Skocz do zawartości
Tom

Profilux : chlodziarko - grzalka

Rekomendowane odpowiedzi

nowa zabawka ze stajni GHL. w kilku wielkosciach w zaleznosci od rozmiaru baniaka.

ghlaquarienkuehlergq9.jpg


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałem też nad zrobieniem podobnego ustrojstwa, nawet kupiłem stosowny radiator ale nie mogłem dostać odpowiednio dużego ogniwa peltiera i odpuściłem.

DIY- pozostaje rozebrać lodówkę turystyczną...


rafka 112l,Deltec MCE600, ProfiluxII+Ex,Powerbar 6D-D, pompa doz.GHL,2xTunze 6045, dolewka Tunze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brak opisów w necie,ogniwo peltira, cena nieznana, dostepny w tym miesiącu szukaj: ghl chiller

http://www.reefcentral.org/forums/showthread.php?threadid=1317309&perpage=25&pagenumber=1

wydaje mi się, że może być to energochłonne ustrojstwo...

chłodzenie-grzanie przez zmiane polaryzacji ogniwa, możliwość regulacji od 0 do 100%


rafka 112l,Deltec MCE600, ProfiluxII+Ex,Powerbar 6D-D, pompa doz.GHL,2xTunze 6045, dolewka Tunze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze :

PTC1, 160 x 120 x 120, 100l, 140W

PTC2, 260 x 120 x 120, 200l, 280W

PTC3, 360 x 120 x 120, 300l, 420W

PTC4, 460 x 120 x 120, 400l, 560W

PTC6, 660 x 120 x 120, 600l, 840W

jeśli jest moc pobierana, to licznik w domu wariuje...

Tom- byłeś szybszy!

poniżej pierwowzór???

http://www.tucoral.com/catalog/image/ocean_300.jpg


rafka 112l,Deltec MCE600, ProfiluxII+Ex,Powerbar 6D-D, pompa doz.GHL,2xTunze 6045, dolewka Tunze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taa ;)

pradowo to zuzycie powiedzialbym w normie. wydajna chlodziarka czy klima tez tyle lyknie.

IMO jesli mialbym juz w cos takiego zainwestowac pare stow, to wolalbym kupic klime do chalupy - czemu tylko rybki maja za ciezka kase miec dobrze?


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TOM- raczej nie bardzo w normie-chłodziarka Teco TR15 do 800l zużywa 300W - 3x mniej! to nawet nie troche i robi różnice!

chyba, że te liczby w GHL to moc chłodnicza a wtedy moc pobierana powinna być mniejsza.


rafka 112l,Deltec MCE600, ProfiluxII+Ex,Powerbar 6D-D, pompa doz.GHL,2xTunze 6045, dolewka Tunze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te ceny i pobór prądu... ich chyba troszeczkę pogieło ;) 999 funtów za chłodzenie akwarium 600l? i jeszcze przy takim apetycie na prąd? Można wyrwać TECO do 800l za prawie 1/3 ceny i poborze prądowym trzy razy mniejszym. Z tego co wiem chłodziarki te mają bardzo dobrą opinie, a tu raz, że nowość, a dwa to jakieś kosmiczne dodatkowe koszty. Pomijam fakt, że coraz częściej te piękne niebieskie pudełeczka powoli zaczynają się sypać u niektórych ;) w tym u mnie ;)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo stosunek niebieskich pudełeczek GHL - do niebieskich pudełeczek AM jest jak 50:1. Poza tym mało jest osób przyznających się do porażek, a szkoda bo każdy możliwy przykład powinien skutkować poprawkami producenta. Co do pozytywnych opinii nt. TECO się zgadzam - sam używam i właśnie mi szumi za uszami (a gdzie to jeszcze do upałów..hmm). Zaletą jest możliwość ustawiania co pół stopnia. Ale ma też i wady. Pierwsza jest to, że termostat pokazuje o 1 stopień inaczej jak chociażby sonda profiluxa (i komnu tu wierzyć, skoro także ciężko trafić na porządnie skalibrowany termometr). Druga to brak instrukcji (ciekawe czy ktoś ją ma i na dodatek po polsku). Przez co chwilę trzeba pokombinować żeby sie połapać w nastawach. Trzecia to taka, że najlepiej pewnie podpiąc ją gdzieś na zewnątrz bo w pomieszczeniu grzeje oddając ciepło dosłownie jak kuchenka gazowa ;)( no ale to już normalne że tak ma, tym bardziej jeśli chodzi o wydajność, której właściwie nie neguję). Tak więc jutro o 11 przychodzi ekipa montować klimę w mieszkaniu ;) A...i jeszcze żeby było jasne - bo kiedyś dyskusja się toczyła nt. zalet coolerów - pierwszym etapem sterowanym z profiluxa jest 4 wentylatory GHL, które nie wyrabiają z chłodzeniem (ale dla ironii za to fajnie wyglądają i robią wrażenie na oglądających techniczną stronę obsługi akwa);) Zaraz potem wchodzi do akcji TECO (a jakże, wczorajsze 29 stopni i słoneczko wyznaczyło kierunek zmian w temacie chłodzenia). Niestety pomimo że trzyma wodę w parametrach to z sypialni zrobiła mi cieplarnię i mogę spokojnie posadzić cytrusy ;) Zupełnie też nie rozumiem po co taki gadżet w postaci przycisku i funkcji silence - skoro różnicy w decybelach ja nie widzę żadnej i nawet nie słychać trybu zmiany. Szkoda też, że jesteśmy w UNII ponoć, a na naszym rynku niedostępne są wersje TECO z zainstalowaną UV-łką. Fakt droższe, ale na 100 % bym się zdecydował na to. Pociesza tylko, że zostawili na wyświetlaczu opis i włącznik/wyłącznik lampy UV - przez co można laikom wciskać kit o wszechstronności tego urzędzenia. Bo laicy nijak nie mogą zrozumieć - dlaczego te morskie akwaria są takie drogie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ROTFL ;)


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde Zbyszek tyle rzeczy, że nie wiem czy wszystko poruszę ;)

PTC GHL nie tylko chłodzi ale i grzeje akwarium, 840W to moc maksymalnego poboru - pewne pobiera tyle tylko w ekstremalnej sytuacji ponieważ to urzadzenie płynnie zwiększa moc ogniwa zależnie od temperatury, i napewno jest cichsze od chłodziarki TECO - moja chodzi jak suszarka ;) Nie odważyłem się kupić TR15 do swoich około 600-700 ltr (jest do 800ltr przy temp. powietrza 30st. i przy zużyciu prądu 0,3W/ltr!- nie znam rafy z takim poborem ;) ) więc moja pobiera 480W - zaletą jest to, że włącza się rzadko i na krótko ale wyje. Potwierdzam - przycisk Silent to jakieś nieporozumienie ;) Nie słyszę żadnej różnicy. Ale ogólnie jestem zadowolony.

Instrukcję dostałem po angielsku.

Wadą mojej chłodziarki jest to, że delta temperatury to 1 stopień - zdecydowanie za dużo - dlatego steruję ją profiluxem (on-off) Piszesz, ze masz deltę 0,5stopnia? W instrukcji stoi, że najmniej to 1st.

Temperaturę w chłodziarce można ustawić - bodajże trzeba dłużej przycisnać "set", potem jeszcze raz "set", strzałkami ustawiasz temperaturę taką jak masz na profiluxie i po pięciu sekundach zapamiętuje - moja tez pokazywała zupełne głupoty - chyba ze trzy stopnie inaczej.

Można kupić wersję TC: ma grzałkę i UV-kę. Można też domówić u importera kit set "lampa UV" bo każda TR jest przystosowana do montażu lampy UV - dlatego masz ten przycisk.

uff! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i dlatego w piwnicy stoi klimatyzator przenosny oprucz teco jak bedzi bardzo cieplo:)


130x70x50 455l 100kg lr, grotech 4pompy, 2x150W 4x54W sciemniane, chłodziarka teco tr10, profilux, redox, Tunze 61000, 6000, mini reddragon 5000l , reddragon bubbleking 200, fr509 ecofos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@frolk

Mam właśnie model TR15 na ok. 500l w obiegu. Ale chłodzenie i parametry podawane przez producenta to teoria. Wszystko zależy od konfiguracji konkretnego zbiornika jak i pomieszczenia w którym stoi (inaczej zimna piwnica, sypialnia czy poddasze). Jeśli tak jak u mnie HQI + T5 wiszą 15 cm nad powierzchnią wody, jeśli w sumpie jest dwie pompy obiegowe, wewnętrzny odpieniacz, pompa do zasilania UV i dogrzewanie w samej UV, w szafce jest Profilux, i mocna lampa w refugium - to nie ma się co dziwić, że chłodziarka w założeniu na większy litraż ledwie wyrabia (ale chodzi często i hałasuje). Grzałkę w sumpie to mam zapewne tylko po to aby sobie wisiała.

Delta temperatury istotnie zaczyna się od min. 1 stopień - ale potem idzie już co pół. Dlatego w instrukcji jest najmniej 1. Masz rację - też sobie poradziłem z ustawieniem i przestała pokazywać głupoty. Generalnie jestem również zadowolony. Gdyby stała na zewnątrz i bym jej nie słyszał to byłaby bardzo bardzo dobra ;) A jeszcze gdybym nie oglądał rachunków za prąd - no ..to byłaby wręcz idealna ;) Nie wiedziałem, ze można dokupić u nas dodatkowo i osobno kit set z grzałką i UV i dzięki za informacje - może się przyda.

BTW tak się żartobliwie i ironicznie zastanawiam czy - aby ten przycisk silent tez nie jest od jakiegoś dodatkowego kit seta ;)

PTC GHL (ta nowa zabaweczka): prawdopodobnie będzie już niebawem dowiedzieć się czy warto w to wejść więc cierpliwości ;) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przypomnę że ogniwa peltiera w 'Minicooler' używał poczciwy AM i było to urządzenie mało wydajne i bardzo głośne (miałem wstawić do Nano 25l ale nie dało się przy tym wyśedzieć. Zobaczymy wersję profiluxa chętnie obejrzę.

Wracając do Teco też przyznam się że funkcja 'silent' to dobry dowcip, ale trzeba przyznać że porównując do innych tradycyjnych coolerów jest najcichsza i najsprawniejsza. Mam TR 20 zamontowaną w łazience zamiast kaloryfera , plus że mógłbym otworzyć dógą firmę suszarnie hehe. Zbyszku mając podłączoną klime chłodziarka będzie pracować naprawdę wielokroć mniej. Na pewno nie da się wystawić chłodziarki poza sypialnie?

Pozdrawiam

Łukasz


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukaszkur

Ależ da się wystawić poza sypialnię.....w nowym domu ..hehe ;) Ale faktycznie zobaczymy....dziś przyszła ekipa na tzw. szybka fuchę i elegancko zamontowali porządna klimatyzację (nie wiem czy żona nie będzie miała pretekstu do kupienia futra z norek na to konto..hehe) ;) Ale jeszcze raz potwierdzam mimo drobnych "ale" : TECO jest bardzo dobrą chłodziareczką i faktycznie to chyba najlepsza oferta na rynku. Mam nadzieję że te nowe ogniwa GHL-a pooglądacie z Tomkiem dobrze na targach...i zobaczymy co to za cudo.

Pozdrawiam

P.S. Jutro z rana się odezwę na tel. (to do Łukasza) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no montowanie klimy + skraplacza od chłodziarki w pomieszczeniu zamkniętym to już nieporozumienie

nie starczyłaby klima + wentylatory ?? u siebie w nowym domu jedną klimę powiesiłem prawie nad akwa i myślę że to + wentylatory wystarczy (teraz jeszcze pokombinuje jak podłączyć do klimy profi i po sprawie ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że to jakiś chiński wynalazek, a z tamtego regionu świata elementów sładowych akwarium strałbym się unikać.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mi się wydaje, że "czajna" ale może ktoś ma jakieś doświadczenie...


rafka 112l,Deltec MCE600, ProfiluxII+Ex,Powerbar 6D-D, pompa doz.GHL,2xTunze 6045, dolewka Tunze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiekszośc obecnych urządzeń jest wykonana jak nie w Chinach to z wykorzystaniem elementów ich produkcji , więc w tym przypadku rónież można tego sie spodziewać .

Skoro elekronika do Mercedesa i VW jest produkowana w Chinach to nie ma co wspominac o amatorskich urządzeniach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.