Skocz do zawartości
zielony mintaj

Sokole oko krewetki

Rekomendowane odpowiedzi

ja też chce takie oczy!!!;)

ale swoją drogą to bardzo ciekawe odkrycie


112L 4x24w;5000l/h ~21kg LR; 3kg LS

zapraszam również na moją stronkę nie akwarystyczną związaną z zarabianiem w internecie

http://www.e-krezus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, to chyba dosc dawno odkryto, np na nano-reef bylo o tym: mantis


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...Mateusz,nie widzialem tego opracowania o modliszkach a przeczytalem jednym tchem i juz narodzil sie w mojej szalonej glowie pomysl...chce miec taka krewetke http://pl.youtube.com/watch?v=SwoHVYS12oQ zawsze zwracaly moja uwage a nie interesowalem sie specjalnie bo wszedzie obok opisu krewetki jest nieodlaczne slowo "szkodnik".Kiedy kupilem album Malaisie-Borneo ujrzalem w nim takiego slicznego potwora i pewnie wlasnie wtedy podswiadomie zapragnalem to miec.Dziwne ,ale moja corka ogladajac album ze mna tez zwrocila szczegolna uwage na "modliszke".W planach od dawna mialem dodawanie dodatkowych zbiornikow do glownego polaczonych tylko przeplywem wody...wiec czemu nie krewetke w jednym z nich??...czy jest ktos na forum,kto je posiada??...moze moglby sie podzielic informacjami...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tutaj przyklad krewetki pistoletowej...genialne...http://pl.youtube.com/watch?v=eKPrGxB1Kzc&feature=related


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyt: "Biolog ze Szwajcarii oraz australijski fizyk kwantowy odnaleźli w wodach Wielkiej Rafy Koralowej niezwykły gatunek krewetki..."

Dobre ;) Odnaleźli modliche ;) mogli najpierw w akwariach poszukać ;) Ale myślałem ,że krewetka modliszkowa to co innego niż boksująca :con a w artykule naprzemiennie nazywają tą krewetkę boksującą i modliszkową :con


Bylo cos ,a jest nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Iceberg :

W planach od dawna mialem dodawanie dodatkowych zbiornikow do glownego polaczonych tylko przeplywem wody...wiec czemu nie krewetke w jednym z nich??...czy jest ktos na forum,kto je posiada??...moze moglby sie podzielic informacjami...Pozdrawiam...

mialem tak ;) 2 sztuki odratowalem od spuszczenia w kibel ;)

jedyny problem to problem moralny czym karmic... na poczatku karmilem mlodymi gupikami, potem dogadalem sie z Tomkiem i jak przychodzila skala to wyciagalem z boksow male zywe dzikie kraby

bardzo ciekawe w zachowaniu ale tez niezwykle plochliwe


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...Filavandrel,moj problem polego na tym ze mimo ze zgrywam giroja i twardego faceta,jak przyjdzie co do czego nie bedzie mnie latwo karmic "zywcem",choc w naturze tak sie dzieje...widzialem na filmach ze krewetki te karmia malymi rybkami snietymi,takze krabami a tych u mnie nie brakuje...w kazdym sklepie kupie pare gatunkow krabow atlantyckich...wsrod opakowan pelnych krabow sa tez male sztuki,ktore oddadza mnie za darmo,pewnie usmiechajac sie na widok dziwaka,ktory chce male krewetki,sa tez krewetki sniete od 1cm (przysmak francuski) do gambas czy jumbo gambas,tych duzo wiekszych...mam niedaleko ocean,wiec stoisko rybne jest imponujace a wiekszosc zwierzat przyjezdza zywych by jak najdluzej zachowaly swierzosc...potem usypiaja na wieki wiekow wylozone na kruszonym lodzie...wiem ze kupie do glownego akwa pteroisa,ktoregos z karlowatych,moze brachipterusa i wiem ze zaprzyjazniona panienka ze sklepu obiecala go przestawic na pokarm martwy,jakbym nie mogl sobie poradzic...rzeczywiscie,choc w naturze zwierzeta te poluja w takim malym zbiorniku wolalbym tego uniknac i kupowac gotowce...ewentualnie kraby atlantyckie moge im dawac bo sam jem.Powiedz mnie jaka krewetke miales i czy mozna ja przyzwyczaic do lazenia w miejscach otwartych?...moge ewentualnie dac tylko superaktynike,przy tym swietle stwory sie mniej boja...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Błazenek :

cyt: "Biolog ze Szwajcarii oraz australijski fizyk kwantowy odnaleźli w wodach Wielkiej Rafy Koralowej niezwykły gatunek krewetki..."

Dobre ;) Odnaleźli modliche ;) mogli najpierw w akwariach poszukać ;) Ale myślałem ,że krewetka modliszkowa to co innego niż boksująca :con a w artykule naprzemiennie nazywają tą krewetkę boksującą i modliszkową :con

Masz racje Blazenek,tez na to zwrocilem uwage a przeciez "modliszki" i "pistolety" to zupelnie inne rodziny...ten pierwszy artykol wyglada na pisany przez kogos niezbyt znajacego sie na rzeczy...pewnie pisal na podstawie opracowan...za to artykul,ktory podrzucil Mateusz jest bardziej dokladny i pozbawiony jakiejs tendencji do zabobonow...Pozdrawiam...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem ten gatunek Gonodactylellus viridis poprostu wyszly u znajomych ze skaly i udalo im sie je zlapac nie zabijajac ;)

powiem odrazu, jak jedzenie nie uciekalo to sie nie interesowaly wiec sniete lub nieruszajace sie jedzenie beda mialy w 4 literach

co do akwarium mialem je w 9l zbiorniczku polaczonym za pomoca normalnej obiegowki z sumpem glownego zbiornika, wystroj pare malutkich skaleczek i troche glonow wyszych oswietlenie 18W PC 50/50 tu jest dziennik jak jeszcze nie bylo to polaczone w jeden obieg, a pozniej na jednym obiegu

pierwsza utrzymalem ponad 1 rok, druga jakies 5 miesiecy, obydwie zginely w trakcie wylinek, dlaczego nie mam pojecia (na wspulnym obiegu a inne normalne krewetki w glownym mialy reguralnie wylinki)


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Filavandrel...troche sie rozejrzalem za tymi krewetkami,wstapnie najbardzij mnie pasuje Gonodactylaceus ternatonesis...od 8smi do 12 cm,wymaga zbiornika 40l i jest w miare latwa do hodowli...Zajrzalem w Twoj dziennik i pojawily sie jakies zarysy planow w mojej glowie...na razie nie moge nic wiecej powiedziec,musze znalezc jak najwiecej informacji o niej.Najpierw myslalem o Odondactylus scyllaris...szkoda ze potrzebuja wiekszego zbiornika,rosna wieksze...ale to ternatonesis troche przypomina scyllarisa...obie maja wspaniale barwy...szukalem juz w sklepach...nie maja na stocku,wiec mysle ze niewielu ludzi je trzyma i trzeba zamawiac bezposrednio z naturalnego srodowiska...Najpierw bez pospiechu zaplanuje sobie zbiornik,mysle ze dam szyby 8mm...wszystko ruszy na jesien,gdyz w lato chce sprawdzic jak sobie radze z temperatura zbiornika i czy bede musial kupowac chlodziarke czy tez wiatraczki wystarcza...tutaj jest link mego przyszlego pupila...jestem pod wrazeniem...http://www.ucmp.berkeley.edu/arthropoda/crustacea/malacostraca/eumalacostraca/royslist/species.php?name=g_ternaten


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.