Skocz do zawartości
Muniek

dodatkowe 4 pompy czy nowy grotech

Rekomendowane odpowiedzi

Mam juz pompe grotech ale mi trzy kanaly nie wystarczaja Zastanawiam sie czy kupic jeszcze jedna pompe czy cztery pompy podpiac pod stara. Pytam sie bo na forum ktos pisal ze te podpiete pompy swiruja i potrafia wywalic litr plynu z podstawionej butli Czy ktos kto ma zestawik podpietych pomp moze sie wypowiedziec jak to sie u niego sprawuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompy nie świrują. Problem dotyczy połączenia kabelkiem, dokładnie chodzi o brak styku w gnieździe. Jeśli pompa stoi u Ciebie w takim miejscu gdzie nie nie jest narażona na drgania, poszturchiwania itp. wystarczy dobrze wcisnąć wtyczki do gniazd i po sprawie, jeśli jednak operujesz czymś w pobliżu pompy szczególnie z tyłu w okolicach kabli - problem może się pojawić.

Mam jednostkę główną + rozszerzenie i nie zaobserwowałem problemów u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszę Harari - trzeba uważać na kabelki. Ja opisywałem sytuację z wypompawaniem jednej z butelek Grotecha ABC i potem byłem w potrzebie powiększenia ilości pomp. Wybrałem dodatkową 4-kę i mam w tej chwili 3+4+4 i jak na razie jest OK. Trzeba nawet przy przestawianiu ustawień uważać aby "bazą" nie majtać oraz najlepiej płyny, których przedawkowanie może się skończyć tragedią (np. balling) podpiąć pod główną bazę bo ona się raczej nie zablokuje.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze jeden drobiazg , w miarę możliwości namawiam aby wstawiać Grotecha w miejsca suche i przewiewne bo i sama trójka potrafi od wilgoci oszaleć.

Ja osobiście wybrałbym dodatkowe 4 pompy bo dodatkowa pompka się na pewno przyda. Chyb że masz mało miejsca i zależy ci na estetyce to wybierz nową trójkę bo kabelek z tyło wygląda cienko.

Pozdawiam

Łukasz


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rebciu po co Ci tyle kanałów ?


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam takich co mają więcej niż ja kanałów ;)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem zadac to samo pytanie co Qbab co ty tam lejesz 11 pompami do akwarium chyba wszystkie preparaty dostepne na rynku po trochu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajcie. Balling z magnezem i solą bez NaCl + Grotech A+B+C+M i mamy 8 kanałów zajętych. Do tego zestaw 3 (baza) + 4 (dodatkowy moduł) to zamało.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.