowe, oni po prostu farbują te korale. A zawsze mnie interesowało skąd oni biorą te różowe sinularie , żółte żarówieste sacropythony i pięknie fioletowe Cladielle. To ja już pozostanę przy swoich cielisto wrzosowych miękkusach. Swoją drogą wartoby przy opisach korali podać ich oryginalną kolorystykę żeby nikt się nie naciął. To takie samo chamstwo jak barwienie przeźroczek w słodkowodnym.


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM. JEŻELI MASZ 2 MIESIĄCE, TO MOŻESZ BYĆ SPOKOJNY, RACZEJ NIC ZŁEGO NIE POWINNO SIĘ DZIAĆ. ODNOŚNIE WYPOWIEDZI TOMKA. CÓŻ PROGRAMY DO OBRÓBKI CYFRÓWEK CZYNIĄ CUDA.ZAWSZE MOŻNA TROCHĘ PODKOLOROWAĆ. TAKA MENTALNOŚĆ AMERYKAŃSKA - WE WSZYSTKIM MUSZĄ BYĆ NAJLEPSI. W NATURZE KOLOR WYSTĘPUJE W ODCIENIU PASTEL. Z DRUGIEJ STRONY RYNEK AMERYKAŃSKI TO ZUPEŁNIE INNA BAJKA NIŻ NASZA "DZICZ". TAM TAKIE NUMERY NIE WYSTĘPUJĄ, PRZYNAJMNIEJ NA TAKĄ SKALĘ. ZWRÓĆ UWAGĘ NA CENY NA RYNKU AMERYKAŃSKIM WYBARWIONYCH NIESTANDARTOWO KORALI - TRAKTOWANE SĄ JAKO RZADKOŚĆ. TOMKU - JESTEŚ Z KWIDZYNA - JAK BYWASZ W GDAŃSKU ZAJRZYJ DO SKLEPU ARGOS W GEANT OLIWSKIM. MAJĄ TAM PIĘKNEGO ŻÓŁTEGO SARCOPYTHONA - ZWRÓĆ UWAGĘ, ŻE JEST TO NIECO INNY RODZAJ (BODAJŻE Z OKOLIC FIDŻI) NIŻ OFEROWANE PRZEZ INNNYCH "ŻÓŁTE" SARCOPYTHONY. W HANDLU U NAS NIGDY GO NIE SPOTKAŁEM. POZDRAWIAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pytanie brzmi kiedy nasi handlowcy zaczną w końcu sprowadzać takie korale? Może Przemek to czyta?


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że sporwadzają. Z kolorowych miękkich oprócz oczywiście wszelkiego rodzaju grzybów i polipów można dostać wszelkie odmiany: dendronephtia - prawie wszystkie odmiany tęczy, jeszcze ze 2 lub 3 koralowce nocne - przeważnie czerwone lub bordowe oraz właśnie żółte sarcopythony. Istnieje jeszcze odmiana delikatnie opalizujaca na zielono. Ale to już niestety koniec kolorów w miękkasach.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artur, widze ze znasz temat, wiedz pisz jak najwiecej, tylko postaraj sie pisac malymi literami

nie bierz tego do siebie, po prostu duze litery oznaczaja krzyk :)


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, poprawię się. Acz kolwiek krzyk może i jest tutaj na miejscu. Odnosi to się do naszych "kochanych" importerów. Panowie (Panie) - nie macie wiedzy nie zajmujcie się tym - handlujcie nićmi, macie i świadomie wpychacie barachło - pamiętajcie żywot w akwarystyce będzie wasz krótki. Do dziś pamiętam wypowiedż jednego z "filarów" akwarystyki odnośnie powyższego tematu - oczywiście w chwili szczerości (słabości?) - że, jest w stanie podkolorować każdy koral na dowolny kolorek. Zainteresowanym mogę podać przepis w okolicy Wielkanocy - zawartość baniaków będzie ładnie harmonizowała z pisankami. Pozdrawiam i proponuję zamknąć temat, bo zdaje się jest to dział Targowisko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.