Skocz do zawartości
Konrad1305765962

clavularia rozmniażanie płciowe

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj w nocy clavularia chyba stwierdziła , że okupacja przyległych skałek jej nie wystarcza już ;) do tej pory jajeczka latają po całym zbiorniku . Z tego co kojaże nie jest to zbyt częste zjawisko w baniakach , znajomy miał u siebie również w Jeleniej Górze taki przypadek(mozliwe , że klimat jej sprzyja ;)), wtedy widziałem opinie o tarle błazenków , dla sceptyków informuję , iż nie posiadam ryb dojżałych płciowo ;) a ikra wyraznie wydostaje sie z koralowca ...

kopiaclavularia1rw2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no stary, jesli to rzeczywiscie clavularia to gratuluje. nie wazne , ze koralowiec moze i mało wymagajacy, ale taki event w akwarium to nie czeste zjawisko.

zapostuj tą na www.marinebreeder.com - zrobisz furorę. ;)

a pro pos klimatu - jakie parametry ma kranowa u was ?


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to na 100% sa jajka Clavularii, w kazdym razie kolor i rozmioar sie zgadzaja. Gratulacje!


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzizus, to clavularia jeszcze jajeczka wypuszcza. Jak by u mnie ten chwast to zrobił to by mi chyba system uwalił tyle tego g*wna mam.

gratulejszyn


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie w utrzymaniu raczej nie jest skomplikowana , pod chwasta tez da sie podpiąć ;) a jednak cieszy takie wydarzenie , najbardziej to zadowolone są chyba chromisy , jadły ile mogły aż wyszło im bokiem ;) sps sa przepiękne jednak akwa bez falowania miękkich "chwastów" straciło by dla mnie sporo uroku . Tak czy siak coś w tanku musiałem zrobić dobrze , że doszło do rozmnażania i to mnie cieszy bardziej niz przyszłe potomstwo, które z pewnością zagnieździ sie tam gdzie najmniej mi będzie to pasowało .Praktykującym morszczakiem jestem już "całe" 6 msc , dlatego cieszą takie rzeczy na początku drogi ...

*kaziko wolę nie sprawdzać parametrów wody , którą piję ;) podobno niezła alee ... w naszym kraju wszystko jest podobno niezłe ;) to tak jak z kurczakami z KFC sa smaczne i lepiej nie wnikać z czego sa zrobione ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla Taty:clapping

tylko ile wydasz na becikowe...


rafka 112l,Deltec MCE600, ProfiluxII+Ex,Powerbar 6D-D, pompa doz.GHL,2xTunze 6045, dolewka Tunze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konrad B - jedziesz na kranówce ?


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, to zadam pytanie zasadnicze : jakie masz parametry wody w akwarium, i co sie dzialo w ostatnim miesiacu ?

miales jakies skoki temperatury ? podmiany wody normalne/powiekszone ?

najczesciej korale zaczynaja sie rozmnażać płciowo kiedy nastepuje korelacja kilku czynnikow z ktorych chyba glowne to : temperatura (okresowe podwyzszenie), faza ksieżyca i zwiazany z tym przyplyw/odplyw (najczesciej chodzi o obnizenie poziomu morza).


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Qbab :

Konrad B - jedziesz na kranówce ?

co do kranowy to był żart a pro pos klimatu sprzyjajacego...


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda ;)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajniej byłoby jechac na kranówie , wolę nie ryzykować ;) woda RO+DI (żarcik załapałem ) ;) Zasolenie 1,024 temperaturę utrzymuję cały czas taką samą 27 st , suplementacja A,B,C + amino cały czas tak samo (około 12,5 ml na tydzień w rozłożeniu na 3 porcje , podmiana 10 % w niedzielę w standardowym odstepie czasu , jedyne co zmieniłem , a raczej dodałem w niedzielę to 100ml absorbera fosforanów ROWY (akwa ma 210 l)nie wiem czy to ma jakieś znaczenie bo innych zmian nie zaobserwowałem jak narazie ; pH~`8,1 , Ca 440 kH -9 , NO3 >10 (dosyc wysokie) Mg nie sprawdzałem dawno , to tyle .. aha w tą noc dosyć obficie przykarmiłem fitoplanktonem Tropic marine i wlało mi sie za dużo ciut zooplexa z Kenta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.