Skocz do zawartości
Iceberg

Krewetki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...mam pytanie odnosnie karmienia krewetek.Po ustabilizowaniu sie akwa kupilem trzy czyszczaca,tanczaca i stenopus hispidus...czyli te zaliczana do czyszczacych.Najpierw przez pierwsze dni sie ukrywaly...dzisiaj juz sa ucywilizowane...pomagaja mnie czyscic zbiornik (lysmata z rhynchocinetes regulolosus) wlazac na moja reke podczas sprzatania akwa,mimo ze czytalem o tej drugiej na ktorej lacinskiej nazwie mozna sobie jezyk polamac ze jest bardzo wstydliwa...moja juz nie jest i ciagle siedzi na widoku (wybrala sobie czubek skaly).W sklepie zabraklo granulek dla tych stworzonek,wiec z braku laku kupilem artemie mrozona.Jedza ja z apetytem a lysmata jest tak szczesliwa ze nawet stara sie byc ryba i plywac,albo chodzic po wewnetrznej tafli wody jak pajeczak jakis...Artemia widac im smakuje ale nie wiem za bardzo ile jej dawac,na trzy krewetki daje jedna czwarta kostki plukanej w ro dziennie.Jako ze nie mam jeszcze ryby,zmuszony jestem karmic tylko te krewetkowa kompanie...czy sama artemia im wystarczy??...Najbardziej skryta jest ta trzecia (regulosus) i nie zauwazylem by sie interesowala artemia...nie wiem co ona je ,ale cos jesc musi bo zdrowa jest i ma vigor.Wiem ze krewetki zrzucaja pancerze,moje robia to czesto,az sie dziwie czy to jest normalne (dwa razy w ciagu miesiaca kazda)...bardzo zabawnie wyglada tez tanczaca z czyszczaca,sa wiecznie razem i widac ze przypadly sobie do gustu...choc malzenstwa udanego z tego nie bedzie,bo coz to za malzenstwo gdzie jedna strona chce czyscic i sprzatac a druga tanczyc...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam jeden gatunek krewetek w baniaku zwany Lasymata amboinensis (2szt.) i są niesamowite. Pobieraja pokarm z toni wodnej w trakcie karnmienia ryb (jedzą wszystko co uda im sie złapać), oraz mniej więcej dwa razy w tygodniu podaje im rozmrożonego kryla którego uwielbiają jedząc z ręki. Poza krylem zjadały nawet kawałki fileta ryb które nie zjadły moje Dendrochirusy. Co do wylinki to faktycznie dzieje sie to dość często chodz nie potrafie określić tego dokładnie, ale wydaje mi się że podobie jak u Ciebie.

Powiedz mi czy nie zauważyłeś agresji hispidusa w stosunku do innych krewetek? Pytam bo czytałem wiele opini o włąśnie agresji hispidusów do siebie i innych krewetek...


650L słonej wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj...nie zauwazylem zadnej agresji hispidusa,wrecz przeciwnie,misio sie wogole nie interesuje innymi krewetkami,jest najbardziej skryty i lazi swoimi sciezkami,najbardziej sie ukrywa i nie moge go rozszyfrowac...dziwak jakis -samotnik.Natomiast w pierwszym okresie (pare dni)lysmata amboinensis podchodzac regulolosusa dostawala po lbie...teraz to papuzki-nierozlaczki,choc lubia sie przekomarzac,ale jest to bardzo delikatne,inaczej by pewnie sie juz pozabijaly albo siedzialy od siebie z daleka a one maja w zwyczaju "opalac" sie na szczycie skaly pod HQI...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie krewetki wcinaja prawie wszystko. warto czasami urozmaicać - nikt nie lubi dzien w dzien jesc tego samego, chyba tylko hymenocera picta , zjada tylko rozgwiazdy....

i dozować jod.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha a moja krewetka czyszcząca jada spirulinę..z upodobaniem skubie tabletkę i ciąga ją po akwa ( oczywiście daję jej też mięsne pokarmy- je chętnie żywy pokarm pterpaogonów- o ile uda jej się go złapać, granulki dla krewetek,no o nie pogardziła także kurczakiem hehe)


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiles po JEDNEJ krewetce z kazdego gatunku? Dobrze zrozumialem: 3 gatunki krewetek po jednym egzemplarzu?

A czytales cos o nich zanim je kupiles czy tak Ci sie spodobaly po prostu, pasuja kolorystycznie?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Aquamaniac,dokladnie kupilem trzy z innego gatunku,wkrotce kupie jeszcze ze dwie.Oczywiscie czytalem wiele o nich zaczym kupilem i tu musze powiedziec ze co inne zrodlo to inne informacje.Pewnie bierze sie to z tego ze nie ma takiego samego akwarium i w jednym zwierzeta ktore nie powinny byc razem swietnie sie zgadzaja i nie wykazuja stresu a zwierzeta,ktore moga byc trzymane razem zabijaja sie...Gdybym widzial ze te krewetki zle sie czuja razem oddalbym do sklepu (zawsze kupuje z taka opcja),ale jest dobrze,wiec nie widze powodu by je rozdzielac...jesli chodzi o kolorystyke to raczej nie pasuja do siebie...wszystkie sa czerwono-biale a raczej powinny byc niebieska,biala i czerwona...chyba taka jest flaga Francji a a tu mieszkam.Na pewno docenila by moj patryjotyzm prefektura francuska i szybciej by mnie dala pozwolenie na trzymanie skrzydlicy a tak to coz...bede musial kupic w Belgii...tam mozna bez papieru...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie cos kiepsko o nich czytales, bo jakbys mocniej poczytal to byc przeczytal ze w naturze zyja WYLACZNIE w parach lub grupach. Trzymanie jednej krewetki z danego gatunku to dokladnie to samo co trzymanie jednego samotnego blazenka, jednego Chromisa, jednego Anthiasa itd... niby dziala, ale czy ma to jeszcze cos wspolnego z akwarystyką...?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.