Skocz do zawartości
aleksander61

poprosze opomoc obsady

Rekomendowane odpowiedzi

poprosze opomoc obsady.moje akwarium to aqa medic 460l.60kg zywa skala.oswietlenie 2x150w lampy ocean light.rozpoczalem kompletnie po amatorsku.na poczatku wrzucilem 2 skrzydlice(ktore zreszta wytrwaly do konca)pozniej angela i zoltka 2 buterflaye jezowca.po miesiacu wszystkozdechlo.chce sprobowac jeszcze raz.pomozcie.zrobilomi sie duzo mulu na dnie jak to zwalczyc.i jaka obsade powinienem miec jak wposzczac ryby i co jaki okres czasu,dziekuje serdecznie za pomoc


460l AQUA MEDIC.LIGHT 2x150w OCEAN LIGHT.SUMP 100 l.POMPY 3x OCEAN RUNER 2000 L NA H.2 x GRZALKA 300W.ODPIENIACZ AQUA MEDIC.LR 70 KG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba jakiś troll....


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz parametry? Jak długo masz akwa? Czy przeszedłeś już wysyp glonów? etc. więcej informacji proszę bo ci którzy się na tym znają o wiele lepiej ode mnie nie będą w stanie ci doradzić właśnie ze względu na ich brak


112L 4x24w;5000l/h ~21kg LR; 3kg LS

zapraszam również na moją stronkę nie akwarystyczną związaną z zarabianiem w internecie

http://www.e-krezus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tytan69 :

... więcej informacji proszę bo ci którzy się na tym znają o wiele lepiej ode mnie nie będą w stanie ci doradzić właśnie ze względu na ich brak

"Reszta jest milczeniem" jak mawiał Hamlet ......;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś mi sięzdaje że cykl azotowy nie dobiegł końca


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aleksander - a wode posoliles?;)


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...piszesz ze zrobiles wszystko po amatorsku,czyli pewnie tak jak doradzil Ci jeden sprzedawca,potem drugi a Ty wybrales sobie droge,ktora wydawala Ci sie najlepsza...chyba kazdy poczatkujacy akwarysta ma taki moment ze jest pewny ze wlasnie jemu sie uda,ze moze obejsc niewygodne rzeczy a akwa jak za dotknieciem czarodziejskiej rozdzki stanie sie piekne i wspaniale.Wiekszosc osob na tym forum zapomniala ze kiedys tez kombinowala,robila bledy.To co piszesz przypomina mnie moje pierwsze akwa...mialem jednak wieksze szczescie (bo i sa przyklady zbiornikow zrobionych na "szczesciu,jak w toto-lotto),nic nie zdychalo,jednak nie dawalem sobie rady z glonami i czulem ze cos jest nie tak...minelo sporo czasu a o morszczyznie nie moglem przestac myslec,poza tym nie lubie przegrywac...lubie wygrywac,wiec zaczalem jeszcze raz czytajac przez dlugi czas forum,spedzajac noce na czytaniu fachowych porad i uzbroilem sie w cierpliwosc a co bylo dla mnie najgorsze...pokore.Nowy zbiornik ma dwa miesiace i wydaje mnie sie ze jak na razie odnosze sukcess,dojrzewanie z delikatnym wysypem glonow,najpierw brazowych,potem zielonych...jest ich bardzo malo co powoduje moja radosc.Piszesz ze masz mul w akwa i pytasz o rady odnosnie obsady...nie ma takiej obsady,ktora by wyleczyla zle zaprojektowane akwa...Najlepiej zacznij wszystko od poczatku.W dziele dla nowicjuszy znajdziesz "zelazne porady"...pierwsze posty,poczytaj i przemysl.Nie pisal bym nic w tym temacie gdyby nie to ze miales skrzydlice...a ja mam wyjatkowa slabosc do tych wspanialych ryb...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje iceberg,widze ze oprocz tego ze jest sie doswiaczonym morszczakiem,mozna byc rowniez fajnym czlowiekiem.naprawde dziekuje


460l AQUA MEDIC.LIGHT 2x150w OCEAN LIGHT.SUMP 100 l.POMPY 3x OCEAN RUNER 2000 L NA H.2 x GRZALKA 300W.ODPIENIACZ AQUA MEDIC.LR 70 KG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alexander...doswiadczenia wielkiego jeszcze nie mam,moze dlatego wlasnie jestem fajnym gosciem...hehe...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam mieszane uczucia....ktos napisal ze to Troll i inne komentarze,ale w UK naprawde ciezko wystartowac z akwarystyka morska mimo atrakcyjnieszych cen i dostepnosci produktow.

Bez lizania sie nikomu....gdyby nie to forum moj start bylby fiaskiem.Opanowywujaca nas komercja,mala Polska spolecznsoc morska na wyspach,nawet dobra znaajomosc jezyka nie zawsze nas uchroni przed porazkami.Kazdy z nas ma marzenia o zdrowym,pelnym zycia akwarium morskiem,a w sklepie kazdy chce sprzedac.Wiec namawiaja nas i udzielaja porad.To co uslyszalem w jednym z "renomowanych" sklepow w Londynie w konfrontacji z tym forum po prostu "zjasialem"!!!!Nie da sie wszystkiego zrozumiec w skepie bo morsczyzna to inny jezyk (chemia,technika,problemy).Nie znam dokladnie Twojej sytuacji do konca,ale wydaje mi sie (po dacie zarejestrowania na forum) ze zbyt wczesnie wpusciles ryby.Ogolnie wszystko za szybko.Ja jeszcze nawet nie posolilem,ale czytajac twoje wczesniejsze posty to wszystko jest wbrew logice.Mimo malego doswiadczenia chetnie wymienie sie spostrzezeniami.Zostawilem wiadomosci

pozdrawiam

PS. jade do Francji


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez bardzo lubie skrzydlice iceberg,wiec moze pomoz skompletowac cos w rafowym zebym mogl je miec prosze


460l AQUA MEDIC.LIGHT 2x150w OCEAN LIGHT.SUMP 100 l.POMPY 3x OCEAN RUNER 2000 L NA H.2 x GRZALKA 300W.ODPIENIACZ AQUA MEDIC.LR 70 KG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.