Skocz do zawartości
Józef

Problem z RO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem polegający na tym, iż w filtrze RO zmniejszył mi się przepływ. Najprawdopodobniej jakieś cząsteczki go zapchały. W związku z tym woda kapie cztery a nawet pięć razy wolniej niż dotychczas. Ma dobre parametry ale leci za wolno jak na moje potrzeby. Jestem kilka tygodni po wymianie prefiltrów i membrany. Doszedłem, że przepływ ogranicza membrana. Zastanawiam sie czy można rozkręcić tą część filtra, w której się ona znajduje? Wiem, że nie może ona wyschnąć, więc planuję zrobić to w wodzie RO. Czy ma ktoś podobne doświadczenia? Planowałem kupić nowy filtr ... wszak nie da się żyć bez wody :-), ale szkoda mi trochę tych wymienionych wkładów. Za wszelkie podpowiedzi dziękuję.

Pozdrawiam


Start: 10.01.2016 r.

Akwarium: IM Fusion 30L, odpieniacz: Tunze 9004, lampa: Nanobox Quad, cyrkulacja: Vor-Tech MP10w, i trochę drobiazgów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz sytuacje podobną do mojej ;) mieszkam na osiedlu domków gdzie na wiosnę zaczyna się podlewanie ogrodów i to co się dzieje wieczorem z ciśnieniem wody w kranie jest tragedią.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w domku, ale mam własne ujęcie i ciśnienie jest raczej stałe. Odkryłem natomiast, że zapchał się ogranicznik przepływu na wylocie ścieku, moczyłem go w wodzie z octem, ale nie wiele to pomogło. Pomęczę jeszcze trochę ten zestaw, przetestuję, a jeśli to nie da rezultatu to kupie nowy. Znów będzie spokój na dwa lata ;)


Start: 10.01.2016 r.

Akwarium: IM Fusion 30L, odpieniacz: Tunze 9004, lampa: Nanobox Quad, cyrkulacja: Vor-Tech MP10w, i trochę drobiazgów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, czy okresowe plukanie membrany jest ok? Chyba nie powinno jej zaszkodzic?


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.